iso_639-3 - en to hr translation catalogue (880 entries)

en: Abaza
hr: Abazinski

en: Abkhazian
hr: Abhaski

en: Abnaki, Eastern
hr: Abanački, istočni

en: Abnaki, Western
hr: Abanački, zapadni

en: Achinese
hr: Ačinski

en: Acipa, Eastern
hr: Acipa, istočni

en: Adamorobe Sign Language
hr: Adamorobe znakovni jezik

en: Adyghe
hr: Adigejski

en: Afar
hr: Afarski

en: Afghan Sign Language
hr: Afganski znakovni jezik

en: Afro-Seminole Creole
hr: Afroseminolski kreolski

en: Ainu (China)
hr: Ainu (Kina)

en: Akan
hr: Akanski

en: Akkadian
hr: Akadski

en: Aklanon
hr: Inakeanon

en: Albanian
hr: Albanski

en: Albanian Sign Language
hr: Albanski znakovni jezik

en: Albanian, Arbëreshë
hr: Albanski, arbereški

en: Albanian, Arvanitika
hr: Albanski, arvanitski

en: Albanian, Gheg
hr: Albanski, gegijski

en: Albanian, Tosk
hr: Albanski, toskijski

en: Aleut
hr: Aleutski

en: Algerian Arabic
hr: Alžirski arapski

en: Algerian Saharan Arabic
hr: Alžirski saharski arapski

en: Algerian Sign Language
hr: Alžirski znakovni jezik

en: Algonquian, Carolina
hr: Algonkijski, karolinski

en: Alor
hr: Alorski

en: Alta, Northern
hr: Alta, sjeverna

en: Alta, Southern
hr: Alta, južni

en: Altai, Northern
hr: Altajski, sjeverni

en: Altai, Southern
hr: Altajski, južni

en: Ama (Papua New Guinea)
hr: Ama (Papua Nova Gvineja)

en: Amami-Oshima, Southern
hr: Amami-oshima, južni

en: Ambonese Malay
hr: Ambonski malajski

en: Amdo Tibetan
hr: Amdo tibetanski

en: American Sign Language
hr: Američki znakovni jezik

en: Amharic
hr: Amharski

en: Ancient Greek (to 1453)
hr: Starogrčki (do 1453.)

en: Ancient Hebrew
hr: Starohebrejski

en: Ancient Macedonian
hr: Antički makedonski

en: Ancient North Arabian
hr: Antički sjevernoarapski

en: Ancient Zapotec
hr: Antički zapotečki

en: Andalusian Arabic
hr: Andaluzijski arapski

en: Anglo-Norman
hr: Anglonormanski

en: Antigua and Barbuda Creole English
hr: Antigvanski i barbudski kreolski engleski

en: Apache, Western
hr: Apački, zapadni

en: Aquitanian
hr: Akvitanski

en: Arabic
hr: Arapski

en: Arabic, Algerian
hr: Arapski, alžirski

en: Arabic, Algerian Saharan
hr: Arapski, alžirski saharski

en: Arabic, Andalusian
hr: Arapski, andaluzijski

en: Arabic, Baharna
hr: Arapski baharna

en: Arabic, Chadian
hr: Arapski, čadski

en: Arabic, Cypriot
hr: Arapski, cipriotski

en: Arabic, Dhofari
hr: Arapski, dhofari

en: Arabic, Eastern Egyptian Bedawi
hr: Arapski, istočnoegipatski bedawi

en: Arabic, Egyptian
hr: Arapski, egipatski

en: Arabic, Gulf
hr: Arapski, zaljevski

en: Arabic, Hadrami
hr: Arapski, hadrami

en: Arabic, Hijazi
hr: Arapski, hijazi

en: Arabic, Judeo-Iraqi
hr: Arapski, judeoirački

en: Arabic, Judeo-Moroccan
hr: Arapski, judeomarokanski

en: Arabic, Judeo-Tunisian
hr: Arapski, judeotuniski

en: Arabic, Judeo-Yemeni
hr: Arapski, judeojemenski

en: Arabic, Libyan
hr: Arapski, libijski

en: Arabic, Mesopotamian
hr: Arapski, mezopotamski

en: Arabic, Moroccan
hr: Arapski, marokanski

en: Arabic, Najdi
hr: Arapski, najdi

en: Arabic, North Levantine
hr: Arapski, sjevernolevantski

en: Arabic, North Mesopotamian
hr: Arapski, sjevernomezopotamski

en: Arabic, Omani
hr: Arapski, omanski

en: Arabic, Saidi
hr: Arapski, gornjoegipatski

en: Arabic, Sanaani
hr: Arapski, sjevernojemenski

en: Arabic, South Levantine
hr: Arapski, južnolevantski

en: Arabic, Standard
hr: Arapski, standardni

en: Arabic, Sudanese
hr: Arapski, sudanski

en: Arabic, Ta'izzi-Adeni
hr: Arapski, južnojemenski

en: Arabic, Tajiki
hr: Arapski, tadžički

en: Arabic, Tunisian
hr: Arapski, tuniski

en: Arabic, Uzbeki
hr: Arapski, uzbečki

en: Aragonese
hr: Aragonski

en: Aramaic, Jewish Babylonian (ca. 200-1200 CE)
hr: Aramejski, židovski babilonski (cca. 200.-1200.)

en: Aramaic, Jewish Palestinian
hr: Aramejski, židovski palestinski

en: Aramaic, Official (700-300 BCE)
hr: Aramejski, službeni (700.-300. p.n.e.)

en: Aramaic, Old (up to 700 BCE)
hr: Aramejski, stari (do 700. p.n.e.)

en: Aramaic, Samaritan
hr: Aramejski, samaritanski

en: Aranda, Lower Southern
hr: Aranda, niži južni

en: Arbëreshë Albanian
hr: Arbereški albanski

en: Archi
hr: Arčinski

en: Argentine Sign Language
hr: Argentinski znakovni jezik

en: Armenian
hr: Armenski

en: Armenian Sign Language
hr: Armenski znakovni jezik

en: Armenian, Classical
hr: Armenski, klasični

en: Armenian, Middle
hr: Armenski, srednjovjekovni

en: Arrarnta, Western
hr: Arrarnta, zapadni

en: Arrernte, Eastern
hr: Arrernte, istočni

en: Aruá (Amazonas State)
hr: Aruá (Amazonas Država)

en: Aruá (Rodonia State)
hr: Aruá (Rodonia Država)

en: Arvanitika Albanian
hr: Arvanitski albanski

en: Ashéninka, South Ucayali
hr: Ashéninka, Južni ucayali

en: Asmat, Central
hr: Asmatski, centralni

en: Assamese
hr: Asamski

en: Assyrian Neo-Aramaic
hr: Asirski novoaramejski

en: Asturian
hr: Asturski

en: Asu (Nigeria)
hr: Asu (Nigerija)

