Xfce4-session - en to be translation catalogue (161 entries)

en: (Unknown program)
be: (Невядомая праграма)

en: (Unknown)
be: (Невядома)

en: <b>Compatibility</b>
be: <b>Сумяшчальнасць</b>

en: <b>Logout Settings</b>
be: <b>Налады выхаду</b>

en: <b>Security</b>
be: <b>Бяспека</b>

en: <b>Session Chooser</b>
be: <b>Выбар сеансаў</b>

en: <b>Shutdown</b>
be: <b>Выключэнне</b>

en: Ad_vanced
be: Да_датковыя

en: Add
be: Дадаць

en: Add application
be: Дадаць праграму

en: All Xfce cache files could not be cleared
be: Не атрымалася ачысціць усе файлы кэшу Xfce

en: Always
be: Заўсёды

en: Always save the session when logging out
be: Заўсёды захоўваць сеанс падчас яго завяршэння

en: An error occurred
be: Адбылася памылка

en: App_lication Autostart
be: Аўта_запуск праграм

en: Are you sure you want to empty the session cache?
be: Сапраўды хочаце ачысціць кэш сеанса?

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
be: Сапраўды жадаеце завяршыць "%s"?

en: Automatically save session on logo_ut
be: Аўтаматычна захоўваць сеанс падчас вы_хаду

en: Can only terminate clients when in the idle state
be: Калі сеанс прастойвае, можна толькі завяршаць працу кліентаў

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
be: Скасаванне ўваходу прывядзе да вяртання да экрана ўваходу ў сістэму.

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
be: Абярыце сеанс, які вы жадаеце аднавіць. Вы можаце пстрыкнуць двойчы па назве сеанса, каб аднавіць яго.

en: Clear Save_d Sessions
be: Выдаліць _захаваныя сеансы

en: Clear sessions
be: Ачысціць сеансы

en: Command:
be: Загад:

en: Continue anyway
be: Працягваць у любым выпадку

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
be: Немагчыма адшукаць сеціўны адрас для %s.
    Гэта перашкаджае Xfce правільна працаваць.
    Магчыма, праблема вырашыцца, калі дадаць
    %s у файл /etc/hosts вашай сістэмы.

en: Create a new session.
be: Стварыць новы сеанс.

en: Current Sessio_n
be: Бягучы _сеанс

en: Currently active session:
be: Бягучы сеанс:

en: Currently active session: <b>Default</b>
be: Бягучы сеанс: <b>Прадвызначана</b>

en: Customize desktop startup
be: Наладка запуску працоўнага асяроддзя

en: Delete a saved session.
be: Выдаліць захаваны сеанс.

en: Delete the selected session
be: Выдаліць абраны сеанс

en: Description:
be: Апісанне:

en: Disable binding to TCP ports
be: Выключыць звязванне з партамі TCP

en: Display the session chooser every time Xfce starts
be: Адлюстроўваць дыялог выбару сеансаў падчас кожнага запуску Xfce

en: Edit application
be: Рэдагаваць праграму

en: Failed adding "%s"
be: Не атрымалася дадаць "%s"

en: Failed to create file %s
be: Немагчыма стварыць файл %s

en: Failed to edit item
be: Не атрымалася адрэдагаваць элемент

en: Failed to edit item "%s"
be: Не атрымалася адрэдагаваць элемент "%s"

en: Failed to hibernate session
be: Не атрымалася ўсыпіць сеанс

en: Failed to hybrid sleep session
be: Не атрымалася перайсці ў гібрыдны рэжым сну

en: Failed to open %s for reading
be: Не атрымалася адкрыць %s для чытання

en: Failed to open %s for writing
be: Немагчыма адкрыць %s для запісу

en: Failed to remove item
be: Не атрымалася выдаліць файл

en: Failed to set run hook
be: Не атрымалася прызначыць апрацоўшчыка

en: Failed to suspend session
be: Не атрымалася прыпыніць сеанс

en: Failed to switch user
be: Не атрымалася пераключыць карыстальніка

en: Failed to toggle item
be: Не атрымалася пераключыць элемент

en: Failed to unlink %s: %s
be: Немагчыма выдаліць %s: %s

en: Failed to write file %s
be: Немагчыма прачытаць файл %s

en: H_ybrid Sleep
be: _Гібрыдны рэжым сну

en: Halt without displaying the logout dialog
be: Выключаць камп'ютар без дыялогу выключэння

