Xfce Apps - en to eu translation catalogue (311 entries)

en: Ad_vanced
eu: Au_rreratua

en: All Files
eu: Fitxategi denak

en: Allow bold te_xt
eu: Onartu te_stu lodia

en: Always
eu: Beti

en: Always keep window on _top
eu: Beti mantendu leihoa _goian

en: Appearance and Animation
eu: Itxura eta animazioa

en: Arabic
eu: Arabiarra

en: Armenian
eu: Armeniarra

en: Auto-detect
eu: Auto-atzeman

en: B_old text color:
eu: _T:

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Background image
eu: Atzeko planoko irudia

en: Baltic
eu: Baltiarrak

en: Behavior
eu: Portamoldea

en: Black
eu: Beltza

en: Black on White
eu: Beltza zurian

en: Blue
eu: Urdina

en: Brown / Yellow
eu: Marroi / Oria

en: C_ase sensitive
eu: M_aiuskulak/minuskulak

en: Celtic
eu: Zelta

en: Centered
eu: Erdian

en: Central European
eu: Erdialdeko europarra

en: Chinese Simplified
eu: Txinatar soildua

en: Chinese Traditional
eu: Txinatar tradizionala

en: Choose Terminal Font
eu: Hautatu terminal letra-tipoa

en: Choose background color
eu: Hautatu atzeko planoko kolorea

en: Choose bold font color
eu: Hautatu testu lodi kolorea

en: Choose tab activity color
eu: Hautatu fitxa aktibitate kolorea

en: Choose text color
eu: Hautatu testuaren kolorea

en: Choose text selection background color
eu: Hautatu terminal testu hautapenaren atzeko kolorea

en: Choose title color
eu: Izenburuaren kolorea hautatu

en: Clipboard
eu: Arbela

en: Close
eu: Itxi

en: Close Other Ta_bs
eu: Beste fitxak itxi

en: Close T_ab
eu: Itxi fitx_a

en: Close _Window
eu: Itxi _leihoa

en: Close all tabs?
eu: Fitxa guztiak Itxi?

en: Close tab?
eu: Fitxa itxi?

en: Close this tab
eu: Itxi fitxa hau

en: Close window?
eu: Leihoa itxi?

en: Co_mpatibility
eu: Bateragarri_tasuna

en: Color Selector
eu: Kolore-hautatzailea

en: Command
eu: Komandoa

en: Compatibility
eu: Bateragarritasuna

en: Compose Email
eu: Sortu ePosta

en: Configure Xfce Terminal
eu: Xfce terminala konfiguratu

en: Control-H
eu: Ktrl-H

en: Copy Email Address
eu: Kopiatu ePosta helbidea

en: Copy Link Address
eu: Kopiatu lotura-helbidea

en: Copy _Input To All Tabs...
eu: Kopiatu sarrera fitxa guztietan...

en: Copy _Input:
eu: Sarrera kopiatu:

en: Copy as _HTML
eu: _HTML bezala kopiatu

en: Copy input
eu: Sarrera kopiatu

en: Copy to clipboard
eu: Kopiatu arbelean

en: Copy to clipboard as HTML
eu: Arbelera HTML bezala kopiatu

en: Cu_rsor color:
eu: Ku_rtsore kolorea:

en: Custom Colors
eu: Kolore pertsonalizatuak

en: Cyan
eu: Zian

en: Cyrillic
eu: Zirilikoa

en: D_uration:
eu: Ira_upena:

en: Dark Gray
eu: Gris iluna

en: Dark Pastels
eu: Pastel ilunak

en: Default (%s)
eu: Lehenetsia (%s)

en: Default character e_ncoding:
eu: Lehe_netsitako karaktere kodeketa

en: Default geometry:
eu: Lehenetsitako geometria:

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f)
eu: Ezgaitu me_nu laster-tekla guztiak (Alt+f bezalakoak)

en: Disabled
eu: Desgaiturik

en: Display _borders around new windows
eu: _Ertzak bistarazi leiho berrien inguruan

en: Display _menubar in new windows
eu: _Menubarra bistarazi leiho berrietan

en: Display _toolbar in new windows
eu: _tresna-barrak bistarazi leiho berrietan

en: Display help contents
eu: Laguntza edukiak bistarazi

en: Display mismatch
eu: Okerreko pantaila

en: Do _not ask me again
eu: Ez galdetu _niri berriz

en: Double Click
eu: Klik bikoitza

en: Down
eu: Behera

en: Enable this option to allow applications running inside the terminal windows to use bold text.
eu: Gaitu aukera hau terminal barneko aplikazioek testu lodia erabiltzea onartzeko.

