Xfce4-power-manager - en to be translation catalogue (207 entries)

en: 
    Xfce Power Manager %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    http://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
be: 
    Кіраўнік сілкавання Xfce %s
    
    Частка праекта Xfce Goodies 
    http://goodies.xfce.org
    
    Ліцэнзія GNU GPL.

en: %i hour | %i hours
be[0]: %i гадзіна
be[1]: %i гадзіны
be[2]: %i гадзін
be[3]: %i гадзін

en: %i minute | %i minutes
be[0]: %i хвіліна
be[1]: %i хвіліны
be[2]: %i хвілін
be[3]: %i хвілін

en: %s (%i%%)
    %s until fully charged
be: %s (%i%%)
    %s да поўнага засілкавання

en: %s (%i%%)
    Estimated time left is %s
be: %s (%i%%)
    Засталося часу працы %s

en: %s is currently inhibiting power management
be: %s  зараз замінае кіраванню сілкаваннем

en: <b>%s %s</b>
    Charging (%0.0f%%)
be: <b>%s %s</b> 
    Засілкоўваецца (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    Charging (%0.0f%%, %s)
be: <b>%s %s</b>
    Засілкоўваецца (%0.0f%%, %s)

en: <b>%s %s</b>
    Current charge: %0.0f%%
be: <b>%s%s</b>
    Бугучы ўзровень зараду: %0.0f%%

en: <b>%s %s</b>
    Discharging (%0.0f%%)
be: <b>%s %s</b>
    Разраджаецца (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    Discharging (%0.0f%%, %s)
be: <b>%s %s</b>
    Разраджаецца (%0.0f%%, %s)

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged (%0.0f%%)
be: <b>%s %s</b>
    Поўнасцю засілкавана (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged (%0.0f%%, %s runtime)
be: <b>%s %s</b>
    Поўнасцю засілкавана (%0.0f%%, %s засталося)

en: <b>%s %s</b>
    Unknown state
be: <b>%s %s</b>
    Невядомы стан

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to charge (%0.0f%%)
be: <b>%s %s</b>
    Чакае зарадкі (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to discharge (%0.0f%%)
be: <b>%s %s</b>
    Чакае разрадкі (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    is empty
be: <b>%s %s</b>
    разраджана

en: <b>Appearance</b>
be: <b>Выгляд</b>

en: <b>Brightness reduction</b>
be: <b>Памяншэнне яркасці</b>

en: <b>Buttons</b>
be: <b>Кнопкі</b>

en: <b>Critical power</b>
be: <b>Крытычны ўзровень</b>

en: <b>Display brightness</b>
be: <b>Яркасць экрана</b>

en: <b>Display power management</b>
be: <b>Кіраванне сілкаваннем экрана</b>

en: <b>Laptop Lid</b>
be: <b>Вечка ноўтбука</b>

en: <b>Light Locker</b>
be: <b>Блакавальнік падсвятлення</b>

en: <b>Security</b>
be: <b>Бяспека</b>

en: <b>System power saving</b>
be: <b>Эканомія энергіі</b>

en: An application is currently disabling the automatic sleep. Doing this action now may damage the working state of this application.
    Are you sure you want to hibernate the system?
be: Адна з праграм замінае пераходу ў рэжым сну. Прымусовае выкананне дзеяння можа замінаць карэктнай працы праграмы.
    Сапраўды працягнуць?

en: Another power manager is already running
be: Іншы кіраўнік сілкавання ўжо запушчаны

en: Ask
be: Спытаць

en: Authorized to hibernate
be: Усыпленне дазволена

en: Authorized to shutdown
be: Выключэнне дазволена

en: Authorized to suspend
be: Прыпыненне дазволена

en: Automatically lock the session:
be: Аўтаматычна блакаваць сеанс:

en: Battery
be: Батарэя

en: Blank after
be: Ачысціць экран праз

en: Brightness step count:
be: Колькасць крокаў яркасці:

en: Brightness: %.0f percent
be: Яркасць: %.0f адсоткаў

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
be: Сабрана з GTK+ %d.%d.%d, саслана з GTK+ %d.%d.%d.

