Xfdesktop - en to be@tarask translation catalogue (240 entries)

en:     Desktop File Icons:  %s
be@tarask:     Файлы выяваў Стальніцы:  %s

en:     Desktop Icons:       %s
be@tarask:     Выявы Стальніцы:       %s

en:     Desktop Menu:        %s
be@tarask:     Мэню Стальніцы:        %s

en: %A at %X
be@tarask: %A у %X

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
be@tarask: %s
    Памер: %s
    Апошнія зьмены: %s

en: %x at %X
be@tarask: %x у %X

en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
be@tarask: <b>%s</b>
    Тып: %s
    Памер: %s

en: <b>Appearance</b>
be@tarask: <b>Выгляд</b>

en: <b>Default Icons</b>
be@tarask: <b>Выявы па-змаўчаньні</b>

en: <b>Desktop Menu</b>
be@tarask: <b>Мэню Стальніцы</b>

en: <b>Window List Menu</b>
be@tarask: <b>Мэню сьпісу вокнаў</b>

en: <b>Workspace %d</b>
be@tarask: <b>Прастора %d</b>

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
be@tarask: Звычайны файл с тым жа імянем існуе. Выдаліце ці пераймянуйце яго.

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
be@tarask: Перайсьці да наступнага фону на бягучай прасторы

en: Amount of time before a different background is selected.
be@tarask: Колькасьць часу перад выбарам іньшага фону.

en: Apply to all _workspaces
be@tarask: Прымяніць да _ўсіх прастораў

en: Arrange Desktop _Icons
be@tarask: Уладкаваць _выявы Стальніцы

en: Arrange icons
be@tarask: Упарадкаваць відарысы

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
be@tarask: Аўтаматам уладкаваць усе відарысы на Стальніцэ

en: Automatically select a different background from the current directory.
be@tarask: Аўтаматам абраць іньшы фон з бягучай тэчцы.

en: B_utton:
be@tarask: Кля_віша:

en: Bottom Left Horizontal
be@tarask: Зьнізу зьлева гарызантальна

en: Bottom Left Vertical
be@tarask: Зьнізу зьлева вэртыкальна

en: Bottom Right Horizontal
be@tarask: Зьнізу справа гарызантальна

en: Bottom Right Vertical
be@tarask: Зьнізу справа вэртыкальна

en: Build options:
be@tarask: Вопцыі будаваньня:

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
be@tarask: Зроблена ў GTK+ %d.%d.%d, зьвязана з GTK+ %d.%d.%d.

en: C_olor:
be@tarask: Колер:

en: Cause xfdesktop to quit
be@tarask: Прымусіць xfdesktop выйсьці

en: Centered
be@tarask: Па сярэдзіне

en: Change the _background
be@tarask: Зьмяніць _фон

en: Choose the folder to select wallpapers from.
be@tarask: Абярыце тэчку каб выбраць шпалеры.

en: Copy _Here
be@tarask: Скапіяваць _сюды

en: Could not create a new document from the template
be@tarask: Немагчыма стварыць новы дакумэнт з шаблёну

en: Could not create a new file
be@tarask: Немагчыма стварыць новы файл

en: Could not create the desktop folder "%s"
be@tarask: Немагчыма стварыць тэчку на Стальніцэ "%s"

en: Could not empty the trash
be@tarask: Немагчыма спустошыць Кошык

en: Create Document Error
be@tarask: Памылка пры стварэньні дакумэнту

en: Create File Error
be@tarask: Памылка пры стварэньні файлу

en: Create _Document
be@tarask: Стварыць _дакумэнт

en: Create _Folder...
be@tarask: Стварыць _тэчку...

en: Create _Launcher...
be@tarask: Стварыць _пускач...

en: Create _URL Link...
be@tarask: Стварыць _URL спасылку...

