Exo - en to hy_AM translation catalogue (141 entries)

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
hy_AM: --launch ՏԻՊ [ՅԱՐԱՉԱՓեր...] Թողարկել ՏԻՊի նախընտրելի յաւելուածները, ընտրուած ՅԱՐԱՉԱՓերի հետ միասին, երբ ՏԻՊը տրուած արժէքներից մեկն է։

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
hy_AM: --working-directory ՆՇԱՐԱՆ Լռելեայն աշխատանքային նշարան յաւելուածների համար, երբ աւգտագործուում է --launch ընտրանքը։

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
hy_AM: -?, --help Ցոյց տալ աջակցութիւնը եւ դուրս գալ

en:   -V, --version                       Print version information and exit
hy_AM: -V, --version Ցոյց տալ տարբերակի վերաբերեալ տեղեկոյթը եւ դուրս գալ

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
hy_AM: WebBrowser - նախընտրած զննարկիչ։
    MailReader - նախընտրած էլ֊փոստ։
    FileManager - նախընտրած նիշք։
    TerminalEmulator - նախընտրած վահանակ։

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
hy_AM: %s մշակուած է ԱՌԱՆՑ ՈՐեւԷ ԵՐԱՇԽԻՔԻ,0
    թոյլատրուած է տարածել %s֊ի պատճէնը
    GNU ընդհանուր հանրային արտաւնագրի կանոնների համաձայն, որը կարելի է գտնել
    %s ելակէտային փաթեթում։

en: Action Icons
hy_AM: Գործողութիւնների պատկերակներ

en: All Files
hy_AM: Բոլորը

en: All Icons
hy_AM: Բոլոր պատկերակները

en: Animations
hy_AM: Շարժունացում

en: Application Icons
hy_AM: Յաւելուածների պատկերակներ

en: Block Device
hy_AM: Ընթերցման սարք

en: C_omment:
hy_AM: Մ_եկնաբանութիւն․

en: C_reate
hy_AM: Ս_տեղծել

en: Character Device
hy_AM: Գրանշանային սարք

en: Choose filename
hy_AM: Ընտրել նշանուն

en: Clear search field
hy_AM: Մաքրել որոնման դաշտը

en: Column Spacing
hy_AM: Սիւնակի միջակայք

en: Comm_and:
hy_AM: Հ_րաման․

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
hy_AM: Հեղինակային իրաւունք (c) %s 
            os-cillation e.K. Բոլոր իրաւունքները պաշտպանուած են։
    
    Հեղինակ․ Benedikt Meurer <benny@xfce.org>։

en: Create Directory
hy_AM: Ստեղծել նշարան

en: Create Launcher
hy_AM: Ստեղծել գործարկիչ

en: Create Launcher <b>%s</b>
hy_AM: Ստեղծել <b>%s</b> գործարկիչ

en: Create Link
hy_AM: Ստեղծել յղում

en: Create a new desktop file in the given directory
hy_AM: Ստեղծել աշխատասեղանի նոր նիշ, տրուած նշարանում

en: Device Icons
hy_AM: Սարքի պատկերակներ

en: Edit Directory
hy_AM: Խմբագրել նշարանը

en: Edit Launcher
hy_AM: Խմբագրել գործարկիչը

en: Edit Link
hy_AM: Խմբագրել յղումը

en: Emblems
hy_AM: Նշաններ

en: Emoticons
hy_AM: Էմոջիներ

en: Enable Search
hy_AM: Թոյլատրել որոնում

en: Executable Files
hy_AM: Գործարկելիները

en: Failed to create "%s".
hy_AM: Չյաջողուեց ստեղծել «%s»֊ը։

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
hy_AM: Չյաջողուեց գործարկել նախընտրած յաւելուածը «%s» կարգի համար։

en: Failed to load contents from "%s": %s
hy_AM: Չյաջողուեց բեռնել բովանդակութիւնը «%s»֊ից. %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
hy_AM: Չյաջողուեց բեռնել «%s»: պատկերը․ անյայտ պատճառ՝ հնարաւոր է պատկերանիշը վնասուած է

en: Failed to open "%s".
hy_AM: Չյաջողուեց բացել «%s»֊ը։

en: Failed to open URI "%s".
hy_AM: Չյաջողուեց բացել «%s» URI֊ին։

en: Failed to open display
hy_AM: Չյաջողուեց բացել ցուցադրիչը

en: Failed to open file "%s": %s
hy_AM: Չյաջողուեց բացել «%s» նիշը․ %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
hy_AM: Չյաջողուեց վերլուծել «%s»֊ի բովանդակութիւնը: %s