en: Asu (Tanzania)
hr: Asu (Tanzanija)

en: Atong (Cameroon)
hr: Atong (Kamerun)

en: Atong (India)
hr: Atong (Indija)

en: Australian Aborigines Sign Language
hr: Znakovni jezik australskih Aboridžina

en: Australian Sign Language
hr: Australski znakovni jezik

en: Austrian Sign Language
hr: Austrijski znakovni jezik

en: Avaric
hr: Avarski

en: Avestan
hr: Avestansko

en: Awa (Papua New Guinea)
hr: Awa (Papua Nova Gvineja)

en: Awyu, Central
hr: Awyu, centralni

en: Awyu, South
hr: Awyu, južni

en: Ayi (Papua New Guinea)
hr: Ayi (Papua Nova Gvineja)

en: Aymara
hr: Ajmarski

en: Aymara, Central
hr: Ajmarski, centralni

en: Aymara, Southern
hr: Ajmarski, južni

en: Azerbaijani
hr: Azerbajdžanski

en: Azerbaijani, North
hr: Azerbajdžanski, sjeverni

en: Azerbaijani, South
hr: Azerbajdžanski, Južni

en: Babalia Creole Arabic
hr: Babalia kreolski arapski

en: Babar, North
hr: Babarski, sjeverni

en: Bacanese Malay
hr: Bačanski malajski

en: Bada (Indonesia)
hr: Bada (Indonezija)

en: Bada (Nigeria)
hr: Bada (Nigerija)

en: Bahamas Creole English
hr: Bahamski kreolski engleski

en: Baharna Arabic
hr: Baharna arapski

en: Bahnar
hr: Bahnarski

en: Bai, Central
hr: Bai, centralni

en: Bai, Panyi
hr: Bai, sjeverni

en: Bai, Southern
hr: Bai, južni

en: Bajau, Indonesian
hr: Bajau, indonezijski

en: Bajau, West Coast
hr: Bajau, zapadnoobalni

en: Baka (Cameroon)
hr: Baka (Kamerun)

en: Bakhtiari
hr: Bahtijarski

en: Bali (Democratic Republic of Congo)
hr: Bali (Demokratska Republika Kongo)

en: Bali (Nigeria)
hr: Bali (Nigerija)

en: Balinese
hr: Balijski

en: Balkan Gagauz Turkish
hr: Balkanski gagauski turski

en: Balochi, Eastern
hr: Baludžijski, istočni

en: Balochi, Southern
hr: Baludžijski, južni

en: Balochi, Western
hr: Baludžijski, zapadni

en: Balti
hr: Baltijski

en: Baluchi
hr: Baludžijski

en: Bamako Sign Language
hr: Bamački znakovni jezik

en: Ban Khor Sign Language
hr: Ban khor znakovni jezik

en: Banda (Indonesia)
hr: Banda (Indonezija)

en: Banda Malay
hr: Banda malajski

en: Banda, West Central
hr: Banda, zapadni centralni

en: Bangla
hr: Banglaški

en: Bara Malagasy
hr: Bara malagaški

en: Barbaram
hr: Bambarski

en: Barzani Jewish Neo-Aramaic
hr: Barzani židovski neoaramejski

en: Basa (Cameroon)
hr: Basa (Kamerun)

en: Basa (Nigeria)
hr: Basa (Nigerija)

en: Bashkardi
hr: Baškardski

en: Bashkir
hr: Baškirski

en: Basque
hr: Baskijski

en: Batak
hr: Batački

en: Bati (Cameroon)
hr: Bati (Kamerun)

en: Bati (Indonesia)
hr: Bati (Indonezija)

en: Bats
hr: Bacbijski

en: Bavarian
hr: Bavarski

en: Belarusian
hr: Bjeloruski

en: Beli (Papua New Guinea)
hr: Beli (Papua Nova Gvineja)

en: Belize Kriol English
hr: Belizejski kriol engleski

en: Bemba (Zambia)
hr: Bemba (Zambija)

en: Bena (Tanzania)
hr: Bena (Tanzanija)

en: Bengali
hr: Bengalski

en: Bengkala Sign Language
hr: Benkala znakovni jezik

en: Berau Malay
hr: Berau malajski

en: Berbice Creole Dutch
hr: Berbice kreolski nizozemski

en: Bigambal
hr: Bambarski

en: Bikol
hr: Bikolski

en: Bikol, Central
hr: Bikolski, srednji

en: Bikol, Northern Catanduanes
hr: Bikol, sjeverni catanduanes

en: Bikol, Southern Catanduanes
hr: Bilocano, južni catanduanes

en: Bina (Nigeria)
hr: Bina (Nigerija)

en: Bina (Papua New Guinea)
hr: Bina (Papua Nova Gvineja)

en: Birifor, Southern
hr: Biriforski, južni

en: Bisaya, Brunei
hr: Bisayanski, brunejski

en: Bisaya, Sabah
hr: Bisaya, sabahski

en: Blissymbols
hr: Blis simboli

en: Bo (Papua New Guinea)
hr: Bo (Papua Nova Gvineja)

en: Bobo Madaré, Northern
hr: Bobo Madaré, sjeverni

en: Bobo Madaré, Southern
hr: Bobo Madaré, Južni

en: Bodo (Central African Republic)
hr: Bodo (Srednjoafrička Republika)

en: Bodo (India)
hr: Bodo (Indija)

en: Bohtan Neo-Aramaic
hr: Bohtan novoaramejski

en: Boko (Democratic Republic of Congo)
hr: Boko (Demokratska Republika Kongo)

en: Bolivian Sign Language
hr: Bolivijski znakovni jezik

en: Boro (Ethiopia)
hr: Boro (Etiopija)

en: Boro (Ghana)
hr: Boro (Gana)

en: Bosnian
hr: Bošnjački

en: Botlikh
hr: Botlihski

en: Bozo, Kɛlɛngaxo
hr: Bozo, Hainyaxo

en: Brazilian Sign Language
hr: Brazilski znakovni jezik

en: Breton
hr: Bretonski

en: Breton, Middle
hr: Bretonski, srednjevjekovni

en: Breton, Old
hr: Bretonski, stari

en: British Sign Language
hr: Britanski znakovni jezik

en: Broome Pearling Lugger Pidgin
hr: Broome Pearling Lugger Pidžin

en: Bru, Eastern
hr: Bru, istočni

en: Bru, Western
hr: Bru, zapadni

en: Brunei
hr: Brunejski

en: Brunei Bisaya
hr: Brunejski bisayanski

en: Budukh
hr: Buduhski

en: Buginese
hr: Bugisko

en: Buhid
hr: Buhidski

en: Bukharic
hr: Buharski

en: Bukit Malay
hr: Bukitski malajski

en: Bulgarian
hr: Bugarski

en: Bulgarian Sign Language
hr: Bugarski znakovni jezik

en: Buli (Ghana)
hr: Buli (Gana)