en: Hibernate without displaying the logout dialog
be: Усыпляць камп'ютар без дыялогу выключэння

en: Hybrid Sleep without displaying the logout dialog
be: Пераходзіць у гібрыдны рэжым сну без дыялогу выключэння

en: If running
be: Калі выконваецца

en: Immediately
be: Неадкладна

en: Last accessed
be: Апошні доступ

en: Launch GN_OME services on startup
be: Запускаць службы GN_OME падчас запуску

en: Launch _KDE services on startup
be: Запускаць службы _KDE падчас запуску

en: Launch screensaver and locker program
be: Запускаць ахоўнік экрана і праграму блакавання экрана

en: Lock screen be_fore sleep
be: Блакаваць экран перад пераходам у сон

en: Log Out
be: Выйсці

en: Log out %s
be: Выйсці з %s

en: Log out of the Xfce Desktop
be: Выйсці з Xfce

en: Log out quickly; don't save the session
be: Хутка выйсці без захавання сеанса

en: Log out without displaying the logout dialog
be: Выходзіць з сістэмы без дыялогу выключэння

en: Manage _remote applications
be: Кіраванне _адлеглымі праграмамі

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
be: Кіраванне адлеглымі праграмамі праз сеціва (можа быць небяспечна)

en: Name for the new session
be: Назва новага сеанса

en: Name:
be: Назва:

en: Never
be: Ніколі

en: OK
be: Добра

en: Please report bugs to <%s>.
be: Калі ласка, паведамляйце пра памылкі на <%s>.

en: Print version information and exit
be: Вывесці інфармацыю пра версію і выйсці

en: Priority
be: Прыярытэт

en: Pro_mpt on logout
be: _Пытацца пацвярджэння падчас выхаду

en: Program
be: Праграма

en: Prompt for confirmation when logging out
be: Пытацца пацвярджэння завяршэнне сеанса

en: Reboot without displaying the logout dialog
be: Перазапускаць камп'ютар без дыялогу выключэння

en: Received error while trying to log out
be: Падчас завяршэння сеанса адбылася памылка

en: Received error while trying to log out, error was %s
be: Падчас завяршэння сеанса адбылася памылка %s

en: Remove
be: Выдаліць

en: Remove application
be: Выдаліць праграму

en: Restart Style
be: Стыль перазапуску

en: Run xflock4 before suspending or hibernating the system
be: Запускаць xflock4 перад усыпленнем альбо прыпыненнем сістэмы

en: Save Sess_ion
be: Захаваць _сеанс

en: Saved _Sessions
be: Захаваныя _сеансы

en: Saving Session
be: Захаванне сеанса

en: Screensaver
be: Ахоўнік экрана

en: Select a command
be: Абраць загад

en: Session
be: Сеанс

en: Session Manager
be: Кіраўнік сеанса

en: Session Manager Error
be: Кіраўнік сеансаў даў хібу

en: Session Save Error
be: Не атрымалася захаваць сеанс

en: Session and Startup
be: Сеансы і запуск

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
be: Кіраўнік сеансаў мусіць прастойваць, калі чакаецца адказ ад кантрольнага пункта

en: Session manager must be in idle state when requesting a restart
be: Кіраўнік сеансаў мусіць прастойваць, калі чакаецца перазапуск

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
be: Кіраўнік сеансаў мусіць прастойваць, калі чакаецца выключэнне

en: Settings manager socket
be: Сокет кіраўніка налад

en: Shut _Down
be: Вык_лючыць

en: Shutdown Failed
be: Падчас выключэння адбылася памылка

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
be: Выключэнне недаступна ў рэжыме кіёска

en: Start
be: Запуск

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
be: Запускаць службы GNOME кшталту gnome-keyring

en: Start KDE services, such as kdeinit
be: Запускаць службы KDE кшталту kdeinit

en: Start an existing session.
be: Запусціць існы сеанс.

en: Sus_pend
be: Пры_пыніць

en: Suspend without displaying the logout dialog
be: Прыпыняць камп'ютар без дыялогу выключэння

en: Switch _User
be: Пераключыць _карыстальніка

en: Switch user without displaying the logout dialog
be: Пераключаць карыстальніка без дыялогу выключэння

en: Terminate Program
be: Завяршэнне працэсу

en: The Xfce development team. All rights reserved.
be: Каманда распрацоўкі Xfce. Усе правы абароненыя.