en: Can hibernate
be: Магчыма ўсыпіць

en: Can suspend
be: Магчыма прыпыніць

en: Cause xfce4-power-manager-settings to quit
be: Прывядзе да выхаду з xfce4-power-manager-settings

en: Check your power manager installation
be: Праверце ўсталёўку кіраўніка сілкавання

en: Computer
be: Камп’ютар

en: Critical battery power level:
be: Крытычны ўзровень зараду батарэі:

en: Current charge
be: Бягучы ўзровень зараду батарэі

en: Delay locking after screensaver for
be: Блакаваць экран пасля запуску ахоўніка экрана

en: Device
be: Прылада

en: Devices
be: Прылады

en: Display
be: Адлюстраванне

en: Display a specific device by UpDevice object path
be: Адлюстроўваць асаблівую прыладу на шляху UpDevice

en: Display battery levels for attached devices
be: Паказваць узровень зараду падлучаных прылад

en: Display the battery levels of your devices and control the brightness of your display
be: Паказвае ўзровень зараду вашых прылад і рэгулюе яркасць экрана

en: Display version information
be: Вывесці інфармацыю пра версію

en: Do not daemonize
be: Не запускаць у рэжыме дэмана

en: Do nothing
be: Нічога не рабіць

en: Dump all information
be: Уся інфармацыя

en: Enable debugging
be: Уключыць адладку

en: Energy empty
be: Разраджана

en: Exponential
be: Экспанента

en: Failed to connect to power manager
be: Немагчыма злучыцца з кіраўніком сілкавання

en: Failed to load power manager configuration, using defaults
be: Не атрымалася загрузіць канфігурацыю сілкавання, выкарыстоўваецца прадвызначаная

en: Failed to parse arguments: %s
be: Не атрымалася разабраць аргументы: %s

en: False
be: Не

en: Fully charged
be: Поўнасцю засілкавана

en: Fully charged (design)
be: Поўнасцю засілкавана (намінальна)

en: General
be: Асноўныя

en: Handle display brightness _keys
be: Апрацоўваць клавішы яркасці _экрана

en: Has LID
be: Ёсць LID

en: Has battery
be: Ёсць батарэя

en: Has battery button
be: Ёсць кнопка батарэі

en: Has brightness panel
be: Ёсць панэль яркасці

en: Has hibernate button
be: Ёсць кнопка ўсыплення

en: Has power button
be: Ёсць кнопка выключэння

en: Has sleep button
be: Ёсць кнопка прыпынення

en: Hibernate
be: Усыпіць

en: Hibernate and suspend operations not permitted
be: Усыпленне і прыпыненне не падтрымліваюцца

en: Hibernate and suspend operations not supported
be: Усыпленне і прыпыненне не падтрымліваюцца

en: Hibernate operation not permitted
be: Усыпленне забаронена

en: Hibernate operation not supported
be: Усыпленне не падтрымліваецца

en: Hibernate the system
be: Адправіць сістэму ў сон

en: In addition, Xfce power manager provides a set of freedesktop-compliant DBus interfaces to inform other applications about current power level so that they can adjust their power consumption, and it provides the inhibit interface which allows applications to prevent automatic sleep actions via the power manager; as an example, the operating system’s package manager should make use of this interface while it is performing update operations.
be: Дадаткова кіраўнік сілкавання Xfce вызначае інтэрфейсы для DBus, сумяшчальныя з freedesktop, для апавяшчэння праграм аб бягучым узроўні зараду батарэі, каб яны змянялі ўзровень спажывання энергіі. Таксама ёсць інтэрфейс, які прадухіляе аўтаматычны пераход у рэжым сну. Напрыклад, кіраўнік пакункаў мусіць выкарыстоўваць гэты інтэрфейс падчас абнаўлення.

en: Invalid arguments
be: Хібныя аргументы

en: Invalid cookie
be: Хібныя даныя cookie

en: Keyboard
be: Клавіятура

en: Keyboard Brightness: %.0f percent
be: Яркасць клавіятуры: %.0f адсоткаў

en: Lead acid
be: Свінцова-кіслотная

en: Let the power manager handle display power management (DPMS) instead of X11.
be: Дазволіць кіраўніку сілкавання кіраваць дысплеем (DPMS) замест X11.

en: Line power
be: Электрасетка

en: Lithium ion
be: Літыя-іонная

en: Lithium iron phosphate
be: Літыя-жалеза-фасфатная

en: Lithium polymer
be: Літыя-палімерная

en: Lock screen
be: Заблакаваць экран

en: Lock screen when system is going to sleep
be: Блакаванне экрана пры пераходзе сістэмы ў рэжым сну

en: Model
be: Мадэль

en: Monitor
be: Манітор

en: Mouse
be: Мыш

en: Never
be: Ніколі

en: Nickel cadmium
be: Нікеля-кадміевая

en: Nickel metal hydride
be: Нікеля-металагібрыдная

en: None
be: Няма

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
be: Ніводны з інструментаў блакавання не быў паспяхова запушчаны, экран не будзе заблакаваны.