en: Buli (Indonesia)
hr: Buli (Indonezija)

en: Bulu (Cameroon)
hr: Bulu (Kamerun)

en: Bulu (Papua New Guinea)
hr: Bulu (Papua Nova Gvineja)

en: Buriat
hr: Burijatski

en: Buriat, China
hr: Burjatski, kineski

en: Buriat, Mongolia
hr: Burjatski, mongolski

en: Buriat, Russia
hr: Burjatski, ruski

en: Burmese
hr: Burmanski

en: Buru (Nigeria)
hr: Buru (Nigerija)

en: Cajun French
hr: Cajun francuski

en: Cakchiquel-Quiché Mixed Language
hr: Kaqchikel-K’iche’ miješani jezik

en: Cameroon Pidgin
hr: Kamerunski pidžin

en: Cappadocian Greek
hr: Kapadocijski grčki

en: Car Nicobarese
hr: Car nikobarski

en: Carian
hr: Karijanski

en: Carib, Galibi
hr: Karipski, galibi

en: Carib, Island
hr: Karipski, otočni

en: Caribbean Javanese
hr: Karipski javanski

en: Carolina Algonquian
hr: Karolinski algonkijski

en: Carolinian
hr: Karolinski

en: Carrier, Southern
hr: Carrier,	južni

en: Catalan
hr: Katalonski

en: Catalan Sign Language
hr: Katalonski znakovni jezik

en: Central Asmat
hr: Centralnoasmatski

en: Central Awyu
hr: Centralni awyu

en: Central Aymara
hr: Centralnoajmarski

en: Central Bai
hr: Centralni bai

en: Central Bikol
hr: Srednji bikolski

en: Central Khmer
hr: Centralni kmerski

en: Central Kurdish
hr: Centralnokurdski

en: Chadian Arabic
hr: Čadski arapski

en: Chadian Sign Language
hr: Čadski znakovni jezik

en: Chagatai
hr: Čagatajski

en: Chaldean Neo-Aramaic
hr: Kaldejski neoaramejski

en: Cham, Eastern
hr: Čamski, istočni

en: Cham, Western
hr: Čamski, zapadni

en: Chamalal
hr: Čamalalski

en: Chechen
hr: Čečenski

en: Cherokee
hr: Čerokijski

en: Cheyenne
hr: Čejenski

en: Chiangmai Sign Language
hr: Chiangmai znakovni jezik

en: Chilean Sign Language
hr: Čileanski znakovni jezik

en: Chin, Songlai
hr: Kineski, mindonški

en: China Buriat
hr: Kineski burjatski

en: Chinese
hr: Kineski

en: Chinese Pidgin English
hr: Kineski pidžin engleski

en: Chinese Sign Language
hr: Kineski znakovni jezik

en: Chinese, Gan
hr: Kineski, gan

en: Chinese, Huizhou
hr: Kineski, huizhou

en: Chinese, Jinyu
hr: Kineski, jinyu

en: Chinese, Mandarin
hr: Kineski, mandarinski

en: Chinese, Min Dong
hr: Kineski, Min Dong

en: Chinese, Min Zhong
hr: Kineski, Min Zhong

en: Chinese, Old
hr: Kineski, stari

en: Chittagonian
hr: Čitagonški

en: Chontal, Tabasco
hr: Chontal, tabaskanski

en: Chukot
hr: Čukčijski

en: Chulym
hr: Čulimski

en: Church Slavic
hr: Crkvenoslavenski

en: Chuukese
hr: Tručki

en: Chuvash
hr: Čuvaški

en: Cimbrian
hr: Cimbrijski

en: Classical Armenian
hr: Klasični armenski

en: Classical Mongolian
hr: Klasični mongolski

en: Classical Quechua
hr: Klasični kečuanski

en: Classical Tibetan
hr: Klasični tibetski

en: Cocos Islands Malay
hr: Kokoski malajski

en: Colombian Sign Language
hr: Kolumbijski znakovni jezik

en: Coptic
hr: Koptski

en: Cornish
hr: Kornijski

en: Cornish, Middle
hr: Kornijski, srednjovjekovni

en: Corsican
hr: Korzički

en: Costa Rican Sign Language
hr: Kostarikanski znakovni jezik

en: Cree
hr: Krijski

en: Cree, Northern East
hr: Cree, sjeveroistočni

en: Cree, Southern East
hr: Cree, jugoistočni

en: Cree, Swampy
hr: Krijski, močvarni

en: Cree, Woods
hr: Krijski, šumski

en: Creole Arabic, Babalia
hr: Kreolski arapski, Babalia

en: Creole Arabic, Sudanese
hr: Kreolski arapski, sudanski

en: Creole Dutch, Berbice
hr: Nizozemski, berbice kreolski

en: Creole English, Antigua and Barbuda
hr: Kreolski engleski, antigvanski i barbudski

en: Creole English, Bahamas
hr: Kreolski engleski, bahamski

en: Creole English, Hawai'i
hr: Kreolski engleski, havajski

en: Creole English, Jamaican
hr: Kreolski engleski, jamajkanski

en: Creole English, Nicaragua
hr: Kreolski engleski, nikaragvanski

en: Creole English, Trinidadian
hr: Kreolski engleski, trinidadski

en: Creole English, Virgin Islands
hr: Kreolski engleski, Djevičanski otoci

en: Creole French, Saint Lucian
hr: Kreolski francuski, svetolucijanski

en: Creole French, Seselwa
hr: Kreolski francuski, sejšelski

en: Creole Malay, Malaccan
hr: Kreolski malajski, malački

en: Creole Portuguese, Korlai
hr: Kreolski portugalski, korlajski

en: Creole, Afro-Seminole
hr: Kreolski, afroseminolski

en: Crimean Tatar
hr: Krimskotatarski

en: Croatia Sign Language
hr: Hrvatski znakovni jezik

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Cuba Sign Language
hr: Kubanski znakovni jezik

en: Culina
hr: Kulina

en: Cypriot Arabic
hr: Cipriotski arapski

en: Czech
hr: Češki

en: Czech Sign Language
hr: Češki znakovni jezik

en: Dacian
hr: Dacijski

en: Dalmatian
hr: Dalmatinski

en: Danish
hr: Danski

en: Danish Sign Language
hr: Danski znakovni jezik

en: Danish, Traveller
hr: Danski, putnički

en: Dhofari Arabic
hr: Dhofari arapski

en: Dominican Sign Language
hr: Dominikanski znakovni jezik

en: Dong
hr: Vijetnamski dong

en: Dutch
hr: Nizozemski

en: Dutch Sign Language
hr: Nizozemski znakovni jezik

en: Dutch, Middle (ca. 1050-1350)
hr: Nizozemski, srednjovjekovni (oko 1050. – 1350.)