en: Cu_t
be@tarask: Вы_разаць

en: Delete Error
be@tarask: Памылка выдаленьня

en: Desktop
be@tarask: Стальніца

en: Desktop Folder Error
be@tarask: Памылка тэчцы Стальніцы

en: Desktop Settings
be@tarask: Налады Стальніцы

en: Desktop _Settings...
be@tarask: Налады _Стальніцы...

en: Disable debug messages
be@tarask: Выключыць адладачныя паведамленьні

en: Disks and Drives
be@tarask: Дыскі й прывады

en: Display version information
be@tarask: Паказаць дадзеныя аб вэрсіі

en: Do not wait for a window manager on startup
be@tarask: Не чакаць запуску кіраўніка вокнаў

en: Do you really want to remove workspace %d?
    Note: You are currently on workspace %d.
be@tarask: Прыбраць прастору %d?
    Вы зараз на прасторы %d.

en: Do you really want to remove workspace '%s'?
    Note: You are currently on workspace '%s'.
be@tarask: Прыбраць прастору '%s'?
    Вы зараз на прасторы '%s'.

en: E_ject Volume
be@tarask: Выняць _том

en: Eject Failed
be@tarask: Збой выйманьня

en: Eject Finished
be@tarask: Выйманьне сконьчана

en: Ejecting device
be@tarask: Выйманьне прылады

en: Enable debug messages
be@tarask: Дазвол адладачных паведамленьняў

en: Error
be@tarask: Памылка

en: Failed to eject "%s"
be@tarask: Немагчыма выняць "%s"

en: Failed to load the desktop folder
be@tarask: Немагчыма загрузіць тэчку Стальніцы

en: Failed to mount "%s"
be@tarask: Немагчыма прымантаваць "%s"

en: Failed to parse arguments: %s
be@tarask: Немагчыма вызначыць аргумэнты: %s

en: Failed to run "%s"
be@tarask: Немагчыма запусьціць "%s"

en: File Properties Error
be@tarask: Памылка ўласьцівасьцяў файлу

en: File System
be@tarask: Файлавая сыстэма

en: File/launcher icons
be@tarask: Відарысы файла/пускача

en: Home
be@tarask: Хатоўка

en: Horizontal gradient
be@tarask: Гарызантальны градыэнт

en: Icon _size:
be@tarask: Памер _відарыса:

en: Icon _type:
be@tarask: Тып _відарыса:

en: Icons _orientation:
be@tarask: _Арыентацыя відарысаў:

en: Image files
be@tarask: Файлы з відарысамі

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
be@tarask: Выбар выявы недаступны калі яе стыль адсутны.

en: Include applications menu on _desktop right click
be@tarask: Уключаць мэню дастасаваньняў _пры правым пстрыку на Стальніцэ

en: Launch Error
be@tarask: Памылка запуску

en: Left
be@tarask: Улева

en: Load Error
be@tarask: Памылка загрузкі

en: Middle
be@tarask: Сярэдзіна

en: Minimized application icons
be@tarask: Зьменьшаныя выявы дастасаваньня

en: Mo_difier:
be@tarask: Мады_фікатар:

en: Mo_ve to Trash
be@tarask: Перасунуць _у Кошык

en: Modi_fier:
be@tarask: Мады_фікатар:

en: Mount Failed
be@tarask: Збой мантаваньня

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
be@tarask: Рушыць гэтае вакно да любога дысплэя й прасторы каб зьмяніць яго налады.

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
be@tarask: Рушыць гэтае вакно да любога дысплэя каб зьмяніць яго налады.

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
be@tarask: Рушыць гэтае вакно да любой прасторы каб зьмяніць яго налады.

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
be@tarask: Імя: %s
    Тып: %s
    Памер: %s
    Апошнія зьмены: %s

en: Network Shares
be@tarask: Сеціўныя падзелы

en: No templates installed
be@tarask: Ня ўсталявана ніводнага шаблёну

en: None
be@tarask: Няма

en: None of the icons selected support being renamed.
be@tarask: Ніводная з абраных выяваў не падтрымоўвае перайменаваньне.

en: Open With
be@tarask: Адчыніць у

en: Open With "%s"
be@tarask: Адчыніць у "%s"

en: Open With Other _Application...
be@tarask: Адчыніць у іньшым _дастасаваньні...

en: Other Devices
be@tarask: Іньшыя прылады

en: P_roperties...
be@tarask: Уласьцівасьці...

en: Paste Into Folder
be@tarask: Уклеіць у тэчку

en: Please report bugs to <%s>.
be@tarask: Паведамляйце пра памылкі <%s>.