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
    Do you still want to continue to suspend the system?
be: Ніводны з інструментаў блакавання не быў запушчаны, экран не будзе заблакаваны.
    Усё адно прыпыніць сістэму?

en: Not plugged in
be: Адключана ад крыніцы

en: Nothing
be: Нічога

en: Number of brightness steps available using keys
be: Колькасць крокаў яркасці, даступных для змены з клавіятуры

en: On battery
be: Ад батарэі

en: On critical battery power:
be: Крытычны ўзровень зараду батарэі:

en: On inactivity reduce to
be: Пры адсутнасці актыўнасці паніжаць да

en: One hour
be: Адна гадзіна

en: One minute
be: Адна хвіліна

en: PDA
be: Кішэнны камп’ютар

en: Percentage
be: Адсоткі

en: Percentage and remaining time
be: Адсоткі і застаўшыся час

en: Permission denied
be: Адмоўлена ў дазволе

en: Phone
be: Тэлефон

en: Plugged in
be: Падключана да крыніцы

en: Power Manager
be: Кіраўнік сілкавання

en: Power Manager Plugin
be: Убудова кіраўніка сілкавання

en: Power Manager Plugin Settings
be: Налады ўбудовы кіраўніка сілкавання

en: Power management for the Xfce desktop
be: Кіраванне сілкаваннем у працоўным асяроддзі Xfce

en: Power manager settings
be: Налады кіраўніка сілкавання

en: PowerSupply
be: Сілкаванне

en: Presentation _mode
be: Рэжым _прэзентацыі

en: Put to sleep after
be: Перайсці ў рэжым сну праз

en: Quit any running xfce power manager
be: Выйсці з кіраўніка сілкавання xfce

en: Reduce after
be: Памяншаць праз

en: Remaining time
be: Засталося часу

en: Restart the running instance of Xfce power manager
be: Перазапусціць кіраўніка сілкавання Xfce

en: Security
be: Бяспека

en: Serial
be: Нумар

en: Settings for the Xfce Power Manager
be: Налады кіраўніка сілкавання Xfce

en: Settings manager socket
be: Сокет кіраўніка налад

en: Show 'Presentation mode' indicator:
be: Паказваць індыкатар рэжыму прэзентацыі

en: Show label:
be: Паказваць адмеціну:

en: Show the configuration dialog
be: Паказваць акно налад

en: Shutdown
be: Выключыць

en: Shutdown the system
be: Выключыць сістэму

en: Status notifications
be: Апавяшчэнні стану

en: Suspend
be: Прыпыніць

en: Suspend not supported
be: Прыпыненне не падтрымліваецца

en: Suspend operation not permitted
be: Аперацыя прыпынення забароненая

en: Suspend operation not supported
be: Аперацыя прыпынення не падтрымліваецца

en: Suspend the system
be: Прыпыніць сістэму

en: Switch off after
be: Выключыць праз

en: Switch off display
be: Выключыць дысплей

en: System
be: Сістэмны

en: System is running on %s power
be: Сістэма працуе ад %s

en: System is running on low power
be: Сістэма запушчана на батарэі з нізкім узроўнем зараду

en: System is running on low power. Save your work to avoid losing data
be: Сістэма запушчана на батарэі з нізкім узроўнем зараду. Захавайце даныя, каб пазбегнуць іх страты

en: System sleep mode:
be: Рэжым сну:

en: System tray icon
be: Значок на прасторы апавяшчэнняў

en: Tablet
be: Планшэт

en: Technology
be: Тэхналогія

en: This development release fixes bugs with suspend and hibernate. It also improves the panel-plugin, incorporating the functionality of the (now dropped) brightness panel-plugin. A new popup notification was added to account for keyboard brightness changes and the Power Manager now also controls the X11 blank times.
be: У гэтай версіі ўтрымліваюцца выпраўленні хібаў прыпынення і ўсыплення. Таксама палепшана ўбудовы панэлі, уключаючы функцыянальнасць убудовы яркасці. Новае выплыўное паведамленне дададзена для змены яркасці з клавіятуры, і кіраўнік сілкавання ад гэтай пары можа кіраваць часам затухання X11.

en: This development release introduces a lot of new features, among them suspending/hibernation without systemd and UPower>=0.99. It allows for individual control of systemd-inhibition, a new panel plugin to monitor battery and device charge levels replaces the trayicon. The settings dialog has been completely restructured for better oversight and many open bugs have been fixed and translations have been updated.
be: У гэтай версіі прапануецца шмат новых асаблівасцяў, сярод іх усыпленне/прыпыненне без systemd і UPower ≥ 0.99. Магчыма ўласнаручна кіраваць systemd-inhibition. Новая ўбудова на панэлі для адсочвання ўзроўню батарэі замяніла значок на прасторы апавяшчэнняў. Акно налад было перапрацавана, выпраўлена шмат памылак і абноўлены пераклады.

en: This development release mostly fixes bugs and introduces better support for icon-themes by reducing the device icons and using standard names for them. It also features updated translations. The panel plugin has been renamed to Power Manager Plugin.
be: У гэтай версіі выпраўлена шмат памылак і палепшана падтрымка тэмаў значкоў. Выкарыстоўваюцца іх прадвызначаныя назвы. Палепшаны пераклады. Убудова панэлі атрымала назву "Убудова кіраўніка сілкавання".