en: Dutch, Old
hr: Nizozemski, stari

en: Eastern Abnaki
hr: Istočnoabnački

en: Eastern Acipa
hr: Istočni acipa

en: Eastern Arrernte
hr: Istočni Arrernte

en: Eastern Balochi
hr: Istočnobaludžijski

en: Eastern Bru
hr: Istočni bru

en: Eastern Cham
hr: Istočnočamski

en: Eastern Durango Nahuatl
hr: Istočni Durango Nahuatl

en: Eastern Egyptian Bedawi Arabic
hr: Istočnoegipatski bedawi arapski

en: Eastern Frisian
hr: Istočni frizijski

en: Eastern Karnic
hr: Istočni karnijski

en: Eastern Tawbuid
hr: Istočnotawbuidski

en: Eastern Yiddish
hr: Istočni jidiš

en: Ecuadorian Sign Language
hr: Ekvadorski znakovni jezik

en: Egypt Sign Language
hr: Egipatski znakovni jezik

en: Egyptian (Ancient)
hr: Egipatski (antički)

en: Egyptian Arabic
hr: Egipatski arapski

en: Emilian
hr: Emilijanski

en: English
hr: Engleski

en: English, Liberian
hr: Engleski, liberijski

en: English, Middle (1100-1500)
hr: Engleski, srednjovjekovni (1100. – 1500.)

en: English, Old (ca. 450-1100)
hr: Engleski, stari (oko 450. – 1100.)

en: Estonian
hr: Estonski

en: Estonian Sign Language
hr: Estonski znakovni jezik

en: Estonian, Standard
hr: Estonski, standardni

en: Ethiopian Sign Language
hr: Etiopski znakovni jezik

en: Etruscan
hr: Etruščanski

en: Fanti
hr: Fantijski

en: Faroese
hr: Ferojski

en: Fijian
hr: Fidžijski

en: Filipino
hr: Filipinski

en: Finland-Swedish Sign Language
hr: Finsko-švedski znakovni jezik

en: Finnish
hr: Finski

en: Finnish Sign Language
hr: Finski znakovni jezik

en: Finnish, Kven
hr: Finski, kven

en: Finnish, Tornedalen
hr: Finski, tornedalen

en: Frankish
hr: Franački

en: French
hr: Francuski

en: French Sign Language
hr: Francuski znakovni jezik

en: French, Cajun
hr: Francuski, cajun

en: French, Middle (ca. 1400-1600)
hr: Francuski, srednjovjekovni (oko 1400. – 1600.)

en: French, Old (842-ca. 1400)
hr: Francuski, stari (842. – oko 1400.)

en: Frisian, Eastern
hr: Frizijski, istočni

en: Frisian, Northern
hr: Frizijski, sjeverni

en: Frisian, Old
hr: Frizijski, stari

en: Frisian, Western
hr: Frizijski, zapadni

en: Friulian
hr: Friulski

en: Fulah
hr: Fulanski

en: Gaelic, Scottish
hr: Galski, škotski

en: Galibi Carib
hr: Galibi karipski

en: Galician
hr: Galicijski

en: Gayo
hr: Gajoški

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: Georgian, Old
hr: Gruzijski, stari

en: German
hr: Njemački

en: German Sign Language
hr: Njemački znakovni jezik

en: German, Low
hr: Donjosaski

en: German, Middle High (ca. 1050-1500)
hr: Njemački, srednjovjekovni visoki (oko 1050. – 1500.)

en: German, Middle Low
hr: Njemački, srednjovjekovni donji

en: German, Old High (ca. 750-1050)
hr: Njemački, stari gornji (oko 750. – 1050.)

en: German, Swiss
hr: Njemački, švicarski

en: Gheg Albanian
hr: Gegijski albanski

en: Gothic
hr: Gotski

en: Greek Sign Language
hr: Grčki znakovni jezik

en: Greek, Ancient (to 1453)
hr: Grčki, stari (do 1453.)

en: Greek, Cappadocian
hr: Grčki, kapadocijski

en: Greek, Modern (1453-)
hr: Grčki, novi (od 1453.)

en: Greek, Mycenaean
hr: Grčki, mikenski

en: Guatemalan Sign Language
hr: Gvatemalski znakovni jezik

en: Guinean Sign Language
hr: Gvinejski znakovni jezik

en: Gujarati
hr: Gudžaratski

en: Gulf Arabic
hr: Zaljevski arapski

en: Hadrami Arabic
hr: Hadrami arapski

en: Haida
hr: Haidajski

en: Haitian
hr: Haićanski

en: Hanoi Sign Language
hr: Hanojski znakovni jezik

en: Hausa
hr: Hauski

en: Hawai'i Creole English
hr: Havajski kreolski engleski

en: Hawai'i Sign Language (HSL)
hr: Havajski znakovni jezik

en: Hawaiian
hr: Havajski

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Hebrew, Ancient
hr: Starohebrejski

en: Hijazi Arabic
hr: Hijazi arapski

en: Hindi
hr: Hindski

en: Hittite
hr: Hititski

en: Hmong, Central Huishui
hr: srednjekurdski

en: Hmong, Northern Huishui
hr: Hmong, sjeverni huishui

en: Hmong, Northern Mashan
hr: Hmong, sjeverni mashan

en: Huizhou Chinese
hr: Huizhou kineski

en: Hungarian
hr: Mađarski

en: Hungarian Sign Language
hr: Mađarski znakovni jezik

en: Hungarian, Old
hr: Mađarski, stari

en: Icelandic
hr: Islandski

en: Icelandic Sign Language
hr: Islandski znakovni jezik

en: Illyrian
hr: Ilirski

en: Inari Sami
hr: Inarijski laponski

en: Indian Sign Language
hr: Indijski znakovni jezik

en: Indo-Portuguese
hr: Indoportugalski

en: Indonesian
hr: Indonezijski

en: Indonesian Bajau
hr: Indonezijski bajau

en: Indonesian Sign Language
hr: Indonezijski znakovni jezik

en: Interlingua (International Auxiliary Language Association)
hr: Interlingua (Međunarodno udruženje za pomoćne jezike)

en: Inuit Sign Language
hr: Inuitski znakovni jezik

en: Iranian Persian
hr: Iranski perzijski

en: Iranun (Malaysia)
hr: Berauški malajski

en: Irish
hr: Irski

en: Irish Sign Language
hr: Irski znakovni jezik

en: Irish, Middle (900-1200)
hr: Irski, srednjovjekovni (900. – 1200.)