en: Enable this option to set a custom bold color. If disabled the text color will be used.
eu: Aukera hau gaitu kolore bat ezartzeko. Desgaiturik badago testuaren kolorea erabiliko da.

en: Enable this option to show the menubar in newly created terminal windows.
eu: Aukera hau gaitu hemendik aurrera sortutako terminaletan menu-barra bistaratzeko.

en: Enable this option to show the toolbar in newly created terminal windows.
eu: Aukera hau gaitu hemendik aurrera sortutako terminaletan tresna-barrak bistaratzeko.

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
eu: Aukera hau gaitu hemendik aurrera sortutako terminaletan leiho dekorazioak bistaratzeko.

en: Enables you to press any key on the keyboard to scroll down the terminal window to the command prompt.
eu: Aukera honekin edozein tekla zanpatzean terminal leihoa azken lerrorarte korrituko da.

en: Encoding
eu: Kodeketa

en: Enter the text to be copied to all tabs
eu: Idatzi fitxa guztietan kopiatu behar den testua

en: Enter the title for the current terminal tab
eu: Idatzi uneko terminal fitxaren titulua

en: Erase TTY
eu: Garbitu TTY

en: Escape sequence
eu: Ihes sekuentzia

en: Failed to connect to session manager: %s
eu: Akatsa saio kudeatzailera konektatzerakoan: %s

en: Failed to create the regular expression
eu: Huts espresio erregularra sortzean

en: Failed to execute child
eu: Huts egin du semea abiaraztean

en: Failed to open the URL '%s'
eu: Huts '%s' URLa irekitzean

en: Failed to save terminal contents
eu: Huts terminalaren edukiak gordetzen

en: Failed to set encoding %s
eu: Huts kodeketa ezartzerakoan %s

en: Find
eu: Bilatu

en: Find Ne_xt
eu: Bilatu _hurrengoa

en: Find Pre_vious
eu: Bilatu au_rrekoa

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: General
eu: Orokorra

en: General Options
eu: Aukerak orokorrak

en: Georgian
eu: Georgiarra

en: Goes after initial title
eu: Hasierako tituluaren ondoren erakutsi

en: Goes before initial title
eu: Hasierako tituluaren aurretik erakutsi

en: Greek
eu: Grekoa

en: Green
eu: Berdea

en: Green on Black
eu: Berdea beltzean

en: He_ight:
eu: A_ltuera:

en: Hebrew
eu: Hebreoa

en: Help
eu: Laguntza

en: Image Files
eu: Irudi fitxategiak

en: Invalid geometry string "%s"
eu: "%s" geometria-kate baliogabea

en: Isn't displayed
eu: Ez da bistaratzen

en: Japanese
eu: Japoniarra

en: Keep window open when it loses focus
eu: Mantendu leihoa irekia fokua galtzean

en: Korean
eu: Korearra

en: L_eft
eu: _Ezkerra

en: Last _Active Tab
eu: Azken fitxa aktiboa

en: Light Blue
eu: Urdin argia

en: Light Cyan
eu: Cian argia

en: Light Gray
eu: Gris argia

en: Light Green
eu: Berde argia

en: Light Magenta
eu: Magenta argia

en: Light Red
eu: Gorri argia

en: Load Presets...
eu: Kargatu aurrezarpenak

en: Match _entire word only
eu: Bilatu _hitz osoa bakarrik

en: Match as _regular expression
eu: Bilatu espresio e_rregular gisa

en: Move Tab _Left
eu: Mugitu fitxa ezkerrera

en: Move Tab _Right
eu: Mugitu fitxa eskuinera

en: Move to monitor with poi_nter
eu: Mugitu monitorera markat_zailearekin

en: Never
eu: Inoiz

en: None (use solid color)
eu: Bat ere ez (kolore bat erabili)