en: Failed to read file "%s": %s
hy_AM: Չյաջողուեց ընթերցել «%s» նիշը․ %s

en: Failed to save "%s".
hy_AM: Չյաջողուեց պահել «%s»֊ը։

en: File "%s" has no type key
hy_AM: «%s» նիշը չունի գաղտնաբառ

en: File Type Icons
hy_AM: Նիշի պատկերակներ

en: File location is not a regular file or directory
hy_AM: Նիշը սովորական նիշի կամ նշարանի տեղադրութիւնում չէ

en: Folder
hy_AM: Պանակ

en: Follow state
hy_AM: Հետեւման վիճակ

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
hy_AM: Որոշում է, թե ինչպէս են իւրաքանչիւր տարրի գրոյթն ու պատկերակը դիրքաւորուած իրար հանդեպ

en: Icon
hy_AM: Պատկերակ

en: Icon View Model
hy_AM: Պատկերակի ցուցադրման տիպար

en: Icon column
hy_AM: Պատկերակի սիւնակ

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
hy_AM: Եթե չէք սահմանել --launch ընտրանքը, ապա exo-open֊ը կը բացի բոլոր նշուած
    URL֊ները, կարգադրիչների հետ միասին։ Եթե սահմանել էք --launch ընտրանքը, կարող էք ընտրել այն յաւելուածը,
    որը ցանկանում էք գործարկել եւ փոխանցել աւելացուած յարաչափերը՝ յաւելուածներին (աւրինակ՝ հրահանգակին փոխանցել հրամանային տողը,
    որը պէտք է գործարկել)։

en: Image Files
hy_AM: Պատկերանիշեր

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
hy_AM: Եթե %s֊ը կազմարկուած է առանց GIO-Unix֊ի յատկութիւնների, ապա աշխատասեղանի նիշերի բացումը չի սատարուում։

en: Layout mode
hy_AM: Շարակարգի եղանակ

en: Location Icons
hy_AM: Տեղադրութեան պատկերակներ

en: Margin
hy_AM: Լուսանցք

en: Markup column
hy_AM: Նշարկման սիւնակ

en: Menu Icons
hy_AM: Ցանկի պատկերակներ

en: Model column to search through when searching through item
hy_AM: Սիւնակի տիպարը՝ տարրերի որոնման ժամանակ աւգտագործելու համար

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
hy_AM: Սիւնակի տիպար՝ գործածուող ցուցադրելի նիշի ամբողջական ուղու առբերման համար

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
hy_AM: Տիպարի սիւնակ՝ աւգտագործուող pixbuf պատկերակի առբերման համար

en: Model column used to retrieve the text from
hy_AM: Տիպարի սիւնակ՝ աւգտագործուող գրոյթի առբերման համար

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
hy_AM: Սիւնակի տիպար, գործածուող Pango֊ի գործածման դէպքում, գրոյթի ստացման համար

en: No file selected
hy_AM: Ընտրուած նիշ չկայ

en: No file/folder specified
hy_AM: Սահմանուած նիշ/պանակ չկայ

en: No icon
hy_AM: Առանց պատկերակի

en: Number of columns
hy_AM: Սիւնակների քանակ

en: Number of columns to display
hy_AM: Ցուցադրուող սիւանակների քանակը

en: Options:
hy_AM: Ընտրանք․

en: Orientation
hy_AM: Ուղղութիւն

en: Perl Scripts
hy_AM: Perl գրուածքներ

en: Pixbuf column
hy_AM: Pixbuf սիւնակ

en: Please report bugs to <%s>.
hy_AM: Սխալների դէպքում զեկուցէք <%s> հասցէով։

en: Preset URL when creating a link
hy_AM: Սահմանել գերյղում, երբ յղումը ստեղծուում է

en: Preset command when creating a launcher
hy_AM: Սահմանել հրաման, երբ գործարկիչը ստեղծուում է

en: Preset comment when creating a desktop file
hy_AM: Սահմանել մեկնաբանութիւն, նիշի նկարագրման համար

en: Preset icon when creating a desktop file
hy_AM: Սահմանել պատկերակ, երբ նիշը ստեղծուում է

en: Preset name when creating a desktop file
hy_AM: Սահմանել անուն, երբ նիշը ստեղծուում է

en: Preview
hy_AM: Նախատեսք

en: Print version information and exit
hy_AM: Ցուցադրել տարբերակի վերաբերեալ տեղեկոյթը եւ դուրս գալ

en: Python Scripts
hy_AM: Python գրուածքներ

en: Render differently based on the selection state.
hy_AM: Ցուցադրել՝ հիմնուած ընտրութեան վիճակի վրայ։