en: Irish, Old (to 900)
hr: Irski, stari (do 900.)

en: Irish, Primitive
hr: Irski, primitivni

en: Island Carib
hr: Otočni karipski

en: Israeli Sign Language
hr: Izraelski znakovni jezik

en: Italian
hr: Talijanski

en: Italian Sign Language
hr: Talijanski znakovni jezik

en: Jamaican Creole English
hr: Jamajkanski kreolski engleski

en: Jamaican Sign Language
hr: Jamajkanski znakovni jezik

en: Japanese
hr: Japanski

en: Japanese Sign Language
hr: Japanski znakovni jezik

en: Japanese, Old
hr: Japanski, stari

en: Jarawa (India)
hr: Jarawa (Indija)

en: Javanese
hr: Javanski

en: Javanese, Caribbean
hr: Javanski, karipski

en: Jewish Babylonian Aramaic (ca. 200-1200 CE)
hr: Židovski babilonski aramejski (cca. 200.-1200.)

en: Jewish Palestinian Aramaic
hr: Židovski palestinski aramejski

en: Jinyu Chinese
hr: Jinyu kineski

en: Jordanian Sign Language
hr: Jordanski znakovni jezik

en: Judeo-Arabic
hr: Judeo-arapski

en: Judeo-Berber
hr: Judeo-berberski

en: Judeo-Georgian
hr: Judeo-georgijski

en: Judeo-Iraqi Arabic
hr: Judeoirački arapski

en: Judeo-Italian
hr: Judeo-talijanski

en: Judeo-Moroccan Arabic
hr: Judeomarokanski arapski

en: Judeo-Persian
hr: Judeo-perzijski

en: Judeo-Tunisian Arabic
hr: Judeotuniski arapski

en: Judeo-Yemeni Arabic
hr: Judeojemenski arapski

en: Jurchen
hr: Jurčenski

en: Kabyle
hr: Kabilski

en: Kaikavian Literary Language
hr: Kajkavski književni jezik

en: Kanuri
hr: Kanurski

en: Kara-Kalpak
hr: Karakalpački

en: Karnic, Eastern
hr: Karnijski, istočni

en: Kashmiri
hr: Kašmirski

en: Kashubian
hr: Kašupski

en: Kazakh
hr: Kazaški

en: Kenyan Sign Language
hr: Kenijski znakovni jezik

en: Khmer, Central
hr: Srednjekmerski

en: Kirghiz
hr: Kirgiški

en: Klingon
hr: Klingonski

en: Knaanic
hr: Knaanski

en: Kol (Cameroon)
hr: Kol (Kamerun)

en: Kom (Cameroon)
hr: Kom (Kamerun)

en: Korean
hr: Korejski

en: Korean Sign Language
hr: Korejski znakovni jezik

en: Korean, Middle (10th-16th cent.)
hr: Korejski, srednjovjekovni (10. – 16. st.)

en: Korean, Old (3rd-9th cent.)
hr: Korejski, stari (3.-9. st.)

en: Korlai Creole Portuguese
hr: Korlajski kreolski portugalski

en: Kpelle
hr: Kpele

en: Kriol English, Belize
hr: Kriol engleski, belizejski

en: Kulung (Nigeria)
hr: Kulung (Nigerija)

en: Kuman (Russia)
hr: Kumanski (Rusija)

en: Kurdish
hr: Kurdski

en: Kurdish, Central
hr: Kurdski, centralni

en: Kurdish, Northern
hr: Sjevernokurdski

en: Kurdish, Southern
hr: Južnokurdski

en: Kven Finnish
hr: Kven finski

en: Kɛlɛngaxo Bozo
hr: Hainyaxo Bozo

en: Lamba
hr: Lambaški

en: Langue des signes de Belgique Francophone
hr: Belgijski frankofonski znakovni jezik

en: Lao
hr: Laoški

en: Lari
hr: Gruzijski lari

en: Latin
hr: Latinica

en: Latvian
hr: Latvijski

en: Latvian Sign Language
hr: Latvijski znakovni jezik

en: Latvian, Standard
hr: Latvijski, standardni

en: Lehar
hr: Laalaa

en: Liberian English
hr: Liberijski engleski

en: Liburnian
hr: Liburnijski

en: Libyan Arabic
hr: Libijski arapski

en: Libyan Sign Language
hr: Libijski znakovni jezik

en: Ligurian
hr: Ligurijski

en: Ligurian (Ancient)
hr: Ligurijski (antički)

en: Limbu
hr: Limbuški

en: Limburgan
hr: Limburški

en: Linear A
hr: Linearno A

en: Lithuanian
hr: Litavski

en: Lithuanian Sign Language
hr: Litavski znakovni jezik

en: Lithuanian, Old
hr: Litavski, stari

en: Low German
hr: Donjonjemački

en: Lower Sorbian
hr: Donjolužički

en: Lower Southern Aranda
hr: Niži južni aranda

en: Lule Sami
hr: Lulejski laponski

en: Lushai
hr: Lušajski

en: Luxembourgish
hr: Luksemburški

en: Lycian
hr: Likijski

en: Lydian
hr: Lidijski

en: Macedo-Romanian
hr: Makedorumunjski

en: Macedonian
hr: Makedonski

en: Macedonian, Ancient
hr: Makedonski, antički

en: Madagascar Sign Language
hr: Madagaskarski znakovni jezik

en: Madurese
hr: Madurski

en: Makasar
hr: Makasarski

en: Malaccan Creole Malay
hr: Malački kreolski malajski

en: Malagasy
hr: Malgaški

en: Malagasy, Bara
hr: Malagaški, bara

en: Malagasy, Northern Betsimisaraka
hr: Malagaški, sjeverni betsimisaraka

en: Malagasy, Southern Betsimisaraka
hr: Malagaški, južno betsimisaraki

en: Malay, Ambonese
hr: Malajski, ambonski

en: Malay, Bacanese
hr: Malajski, bačanski

en: Malay, Banda
hr: Malajski, banda

en: Malay, Berau
hr: Malajski, berau

en: Malay, Bukit
hr: Malajski, bukitski

en: Malay, Cocos Islands
hr: Malajski, kokoski

en: Malayalam
hr: Malajalamski

en: Malaysian Sign Language
hr: Malezijski znakovni jezik

en: Maltese
hr: Malteški

en: Maltese Sign Language
hr: Malteški znakovni jezik

en: Mandarin Chinese
hr: Mandarinski kineski

en: Manx
hr: Manski

en: Maori
hr: Maorski

en: Mari (Russia)
hr: Čeremiski (Rusija)

en: Marshallese
hr: Maršalski

en: Mesopotamian Arabic
hr: Mezopotamski arapski

en: Messapic
hr: Mesapijski

en: Mexican Sign Language
hr: Meksički znakovni jezik

en: Middle Armenian
hr: Srednjovjekovni armenski

en: Middle Cornish
hr: Srednjovjekovni kornijski

en: Middle Dutch (ca. 1050-1350)
hr: Srednjovjekovni nizozemski (oko 1050. – 1350.)