en: Nordic
eu: Nordikoa

en: OPTION
eu: AUKERA

en: On the left side
eu: Ezkerrean

en: On the right side
eu: Eskuinean

en: Open Link
eu: Ireki lotura

en: Open T_erminal
eu: Ireki t_erminala

en: Open _Tab
eu: Ireki Fi_txa

en: Open a dialog to specify the color
eu: Ireki elkarrizketa-koadroa kolorea zehazteko

en: Open a new terminal tab
eu: Terminal fitxa berri bat ireki

en: Open a new terminal window
eu: Terminal leiho berri bat ireki

en: Open the preferences dialog
eu: Ireki hobespen leihoa

en: Opening New Windows
eu: Leiho berriak irekitzen

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
eu: "--command/-e" aukerak bere parametro bezala komando bat ezartzea behar du

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
eu: "--default-display" aukerak bere parametro bezala lehenetsiriko X pantaila ezartzea behar du

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
eu: "--default-working-directory" aukerak bere parametro bezala lehenetsiriko lan direktorioa ezartzea behar du

en: Option "--execute/-x" requires specifying the command to run on the rest of the command line
eu: "--execute/-x" aukerak komando lerroaren ondareaz abiaraziko den komandoa behar du.

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
eu: "--geometry" aukerak bere parametro bezala leiho geometria ezartzea behar du

en: Option "--icon/-I" requires specifying an icon name or filename as its parameter
eu: "--icon/-I" aukerak parametro bezala ikono-izena edo fitxategi-izena ezartzea behar du

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
eu: "--role" aukerak leiho portamoldea parametro bat bezala behar du

en: Option "--sm-client-id" requires specifying the unique session id as its parameter
eu: "--sm-client-id" aukerak saio id-a parametro bezala ezartzea behar du

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
eu: "--startup-id" aukerak bere parametro bezala abiarazte id-a ezartzea behar du

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
eu: "--title/-T" aukerak bere parametro bezala titulua ezartzea behar du

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
eu: "--working-directory" aukerak bere parametro bezala lan direktorioa ezartzea behar du

en: Other
eu: Besteak

en: Palette
eu: Paleta

en: Paste _Selection
eu: _Hautapena Itsatsi

en: Paste from clipboard
eu: Arbeletik itsatsi

en: Pasting this text to the terminal may be dangerous as it looks like
    some commands may be executed, potentially involving root access ('sudo').
eu: Testu hau terminalean kopiatzea arriskutsua izan daiteke
    komando batzuk exekuta daitezkela ematen du eta, agian root sarbidea emanez ('sudo').

en: Please report bugs to <%s>.
eu: Programa-erroreen berri <%s>-en eman, mesedez.

en: Position
eu: Kokalekua

en: Pr_eferences...
eu: Hob_espenak...

en: Presets
eu: Aurrezarpenak

en: Received invalid color data: Wrong format (%d) or length (%d)
eu: Kolore datu baliogabea jaso da. Okerreko formatua (%d) edo luzera (%d)

en: Red
eu: Gorria

en: Replaces initial title
eu: Hasierako titulua ordezten du

en: Rese_t
eu: Berrezarri

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Reset tab activity _indicator after
eu: Berrabiarazi fitxa aktibitate ad_ierazlea

en: Right
eu: Eskuin

en: Romanian
eu: Errumaniarra

en: Sa_ve Contents...
eu: Edukiak gorde...

en: Save contents...
eu: Edukiak gorde...

en: Scaled
eu: Eskalaturik

en: Scr_ollbar is:
eu: _Korritze-barra:

en: Scroll on _keystroke
eu: Korritu tekla _sakatzean

en: Scroll on ou_tput
eu: Ko_rritu irteera berrietan

en: Scroll_back:
eu: _Atzera korritu:

en: Scrolling
eu: Korritzea

en: Search terminal contents
eu: Terminaralen edukietan bilatu

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
eu: Ikusi %s manual orrialdea beheko aukerei buruzko argibide gehiagorentzat

en: Select Background Image File
eu: Hautatu atzeko planoko irudi fitxategia

en: Select _All
eu: Hautatu den_a

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
eu: Aukera hau hautatu terminal berriak irekitzean terminalari shell-ak saio shell bezala abiaraztea behartzeko. Zure shell-aren dokumentazioa begiratu shell interaktibo eta saio shell baten arteko ezberdintasunak jakiteko.