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
be@tarask: Раскрыць мэню (у бягучай пазыцыі мышу)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
be@tarask: Раскрыць сьпіс вокнаў (у бягучай пазыцыі мышу)

en: Quit
be@tarask: Выйсьці

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
be@tarask: Выпадкова абраць іньшую выяву з адной тэчкі калі задана пракрутка фону.

en: Reload all settings
be@tarask: Перазапусьцьць усе налады

en: Removable Devices
be@tarask: Пераносныя прылады

en: Removable Volume
    Mounted in "%s"
    %s left (%s total)
be@tarask: Выймальны том 
    Мантавана ў "%s"
    %s засталося (%s усяго)

en: Removable Volume
    Not mounted yet
be@tarask: Выймальны том
    Пакуль не прымантаваны

en: Remove
be@tarask: Прыбраць

en: Remove Workspace %d
be@tarask: Прыбраць прастору %d

en: Remove Workspace '%s'
be@tarask: Прыбраць прастору '%s'

en: Rename Error
be@tarask: Памылка перайменаваньня

en: Right
be@tarask: Управа

en: SOCKET ID
be@tarask: ID СОКЭТУ

en: Scaled
be@tarask: Маштабаваны

en: Select First Color
be@tarask: Абраць першы колер

en: Select Second Color
be@tarask: Абраць другі колер

en: Select a Directory
be@tarask: Выбраць тэчку

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
be@tarask: Абярыце гэту вопцыю каб паказаць файлы з перадпраглядам на Стальніцэ як аўтаматам створаныя відарысы.

en: Set desktop background and menu and icon behavior
be@tarask: Усталяваць фон Стальніцы, мэню й паводзіны выяваў

en: Settings manager socket
be@tarask: Сокэт кіраўніка наладаў

en: Sh_ow application icons in menu
be@tarask: Паказаць выявы _дастасаваньня ў мэню

en: Show _application icons in menu
be@tarask: Паказаць выявы _дастасаваньня ў мэню

en: Show _window list menu on desktop middle click
be@tarask: Паказаць мэню сьпісу вокнаў пстрыкам кола на Стальніцэ

en: Show a_dd and remove workspace options in list
be@tarask: Паказаць вопцыі дадаваньня й выдаленьня прасторы ў сьпісе

en: Show hidden files on the desktop
be@tarask: Паказаць утоеныя файлы на Стальніцэ

en: Show icon tooltips. Size:
be@tarask: Паказаць падказкі відарыса. Памер:

en: Show icons on primary display
be@tarask: Паказваць відарысы на асноўным дысплеі

en: Show s_ticky windows only in active workspace
be@tarask: Паказаць прычэпленыя вокны_ толькі ў дзейнай прасторы

en: Show t_humbnails
be@tarask: Паказаць _выявы

en: Show workspace _names in list
be@tarask: Паказаць сьпіс _назваў прастораў

en: Single _click to activate items
be@tarask: Адзіночны пстрык_ каб абраць элэмэнты

en: Size of the tooltip preview image.
be@tarask: Памер падказкі перадпрагляду выявы.

en: Solid color
be@tarask: Суцэльны колер

en: Spanning Screens
be@tarask: Перакрываючыя экраны

en: Spanning screens
be@tarask: Перакрываючыя экраны

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
be@tarask: Вызначае суцэльны колер, "правы" ці "ніжні" колер градыэнту.

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
be@tarask: Вызначае суцэльны колер, "левы" ці "верхні" колер градыэнту.

en: Specify how often the background will change.
be@tarask: Як часта будзе зьменены фон.