en: Middle English (1100-1500)
hr: Srednjovjekovni engleski (1100. – 1500.)

en: Middle French (ca. 1400-1600)
hr: Srednjovjekovni francuski

en: Middle High German (ca. 1050-1500)
hr: Srednjovjekovni visokonjemački (oko 1050. – 1500.)

en: Middle Irish (900-1200)
hr: Srednjovjekovni irski (900. – 1200.)

en: Middle Low German
hr: Srednjovjekovni donjonjemački

en: Min Dong Chinese
hr: Min Dong kineski

en: Min Zhong Chinese
hr: Min Zhong kineski

en: Minoan
hr: Minoanski

en: Mirandese
hr: Mirandski

en: Miriwoong Sign Language
hr: Miriwoong znakovni jezik

en: Modern Greek (1453-)
hr: Novogrčki (od 1453.)

en: Moldova Sign Language
hr: Moldavski znakovni jezik

en: Mongolia Buriat
hr: Mongolski burjatski

en: Mongolian
hr: Mongolski

en: Mongolian Sign Language
hr: Mongolski znakovni jezik

en: Mongolian, Classical
hr: Mongolski, klasični

en: Moroccan Arabic
hr: Marokanski arapski

en: Moroccan Sign Language
hr: Marokanski znakovni jezik

en: Mozambican Sign Language
hr: Mozambički znakovni jezik

en: Multiple languages
hr: Višestruki jezici

en: Mycenaean Greek
hr: Mikenski grčki

en: Nahuatl, Eastern Durango
hr: Nahuatl, Istočni Durango

en: Nahuatl, Western Durango
hr: Nahuatl, Zapadni Durango

en: Najdi Arabic
hr: Najdi arapski

en: Namibian Sign Language
hr: Namibijski znakovni jezik

en: Neapolitan
hr: Napolitanski

en: Neo-Aramaic, Assyrian
hr: Novoaramejski, asirski

en: Neo-Aramaic, Barzani Jewish
hr: Neoaramejski, barzani židovski

en: Neo-Aramaic, Bohtan
hr: Novoaramejski, bohtan

en: Neo-Aramaic, Chaldean
hr: Neoaramejski, kaldejski

en: Neo-Aramaic, Western
hr: Novoaramejski, zapadni

en: Nepalese Sign Language
hr: Nepalski znakovni jezik

en: New Zealand Sign Language
hr: Novozelandski znakovni jezik

en: Newari, Classical
hr: Newarski, klasični

en: Nicaragua Creole English
hr: Nikaragvanski kreolski engleski

en: Nicaraguan Sign Language
hr: Nikaragvanski znakovni jezik

en: Nicobarese, Car
hr: Nikobarski, car

en: Nigerian Pidgin
hr: Nigerijski pidžin

en: Nigerian Sign Language
hr: Nigerijski znakovni jezik

en: No linguistic content
hr: Nema jezičnog sadržaja

en: Norse, Old
hr: Norveški, stari

en: North Arabian, Ancient
hr: Sjevernoarapski, antički

en: North Azerbaijani
hr: Sjevernoazerbajdžanski

en: North Babar
hr: Sjevernobabarski

en: North Levantine Arabic
hr: Sjevernolevantski arapski

en: North Mesopotamian Arabic
hr: Sjevernomezopotamski arapski

en: Northeast Pashai
hr: Sjeveroistočni pashayi

en: Northern Alta
hr: Sjeverni alta

en: Northern Altai
hr: Sjevernoaltajski

en: Northern Betsimisaraka Malagasy
hr: Sjeverni betsimisaraka malagaški

en: Northern Bobo Madaré
hr: Sjeverni Bobo Madaré

en: Northern Catanduanes Bikol
hr: Sjeverni catanduanes bikol

en: Northern East Cree
hr: Sjeveroistočni cree

en: Northern Frisian
hr: Sjeverni frizijski

en: Northern Kurdish
hr: Sjevernokurdski

en: Northern Ohlone
hr: Sjeverni ohlone

en: Northern Qiang
hr: Sjeverni qiang

en: Northern Sami
hr: Sjeverni laponski

en: Northern Tidung
hr: Sjeverni tidung

en: Northern Uzbek
hr: Sjevernouzbečki

en: Northwest Pashai
hr: Sjeverozapadni pašajski

en: Norwegian
hr: Norveški

en: Norwegian Bokmål
hr: Knjiški norveški (bokmål)

en: Norwegian Nynorsk
hr: Novonorveški (nynorsk)

en: Norwegian Sign Language
hr: Norveški znakovni jezik

en: Nubian, Old
hr: Nubijski, stari

en: Numidian
hr: Numidijski

en: Occitan (post 1500)
hr: Okcitanski (nakon 1500.)

en: Official Aramaic (700-300 BCE)
hr: Službeni aramejski (700.-300. p.n.e.)

en: Ohlone, Northern
hr: Ohlone, sjeverni

en: Ohlone, Southern
hr: Ohlone, južni

en: Old Aramaic (up to 700 BCE)
hr: Staroaramejski (do 700. pr. Kr.)

en: Old Avar
hr: Stari avarski

en: Old Breton
hr: Starobretonski

en: Old Burmese
hr: Stari burmeški

en: Old Chinese
hr: Starokineski

en: Old Dutch
hr: Staronizozemski

en: Old English (ca. 450-1100)
hr: Staroengleski (oko 450.-1100.)

en: Old French (842-ca. 1400)
hr: Starofrancuski (842.-cca. 1400.)

en: Old Frisian
hr: Starofrizijski

en: Old Georgian
hr: Starogruzijski

en: Old High German (ca. 750-1050)
hr: Stari visokonjemački (cca. 750.-1050.)

en: Old Hungarian
hr: Staromađarski

en: Old Irish (to 900)
hr: Staroirski (do 900.)

en: Old Japanese
hr: Starojapanski

en: Old Korean (3rd-9th cent.)
hr: Starokorejski (3.-9. st.)

en: Old Lithuanian
hr: Stari litavski

en: Old Norse
hr: Stari norveški

en: Old Nubian
hr: Staronubijski

en: Old Ossetic
hr: Staroosetski

en: Old Persian (ca. 600-400 B.C.)
hr: Staroperzijski (cca. 600.-400. pr. Kr.)