en: Set _Encoding
eu: Kodeketa _ezarri

en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

en: Show Window _Borders
eu: Ikusi leiho ertzak

en: Show _Menubar
eu: Ikusi _menu-barra

en: Show _Toolbar
eu: Tresna-barra bistarazi

en: Show _status icon in notification area
eu: Ikusi e_goera ikonoa berri-emate eremuan

en: Show/hide the menubar
eu: Bistarazi/gorde menu-barra

en: Show/hide the toolbar
eu: Bistarazi/gorde tresna-barra

en: Show/hide the window decorations
eu: Leiho dekorazioa bistarazi/ezkutatu

en: Solarized (dark)
eu: Solarized (iluna)

en: Solarized (light)
eu: Solarized (argia)

en: South-Eastern Europe
eu: Hego-ekialdeko europa

en: Specifies the number of lines that you can scroll back using the scrollbar.
eu: Korritze-barra erabiliaz atzera egin dezakezun lerro kopurua ezartzen du.

en: St_yle:
eu: Est_iloa:

en: Stretched
eu: Txikiturik

en: Switch to last active tab
eu: Aldatu azken fitxa aktibora

en: Switch to next tab
eu: Aldatu hurrengo fitxara

en: Switch to previous tab
eu: Aldatu aurreko fitxara

en: T_abs
eu: Fi_txak

en: Tab Options
eu: Fitxa aukerak

en: Tab activit_y color:
eu: T_abuladore aktibitate kolorea:

en: Tabs
eu: Fitxak

en: Terminal
eu: Terminala

en: Terminal Emulator
eu: Terminal emuladorea

en: Terminal Preferences
eu: Terminal hobespenak

en: Text _selection color:
eu: Testu hautapen kolorea:

en: Thai
eu: Thialandiarra

en: The Xfce development team. All rights reserved.
eu: Xfce garapen taldea. Eskubide guztiak erreserbaturik.

en: The random color is based on the selected background color, keeping the same brightness.
eu: Ausazko kolorea hautatutako atzealde kolorean oinarritzen da, distira berdina mantenduaz

en: These options may cause some applications to behave
    incorrectly. They are only here to allow you to work around
    certain applications and operating systems that expect
    different terminal behavior.
eu: Aukera hauek zenbait aplikazio oker kudeatzea eragin
    dezake. Beste terminal ingurune bat espero duten zenbait
    aplikazioa eta sistema eragilerekin erabiltzeko soilik daude
    hemen.

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
eu: Aukera honek terminal barnean abiarazitako komandoak irteera berriak sortzerakoan terminalaren korritze automatikoa kudeatzen du.

en: This window has %d tabs open. Closing this window
    will also close all its tabs.
eu: Leihoa %d fitxa ditu irekirik. Leihoa ixtean
    fitxa guztiak itxiko dira.

en: Tiled
eu: Mosaikoan

en: Title
eu: Titulua

en: Toggle fullscreen mode
eu: Txandakatu pantaila oso modua

en: Toggle read-only mode
eu: Txandakatu irakurketa bakarrik modua

en: Transparent background
eu: Atzeko planoaren gardentasuna

en: Turkish
eu: Turkiarra

en: U_p
eu: Gora

en: Unable to determine your login shell.
eu: Ezin da zure saio shell-a atzeman.

en: Unable to drop Mozilla URL on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
eu: Ezin da Mozilla URL-a terminalean jaregin. Okerreko formatua (%d) edo luzera (%d)

en: Unable to drop URI list on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
eu: Ezin da URI zerrenda terminalean jaregin. Okerreko formatua (%d) edo luzera (%d)

en: Unable to drop selection of type text/plain to terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
eu: Ezinda testu/lau motako hautapena terminalean jaregin. Okerrek formatu (%d) edo luzera (%d)

en: Unable to parse color: %s
eu: Ezin izan da kolorea analizatu: %s

en: Unable to register terminal service: %s
eu: Ezin da terminal zerbitzua erregistratu: %s

en: Unknown option "%s"
eu: Aukera ezezaguna "%s"

en: Untitled
eu: Izengabea

en: Usage:
eu: Erabilera:

en: User id mismatch
eu: Okerreko erabiltzaile id-a

en: Vietnamese
eu: Vietnamdarra

en: Warning
eu: Kontuz!