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
be: У праграмы страцяцца ўсе незахаваныя даныя, яна не запусціцца ў вашым наступным сеансе.

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
be: Спіс праграм бяспечнага сеанса пусты.

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
be: Стан вашых праграм не адновіцца падчас наступнага ўваходу ў сістэму.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
be: Вызначаны бяспечны сеанс ("%s") не пазначаны як бяспечны.

en: These applications are a part of the currently-running session, and can be saved now or when you log out.  Changes below will only take effect when the session is saved.
be: Гэтыя праграмы з'яўляюцца часткай бягучага сеанса, іх можна захаваць зараз альбо пры выхадзе з сістэмы.  Змены набудуць моц толькі, калі сеанс будзе захаваны.

en: Trigger
be: Трыгер

en: Trigger:
be: Трыгер:

en: Try again
be: Паспрабаваць зноў

en: Type '%s --help' for usage.
be: Увядзіце "%s --help", каб праглядзець даведку.

en: Unable to contact settings server
be: Немагчыма падлучыцца да сервера налад

en: Unable to create user interface from embedded definition data
be: Немагчыма стварыць інтэрфейс карыстальніка з убудаваных даных

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
be: Немагчыма вызначыць назву бяспечнага сеанса.  Магчымыя прычыны: не запушчаны xfconfd (праблемы ў D-Bus); зменная асяроддзя $XDG_CONFIG_DIRS наладжаная няправільна (павінна ўключаць "%s" альбо xfce4-session кепска ўсталяваны.

en: Unable to load a failsafe session
be: Немагчыма загрузіць бяспечны сеанс

en: Unable to save the session
be: Немагчыма захаваць сеанс

en: Unable to terminate program.
be: Немагчыма закрыць праграму.

en: Unknown error
be: Невядомая памылка

en: Unknown shutdown method %d
be: Невядомы метад выключэння %d

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
be: Выкарыстайце гэты сеанс для запуску працоўнага асяроддзя Xfce

en: Version information
be: Інфармацыя пра версію

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
be: Аўтары: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: Xfce Session
be: Сеанс Xfce

en: You might need to delete some files manually in "%s".
be: Магчыма, вам спатрэбіцца самастойна выдаліць некаторыя файлы ў "%s".

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
be: Ваш сеанс быў захаваны. Калі вы не хочаце чакаць, то можаце закрыць акно.

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Close
be: _Закрыць

en: _Display chooser on login
be: Адл_юстроўваць дыялог выбару пры ўваходзе

en: _General
be: А_сноўныя

en: _Help
be: _Даведка

en: _Hibernate
be: _Усыпіць

en: _Log Out
be: _Выйсці

en: _OK
be: До_бра

en: _Proceed
be: _Працягнуць

en: _Quit
be: _Выйсцi

en: _Quit Program
be: Вы_йсці з праграмы

en: _Restart
be: Пераза_пусціць

en: _Save session for future logins
be: За_хаваць сеанс для будучых уваходаў

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
be: і Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.

en: on hibernate
be: падчас усыплення

en: on hybrid sleep
be: падчас пераходу ў гібрыдны рэжым сну

en: on login
be: падчас уваходу

en: on logout
be: падчас выхаду

en: on restart
be: падчас перазапуску

en: on shutdown
be: падчас выключэння

en: on suspend
be: падчас прыпынення

en: on switch user
be: падчас пераключэння карыстальніка

en: session;settings;preferences;manager;startup;login;logout;shutdown;lock screen;application;autostart;launch;services;daemon;agent;
be: сеанс;налады;налады;кіраўнік;запуск;уваход;выхад;выключэнне;блакаванне экрана;праграма;аўтазапуск;запуск;службы;дэман;агент;