en: Reorderable
hy_AM: Վերամշակելի

en: Row Spacing
hy_AM: Տողամիջոց

en: Ruby Scripts
hy_AM: Ruby գրուածքներ

en: Run in _terminal
hy_AM: Գործարկել _վահանակում

en: Search Column
hy_AM: Որոնման սիւնակ

en: Select _icon from:
hy_AM: Ընտրել _պատկերակը․

en: Select a working directory
hy_AM: Ընտրել աշխատանքային նշարան

en: Select an Application
hy_AM: Ընտրել յաւելուած

en: Select an icon
hy_AM: Ընտրել պատկերակ

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
hy_AM: Միացնում է մեկնարկի ծանուցումը, երբ հրամանը գործարկուում է նիշային կառավարչից կամ ընտրացանկից։ Ոչ բոլոր յաւելուածներն են սատարում մեկնարկի ծանուցումը։

en: Select this option to run the command in a terminal window.
hy_AM: Գործարկում է հրամանը վահանակի պատուհանում։

en: Selection mode
hy_AM: Ընտրութեան եղանակ

en: Shell Scripts
hy_AM: Shell գրուածքներ

en: Single Click
hy_AM: Միասեղմում

en: Single Click Timeout
hy_AM: Միասեղմման ժամանակ

en: Socket
hy_AM: Բնիկ

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
hy_AM: Բացատ՝ ներմուծուած պատկերակների եզրերի միջեւ

en: Space which is inserted between cells of an item
hy_AM: Բացատ, որը ներդրուում է տարրերի բջիջների մինչեւ

en: Space which is inserted between grid column
hy_AM: Բացատը, որն ընկնում է ցանցային սիւնակների միջեւ

en: Space which is inserted between grid rows
hy_AM: Բացատ, որը ներդրուած է տողերի միջեւ

en: Spacing
hy_AM: Բացատում

en: Status Icons
hy_AM: Կարգավիճակի պատկերակներ

en: Stock Icons
hy_AM: Պահեստային պատկերակներ

en: Text column
hy_AM: Գրոյթի սիւնակ

en: The GIcon to render.
hy_AM: Ցուցադրել GIcon պատկերակ։

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
hy_AM: Ժամանակամիջոց միասեղմման համար, որից յետոյ ցուցիչի նշուած տարրերը կը լինեն միասեղմումով

en: The file "%s" contains no data
hy_AM: «%s» նիշը դատարկ է

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
hy_AM: Տրված ՏԻՊերը սատարուում են --launch հրամանի համար․

en: The icon to render.
hy_AM: Ցուցադրելի պատկերակ

en: The layout mode
hy_AM: Շարակարգի եղանակ

en: The model for the icon view
hy_AM: Տիպար՝ պատկերակի ցուցադրման համար

en: The selection mode
hy_AM: Ընտրութեան եղանակը

en: The size of the icon to render in pixels.
hy_AM: Պատկերակի չափը՝ պատկերատարրերով ցուցադրման համար։

en: The width used for each item
hy_AM: Ամեն տարրի համար գործածուող լայնութիւնը

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
hy_AM: Ստեղծուող աշխատասեղանի նիշի տիպը (յաւելուած կամ յղում)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
hy_AM: Անհնար է յայտնաբերել «%s»֊ի URI կառուցուածքը։

en: Uncategorized Icons
hy_AM: Չդասակարգուած պատկերակներ

en: Unsupported desktop file type "%s"
hy_AM: Աշխատասեղանի անվաւեր «%s» նիշ

en: Usage: exo-open [URLs...]
hy_AM: Աջակցութիւն․ exo-open [URLs...]

en: Use _startup notification
hy_AM: Աւգտագործել _միացման ծանուցումը

en: View allows user to search through columns interactively
hy_AM: Թոյլատրում է աւգտատիրոջը կատարել սիւնակների որոնում

en: View is reorderable
hy_AM: Տեսքը վերամշակելի է

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
hy_AM: Որոշում է, թե արդեա՞ւք տարրերը պէտք է գործարկուեն միասեղմումով։

en: Width for each item
hy_AM: Իւրաքանչիւր տարրի լայնութիւնը

en: Working _Directory:
hy_AM: Աշխատանքային _նշարան․

en: [FILE|FOLDER]
hy_AM: [ՆԻՇ|ՊԱՆԱԿ]

en: _Cancel
hy_AM: _Չեղարկել

en: _Help
hy_AM: _Աջակցութիւն

en: _Icon:
hy_AM: _Պատկերակ․

en: _Name:
hy_AM: _Անուն․

en: _OK
hy_AM: _Բարի

en: _Open
hy_AM: _Բացել

en: _Save
hy_AM: _Պահել

en: _Search icon:
hy_AM: _Որոնել պատկերակ․

en: _URL:
hy_AM: _Գերյղում․

en: size
hy_AM: չափ