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
be: Гэта %s версіі %s, запушчанай у Xfce %s.

en: This stable release fixes compilation problems, a memory leak and a few other minor bugs. Furthermore it provides updated translations.
be: У гэтай версіі выпраўлены памылкі зборкі, страты памяці, іншыя памылкі, абноўлены пераклады.

en: True
be: Так

en: Type
be: Тып

en: Type '%s --help' for usage.
be: Увядзіце "%s --help", каб праглядзець даведку.

en: Unable to get connection to the message bus session
be: Немагчыма злучыцца з шынай DBus

en: Unable to open the following url: %s
be: Не атрымалася адкрыць наступны адрас: %s

en: Uninterruptible Power Supply
be: Крыніца бесперапыннага сілкавання

en: Unknown
be: Невядома

en: Unknown time
be: Час невядомы

en: UpDevice object path
be: Шлях да аб'екта UpDevice

en: V
be: В

en: Vendor
be: Вытворца

en: Version information
be: Інфармацыя пра версію

en: Voltage
be: Напружанне

en: When all the power sources of the computer reach this charge level
be: Калі ўзровень зараду ўсіх крыніц падобны да вызначанага

en: When battery button is pressed:
be: Пры націсканні кнопкі батарэі:

en: When hibernate button is pressed:
be: Пры націсканні кнопкі ўсыплення:

en: When inactive for
be: Калі не актыўна цягам

en: When laptop lid is closed:
be: Калі вечка закрыта:

en: When power button is pressed:
be: Пры націсканні кнопкі выключэння:

en: When sleep button is pressed:
be: Пры націсканні кнопкі рэжыму сну:

en: When the screensaver is activated
be: Калі ахоўнік экрана ўключаны

en: When the screensaver is deactivated
be: Калі ахоўнік экрана выключаны

en: With network manager support
be: З падтрымкай кіраўніка сеткі

en: With policykit support
be: З падтрымкай policykit

en: Without network manager support
be: Без падтрымкі кіраўніка сеткі

en: Without policykit support
be: Без падтрымкі policykit

en: Xfce Power Manager
be: Кіраўнік сілкавання Xfce

en: Xfce power manager also provides a plugin for the Xfce and LXDE panels to control LCD brightness levels and to monitor battery and device charge levels.
be: Кіраўнік сілкавання таксама прапануе ўбудову панэляў Xfce і LXDE для кіравання яркасцю LCD-дысплеяў і ўзроўнем зараду батарэі і прылад.

en: Xfce power manager is already running
be: Кіраўнік сілкавання Xfce ужо запушчаны

en: Xfce power manager is not running
be: Кіраўнік сілкавання Xfce не запушчаны

en: Xfce power manager manages the power sources on the computer and the devices that can be controlled to reduce their power consumption (such as LCD brightness level, monitor sleep, CPU frequency scaling).
be: Кіраўнік сілкавання xfce кіруе крыніцамі сілкавання камп’ютара і падлучаных прылад, якімі можна кіраваць, для памяншэння выкарыстання энергіі (напрыклад яркасць экрана, рэжым сну манітора, змена чашчыні працэсара).

en: Xfce4 Power Manager is not running, do you want to launch it now?
be: Кіраўнік сілкавання Xfce не запушчаны, запусціць яго?

en: Your %s charge level is low
    Estimated time left %s
be: Прылада %s амаль разрадзілася
    Засталося часу %s

en: Your %s is charging
be: Ваша прылада %s засілкоўваецца

en: Your %s is discharging
be: Ваша прылада %s разраджаецца

en: Your %s is empty
be: Ваша прылада %s зараз выключыцца

en: Your %s is fully charged
be: Ваша прылада %s цалкам насілкаваная

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Close
be: _Закрыць

en: _Help
be: _Даведка

en: _Power manager settings...
be: _Налады кіраўніка сілкавання...

en: hour | hours
be[0]: гадзіна
be[1]: гадзіны
be[2]: гадзін
be[3]: гадзін

en: hours
be: гадзін

en: minute | minutes
be[0]: хвіліна
be[1]: хвіліны
be[2]: хвілін
be[3]: хвілін

en: minutes
be: хвіліны

en: one minute
be: адна хвіліна

en: seconds
be: секунд

en: settings;preferences;buttons;sleep;hibernate;battery;suspend;shutdown;brightness;laptop lid;lock screen;plugged in;saving;critical;
be: налады;кнопкі;рэжым сну;гібернацыя;батарэя;прыпыненне;выключэнне;яркасць;вечка ноўтбука;блакаванне экрана;падлучана;энергазберажэнне;крытычны ўзровень;