en: Old Russian
hr: Staroruski

en: Old Saxon
hr: Starosaksonski

en: Old Spanish
hr: Starošpanjolski

en: Old Tamil
hr: Starotamilski

en: Old Tibetan
hr: Starotibetski

en: Old Turkish
hr: Staroturski

en: Old Welsh
hr: Starovelški

en: Omani Arabic
hr: Omanski arapski

en: Ossetian
hr: Osetski

en: Ossetic, Old
hr: Osetski, stari

en: Ottoman Turkish (1500-1928)
hr: Otomanski turski (1500.-1928.)

en: Pakistan Sign Language
hr: Pakistanski znakovni jezik

en: Palauan
hr: Palauski

en: Pangasinan
hr: Pangasinanski

en: Panjabi
hr: Pandžapski

en: Panjabi, Western
hr: Pandžapski, zapadni

en: Panyi Bai
hr: Sjeverni bai

en: Papua New Guinean Sign Language
hr: Gvinejski znakovni jezik

en: Paraguayan Sign Language
hr: Paragvajski znakovni jezik

en: Pará Arára
hr: Arára do Pará

en: Pashai, Northeast
hr: Pashayi , sjevernoistočni

en: Pashai, Northwest
hr: Pašajski, sjeverozapadni

en: Pashai, Southeast
hr: Pashayi, jugoistočni

en: Pashai, Southwest
hr: Pashayi, jugozapadni

en: Persian
hr: Perzijski

en: Persian Sign Language
hr: Perzijski znakovni jezik

en: Persian, Iranian
hr: Perzijski, iranski

en: Persian, Old (ca. 600-400 B.C.)
hr: Perzijski, stari (oko 600. – 400. pr. n. e.)

en: Peruvian Sign Language
hr: Peruanski znakovni jezik

en: Philippine Sign Language
hr: Filipinski znakovni jezik

en: Phoenician
hr: Feničko

en: Phrygian
hr: Frigijski

en: Pidgin English, Chinese
hr: Pidžin engleski, kineski

en: Pidgin, Cameroon
hr: Pidžin, kamerunski

en: Pidgin, Nigerian
hr: Pidžin, nigerijski

en: Pidgin, Timor
hr: Pidžin, timorski

en: Piemontese
hr: Pijemontski

en: Polish
hr: Poljski

en: Polish Sign Language
hr: Poljski znakovni jezik

en: Portuguese
hr: Portugalski

en: Portuguese Sign Language
hr: Portugalski znakovni jezik

en: Primitive Irish
hr: Primitivni irski

en: Provençal, Old (to 1500)
hr: Okcitanski, stari (do 1500.)

en: Prussian
hr: Pruski

en: Puerto Rican Sign Language
hr: Portorikanski znakovni jezik

en: Qiang, Northern
hr: Giang, sjeverni

en: Quechan
hr: Kečanski

en: Quechua
hr: Kečuanski

en: Quechua, Classical
hr: Kečuanski, klasični

en: Rajasthani
hr: Radžastanski

en: Rapanui
hr: Rapanujski

en: Roma
hr: Romski

en: Romani, Balkan
hr: Romski, balkanski

en: Romani, Baltic
hr: Romski, baltijski

en: Romani, Carpathian
hr: Romski, karpatijski

en: Romani, Welsh
hr: Romski, velški

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Romanian Sign Language
hr: Rumunjski znakovni jezik

en: Romanian, Macedo-
hr: Makedorumunjski

en: Romano-Greek
hr: Rimskogrčki

en: Romano-Serbian
hr: Romsko-srpski

en: Romansh
hr: Retoromanski

en: Romany
hr: Romski

en: Russia Buriat
hr: Ruski burjatski

en: Russian
hr: Ruski

en: Russian Sign Language
hr: Ruski znakovni jezik

en: Russian, Old
hr: Ruski, stari

en: Sabah Bisaya
hr: Sabahski bisaya

en: Saidi Arabic
hr: Gornjoegipatski arapski

en: Saint Lucian Creole French
hr: Svetolucijanski kreolski francuski

en: Salvadoran Sign Language
hr: Salvadorski znakovni jezik

en: Samaritan
hr: Samaritanski

en: Samaritan Aramaic
hr: Samaritanski aramejski

en: Sami, Northern
hr: Laponski, sjeverni

en: Sami, Skolt
hr: Laponski, skoltski

en: Samoan
hr: Samoanski

en: Sanaani Arabic
hr: Sjevernojemenski arapski

en: Sanskrit
hr: Sanskrt

en: Sardinian
hr: Sardinijski

en: Saudi Arabian Sign Language
hr: Znakovni jezik Saudijske Arabije

en: Saxon, Old
hr: Saksonski, stari

en: Scottish Gaelic
hr: Škotski galski

en: Scottish, Traveller
hr: Škotski, putnički

en: Serbian
hr: Srpski

en: Serbo-Croatian
hr: Srpsko-hrvatski

en: Seselwa Creole French
hr: Sejšelski kreolski francuski

en: Shor
hr: Šorski

en: Siberian Tatar
hr: Sibirski tatarski

en: Sicilian
hr: Sicilijanski

en: Singapore Sign Language
hr: Singapurski znakovni jezik

en: Sinhala
hr: Singalski

en: Skolt Sami
hr: Skoltski laponski

en: Slavic, Church
hr: Slavenski, crkveni

en: Slovak
hr: Slovački

en: Slovakian Sign Language
hr: Slovački znakovni jezik

en: Slovenian
hr: Slovenski

en: Som
hr: Kirgistanski som

en: Somali
hr: Somalski

en: South African Sign Language
hr: Južnoafrički znakovni jezik

en: South Awyu
hr: Južni awyu

en: South Azerbaijani
hr: Južnoazerbajdžanski

en: South Levantine Arabic
hr: Južnolevantski arapski

en: South Ucayali Ashéninka
hr: Južni ucayali ashéninka

en: Southeast Pashai
hr: Jugoistočni pashayi

en: Southern Alta
hr: Južni alta

en: Southern Altai
hr: Južnoaltajski

en: Southern Amami-Oshima
hr: Južni amami-oshima

en: Southern Aymara
hr: Južnoajmarski

en: Southern Bai
hr: Južni bai

en: Southern Balochi
hr: Južnobaludžijski

en: Southern Betsimisaraka Malagasy
hr: Južno betsimisaraki malagaški

en: Southern Birifor
hr: Južnobiriforski

en: Southern Bobo Madaré
hr: Južni Bobo Madaré

en: Southern Carrier
hr: Južni carrier

en: Southern Catanduanes Bikol
hr: Južni Catanduanes Bilocano

en: Southern East Cree
hr: Jugoistočni cree

en: Southern Kurdish
hr: Južnokurdski

en: Southern Ohlone
hr: Južni ohlone

en: Southern Sami
hr: Južni laponski

en: Southern Tidung
hr: Južni, tidung

en: Southern Uzbek
hr: Južnouzbečki

en: Southwest Pashai
hr: Jugozapadni pashayi

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Spanish Sign Language
hr: Španjolski znakovni jezik