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
be@tarask: Вызначыць памер выявы каб упісаць яе ў экран.

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
be@tarask: Вызначыць стыль колеру, які знаходзіцца па-за выявай.

en: St_yle:
be@tarask: Стыль:

en: Stretched
be@tarask: Расьцягнуты

en: The Xfce development team. All rights reserved.
be@tarask: Суполка распрацоўкі XFCE. Усе правы абароненыя.

en: The application chooser could not be opened
be@tarask: Абіральнік дастасаваньняў ня можа быць адчынены

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
be@tarask: Прылада "%s" была бясьпечна адлучана з сыстэмы.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
be@tarask: Прылада "%s" выймаецца. Гэта можа заняць некаторы час

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
be@tarask: Прылада "%s" адмантоўваецца сыстэмай. Не капіюйце файлы й не адлучайце прыладу

en: The file could not be opened
be@tarask: Файл ня можа быць адчынены

en: The file could not be renamed
be@tarask: Файл ня можа быць пераназваны

en: The file properties dialog could not be opened
be@tarask: Вакно ўласьцівасьцяў файлу ня можа быць адчынена

en: The file transfer could not be performed
be@tarask: Перанос файлу ня можа быць здзейсьнены

en: The files could not be renamed
be@tarask: Файлы немагчыма перайменаваць

en: The folder could not be opened
be@tarask: Тэчка ня можа быць адчынена

en: The requested operation could not be completed
be@tarask: Запытаная апэрацыя ня можа быць завершана

en: The selected files could not be deleted
be@tarask: Абраныя файлы ня могуць быць выдалены

en: The selected files could not be moved to the trash
be@tarask: Абраныя файлы ня могуць быць перасунуты ў Кошык

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
be@tarask: Дадзеныя, якія павінны быць запісаны на "%s" перад адлучэньнем прылады. Не капіюйце дадзеныя й ня адлучайце прыладу

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
be@tarask: Гэты парамэтар патрабуе наяўнасьці службы файлавага кіраўніка (т. я. падтрыманы Thunar'ам).

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
be@tarask: Гэты парамэтар патрабуе наяўнасьці сэрвісу Кошыка (т. я. падтрыманы Thunar'ам).

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
be@tarask: Гэтая %s вэрсія %s, запушчаная на Xfce %s.

en: Tiled
be@tarask: Кафляй

en: Today at %X
be@tarask: Сёньня ў %X

en: Top Left Horizontal
be@tarask: Зверху зьлева гарызантальна

en: Top Left Vertical
be@tarask: Зверху зьлева вэртыкальна

en: Top Right Horizontal
be@tarask: Зверху справа гарызантальна

en: Top Right Vertical
be@tarask: Зверху справа вэртыкальна

en: Transfer Error
be@tarask: Памылка пераносу

en: Transparent
be@tarask: Празрыстая

en: Trash
be@tarask: Кошык

en: Trash Error
be@tarask: Памылка кошыку

en: Trash contains %d items
be@tarask: Кошык утрымлівае %d элэмэнтаў

en: Trash contains one item
be@tarask: Кошык утрымлівае 1 элэмэнт

en: Trash is empty
be@tarask: Кошык пусты

en: Type '%s --help' for usage.
be@tarask: Увядзіце '%s --help' для выкарыстаньня.

en: Unable to contact settings server
be@tarask: Немагчыма зьвязацца з сэрвэрам наладаў

en: Unable to launch "%s":
be@tarask: Немагчыма запусьціць "%s":

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
be@tarask: Немагчыма запусьціць "exo-desktop-item-edit", якая патрабуецца для стварэньня й рэдагаваньня пускачоў і спасылак на Стальніцэ.