en: Warning: Unsafe Paste
eu: Erne: kopiatze ez segurua

en: Western European
eu: Mendebaldeko europarra

en: White
eu: Zuria

en: White on Black
eu: Zuria beltzean

en: Wi_dth:
eu: _Zabalera:

en: Window Options
eu: Leiho aukerak

en: Window or Tab Separators
eu: Leiho edo fitxa bereizleak

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,
eu: Benedikt Meurerek idatzia <benny@xfce.org>,

en: XTerm
eu: Xterm

en: Xfce Terminal
eu: Xfce  terminala

en: Xfce Terminal Emulator
eu: Xfce terminal emuladorea

en: Xfce Terminal Settings
eu: Xfce terminalaren ezarpenak

en: Yellow
eu: Oria

en: Zoom _In
eu: Zooma _gerturatu

en: Zoom _Out
eu: Zooma _urrutiratu

en: _About
eu: Honi _buruz

en: _Always show tabs
eu: _Beti ikusi fitxak

en: _Appearance
eu: _Itxura

en: _Background color:
eu: Atzeko pla_noaren kolorea:

en: _Backspace key generates:
eu: _Atzera-tekla sakatutakoan:

en: _Cancel
eu: Ut_zi

en: _Close
eu: It_xi

en: _Colors
eu: _Koloreak

en: _Contents
eu: _Edukia

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: _Delete key generates:
eu: _Ezabatu tekla sakatutakoan:

en: _Detach Tab
eu: _Desuztartu fitxa

en: _Dynamically-set title:
eu: _Dinamikoki ezarritako titulua:

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _File:
eu: _Fitxategia:

en: _Find...
eu: _Bilatu...

en: _Fullscreen
eu: _Pantaila osoa

en: _General
eu: _Orokorra

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Initial title:
eu: has_ierako titulua:

en: _Keep window open when it loses focus
eu: _mantendu leihoa orekia fokua galtzean

en: _Next
eu: _Hurrengoa

en: _Next Tab
eu: _Hurrengo fitxa

en: _Normal Size
eu: Tamaina normala

en: _Opacity:
eu: _Opakotasuna:

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: _Previous
eu: _Aurrekoa

en: _Previous Tab
eu: _Aurreko fitxa

en: _Read-Only
eu: Irakurketa bakarrik

en: _Reset
eu: Berre_zarri

en: _Reset compatibility options to defaults
eu: _Berrezarri bateragarritasun aukera lehenetsiak

en: _Run command as login shell
eu: _Exekutatu komando saio shell batean bezala

en: _Save
eu: _Gorde

en: _Search for:
eu: _Bilatu hau:

en: _Set Title...
eu: _Ezarri titulua...

en: _Terminal
eu: _Terminala

en: _Text color:
eu: _Testu kolorea:

en: _Title:
eu: _Titulua:

en: _Undo Close Tab
eu: Fitxa ixtea desegin

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
eu: _Utmp/wtmp erregistroa eguneratu komando bat abiaraztean

en: _Vary the background color for each tab
eu: _Aldatu atzealde kolorea fitxa bakoitzarentzat

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Wrap around
eu: _Doitu ingurua

en: _Zoom
eu: _Zooma

en: and Igor Zakharov <f2404@yandex.ru>.
eu: eta Igor Zakharovek <f2404@yandex.ru> idatzia.

en: c_olumns
eu: z_utabeak

en: color
eu: kolorea

en: command
eu: komandoa

en: directory
eu: direktorioa

en: display
eu: bistarazi

en: font
eu: letra-tipoa

en: geometry
eu: geometria

en: icon
eu: ikonoa

en: mode
eu: modua

en: role
eu: funtzioa

en: row_s
eu: zutabea_k

en: seconds
eu: segundo

en: string
eu: katea

en: title
eu: titulua

en: x height
eu: x altuera

en: x width
eu: x zabalera

en: zoom
eu: zooma