en: Spanish, Old
hr: Španjolski, stari

en: Standard Arabic
hr: Standardni arapski

en: Standard Estonian
hr: Standardni estonski

en: Standard Latvian
hr: Standardni latvijski

en: Sudanese Arabic
hr: Audanski arapski

en: Sudanese Creole Arabic
hr: Sudanski kreolski arapski

en: Sumerian
hr: Sumerski

en: Sundanese
hr: Sundansko

en: Swampy Cree
hr: Močvarni krijski

en: Swedish
hr: Švedski

en: Swedish Sign Language
hr: Švedski znakovni jezik

en: Swiss German
hr: Švicarski njemački

en: Swiss-French Sign Language
hr: Švicarskofrancuski znakovni jezik

en: Swiss-German Sign Language
hr: Švicarskonjemački znakovni jezik

en: Swiss-Italian Sign Language
hr: Švicarskotalijanski znakovni jezik

en: Syriac
hr: Sirjački

en: Ta'izzi-Adeni Arabic
hr: Južnojemenski arapski

en: Tabasco Chontal
hr: Tabaskanski Chontal

en: Tahitian
hr: Tahićanski

en: Taiwan Sign Language
hr: Tajvanski znakovni jezik

en: Tajik
hr: Tadžički

en: Tajiki Arabic
hr: Tadžički arapski

en: Tala
hr: Samoanska tala

en: Tamil
hr: Tamilski

en: Tamil, Old
hr: Tamilski, stari

en: Tangut
hr: Tangutski

en: Tanzanian Sign Language
hr: Tanzanijski znakovni jezik

en: Tasmanian
hr: Tasmanijski

en: Tatar
hr: Tatarski

en: Tatar, Crimean
hr: Tatarski, krimski

en: Tawbuid, Eastern
hr: Awbuidski, istočni

en: Tebul Sign Language
hr: Tebulski znakovni jezik

en: Telugu
hr: Teluški

en: Thai
hr: Tajski

en: Thai Sign Language
hr: Tajlandski znakovni jezik

en: Thai, Northeastern
hr: Tajlandski, sjeveroistočni

en: Thai, Northern
hr: Tajlandski, sjeverni

en: Thai, Southern
hr: Tajlandski, južni

en: Tibetan
hr: Tibetski

en: Tibetan, Amdo
hr: Tibetanski, amdo

en: Tibetan, Classical
hr: Tibetski, klasični

en: Tibetan, Old
hr: Tibetski, stari

en: Tidung, Northern
hr: Tidung, sjeverni

en: Tidung, Southern
hr: Tidung, južni

en: Timor Pidgin
hr: Timorski pidžin

en: Tornedalen Finnish
hr: Tornedalen finski

en: Tosk Albanian
hr: Toskijski albanski

en: Traveller Danish
hr: Putnički danski

en: Traveller Norwegian
hr: Putnički norveški

en: Traveller Scottish
hr: Putnički škotski

en: Trinidadian Creole English
hr: Trinidadski kreolski engleski

en: Tukang Besi North
hr: Tukang Besi sjeverni

en: Tukang Besi South
hr: Tukang besi južni

en: Tunisian Arabic
hr: Tuniski arapski

en: Tunisian Sign Language
hr: Tuniški znakovni jezik

en: Turkish
hr: Turski

en: Turkish Sign Language
hr: Turski znakovni jezik

en: Turkish, Balkan Gagauz
hr: Turski, balkanski gagauski

en: Turkish, Old
hr: Turski, stari

en: Turkish, Ottoman (1500-1928)
hr: Turski, otomanski (1500. – 1928.)

en: Turkmen
hr: Turkmenski

en: Ugandan Sign Language
hr: Ugandski znakovni jezik

en: Ugaritic
hr: Ugaritski

en: Ukrainian
hr: Ukrajinski

en: Ukrainian Sign Language
hr: Ukrajinski znakovni jezik

en: Uncoded languages
hr: Nekodirani jezici

en: Undetermined
hr: Neodređeni

en: Upper Sorbian
hr: Gornjolužički

en: Urdu
hr: Urdski

en: Uruguayan Sign Language
hr: Urugvajski znakovni jezik

en: Uzbek
hr: Uzbečki

en: Uzbek, Northern
hr: Sjevernouzbečki

en: Uzbek, Southern
hr: Južnouzbečki

en: Uzbeki Arabic
hr: Uzbečki arapski

en: Valencian Sign Language
hr: Valencijski znakovni jezik

en: Vandalic
hr: Vandalski

en: Venetian
hr: Venecijanski

en: Venezuelan Sign Language
hr: Venecuelanski znakovni jezik

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: Virgin Islands Creole English
hr: Kreolski engleski Djevičanskih otoka

en: Walloon
hr: Valonski

en: Welsh
hr: Velški

en: Welsh, Old
hr: Velški, stari

en: West Central Banda
hr: Zapadni centralni banda

en: West Coast Bajau
hr: Zapadnoobalni bajau

en: Western Abnaki
hr: Zapadnoabnački

en: Western Apache
hr: Zapadnoapački

en: Western Arrarnta
hr: Zapadni Arrarnta

en: Western Balochi
hr: Zapadnobaludžijski

en: Western Bru
hr: Zapadni bru

en: Western Cham
hr: Zapadnočamski

en: Western Durango Nahuatl
hr: Zapadni Durango Nahuatl

en: Western Frisian
hr: Zapadni frizijski

en: Western Neo-Aramaic
hr: Zapadni novoaramejski

en: Western Yiddish
hr: Zapadni jidiš

en: Woods Cree
hr: Šumski krijski

en: Yaka (Central African Republic)
hr: Yaka (Srednjoafrička Republika)

en: Yaka (Congo)
hr: Yaka (Kongo)

en: Yaka (Democratic Republic of Congo)
hr: Yaka (Demokratska Republika Kongo)

en: Yan-nhaŋu Sign Language
hr: Yan-nhaŋu znakovni jezik

en: Yiddish
hr: Jidiš

en: Yiddish, Eastern
hr: Jidiš, istočni

en: Yiddish, Western
hr: Jidiš, zapadni

en: Yirandali
hr: vandalski

en: Yolŋu Sign Language
hr: Yolŋu znakovni jezik

en: Yugoslavian Sign Language
hr: Jugoslavenski znakovni jezik

en: Zambian Sign Language
hr: Zambijski znakovni jezik

en: Zapotec
hr: Zapotečki

en: Zapotec, Ancient
hr: Zapotečki, antički