en: Unknown
be@tarask: Невядома

en: Unmount Finished
be@tarask: Адмантаваньне закончана

en: Unmounting device
be@tarask: Адмантаваньне прылады

en: Untitled document
be@tarask: Бязназоўны дакумэнт

en: Use _submenus for the windows in each workspace
be@tarask: Скарыстаць _падмэню для вокнаў у кожнай прасторы

en: Use custom _font size:
be@tarask: Скарыстаць адмысловы _памер шрыфта:

en: Version information
be@tarask: Дадзеныя аб вэрсіі

en: Vertical gradient
be@tarask: Вэртыкальны градыэнт

en: Wallpaper for %s
be@tarask: Шпалеры для %s

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
be@tarask: Шпалеры для %s на маніторы %d

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
be@tarask: Шпалеры для %s на маніторы %d (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
be@tarask: Шпалеры для манітору %d

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
be@tarask: Шпалеры для манітору %d (%s)

en: Wallpaper for my desktop
be@tarask: Шпалеры для маёй Стальніцы

en: Window List
be@tarask: Сьпіс вокнаў

en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
be@tarask: Упарадкаваць усе існуючыя відарысы
    адпаведна абранай арыэнтацыі?

en: Writing data to device
be@tarask: Запіс дадзеных на прыладу

en: Yesterday at %X
be@tarask: Учора ў %X

en: Zoomed
be@tarask: Павялічаны

en: _Add Workspace
be@tarask: _Дадаць прастору

en: _Applications
be@tarask: _Дастасаваньні

en: _Background
be@tarask: _Фон

en: _Button:
be@tarask: _Клявіша:

en: _Cancel
be@tarask: _Скасаваць

en: _Close
be@tarask: Зачыніць

en: _Copy
be@tarask: _Скапіяваць

en: _Delete
be@tarask: _Выдаліць

en: _Edit Launcher
be@tarask: Рэдагаваць _пускач

en: _Edit desktop menu
be@tarask: _Зьмяніць мэню Стальніцы

en: _Empty File
be@tarask: Пусты _файл

en: _Empty Trash
be@tarask: Спустошыць _Кошык

en: _Execute
be@tarask: Выкана_ньне

en: _Folder:
be@tarask: _Тэчка:

en: _Help
be@tarask: _Даведка

en: _Icons
be@tarask: _Выявы

en: _Link Here
be@tarask: Спасылаць _сюды

en: _Menus
be@tarask: _Мэню

en: _Mount Volume
be@tarask: Прымантаваць _том

en: _Move Here
be@tarask: Перасунуць _сюды

en: _Next Background
be@tarask: _Наступны фон

en: _Open
be@tarask: _Адкрыць

en: _Open With "%s"
be@tarask: _Адчыніць у "%s"

en: _Open all
be@tarask: Адчыніць _усё

en: _Open in New Window
be@tarask: Адчыніць у _новым вакне

en: _Paste
be@tarask: _Уклеіць

en: _Random Order
be@tarask: _Выпадковы парадак

en: _Remove Workspace %d
be@tarask: _Выдаліць прастору %d

en: _Remove Workspace '%s'
be@tarask: _Выдаліць прастору '%s'

en: _Rename...
be@tarask: _Пераназваць...

en: _Unmount Volume
be@tarask: _Адмантаваць том

en: _Window Actions
be@tarask: _Дзеяньні вакна

en: at start up
be@tarask: пры запуску

en: chronologically
be@tarask: па часе

en: desktop;settings;background;wallpaper;color;gradient;menu;applications;right click;window list;middle click;workspace;icon;size;orientation;arrangement;font;thumbnails;single click;default;
be@tarask: стальніца;налады;фон;шпалеры;колер;градыэнт;мэню;дастасаваньні;правы клік;сьпіс вокнаў;сярэдні клік;прастора;значак;памер;арыэнтацыя;размяшчэньне;шрыфт;мініяцюры;адзін клік;змоўчна;

en: disabled
be@tarask: выключана

en: enabled
be@tarask: уключана

en: every day
be@tarask: штодзень

en: every hour
be@tarask: кожную гадзіну

en: in hours:
be@tarask: у гадзінах:

en: in minutes:
be@tarask: у хвілінах:

en: in seconds:
be@tarask: у сэкундах:
