Xfce4-session - en to hye translation catalogue (162 entries)

en: (Unknown program)
hye: (Անյայտ ծրագիր)

en: (Unknown)
hye: (Անյայտ)

en: <b>Compatibility</b>
hye: <b>Համատեղելիութիւն</b>

en: <b>Logout Settings</b>
hye: <b>Դուրս գալու կարգաւորումներ</b>

en: <b>Security</b>
hye: <b>Պաշտպանութիւն</b>

en: <b>Session Chooser</b>
hye: <b>Նիստի ընտրիչ</b>

en: <b>Shutdown</b>
hye: <b>Անջատել</b>

en: Ad_vanced
hye: _Յառաջացած

en: Add
hye: Աւելացնել

en: Add application
hye: Աւելացնել ծրագիր

en: All Xfce cache files could not be cleared
hye: Չյաջողուեց մաքրել Xfce-ի ամբողջ շտեմը

en: Always
hye: Միշտ

en: Always save the session when logging out
hye: Միշտ պահել նիստը դուրս գալուց

en: An error occurred
hye: Սխալ

en: App_lication Autostart
hye: Ինքնագործարկուող _ծրագրեր

en: Are you sure you want to empty the session cache?
hye: Մաքրե՞լ նիստի շտեմը։

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
hye: Կանգնեցնե՞լ «%s»֊ը։

en: Automatically save session on logo_ut
hye: Ինքաշխատաւրէն պահել նիստը, դուրս գալ_ուց

en: Can only terminate clients when in the idle state
hye: Հնարաւոր է կասեցնել սպասառուները, միայն անգործուն վիճակում

en: Cancel
hye: Փակել

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
hye: Չեղարկել դուրս գալու փորձն ու վերադառնալ մուտքի դաշտ։

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
hye: Ընտրէք նիստը, որը ցանկանում էք վերականգնել։ Կարող էք երկկատացնել նիստի անուան վրայ, այն վերականգնելու համար։

en: Clear Save_d Sessions
hye: Մաքրել պահու_ած նիստերը

en: Clear sessions
hye: Մաքրել նիստերը

en: Command:
hye: Հրաման․

en: Continue anyway
hye: Շարունակել

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
hye: Անհնար է գտնել %s-ի համացանցային հասցէն:
    Սա կը խանգարի Xfce-ի ճշգրիտ գործարկմանը։
    Հնարաւոր է շտկել խնդիրը,
    ձեր համակարգում /etc/hosts նիշին %s աւելացնելու դէպքում։

en: Create a new session.
hye: Ստեղծել նոր նիստ։

en: Current Sessio_n
hye: Ներկայումս  նիս_տ

en: Currently active session:
hye: Ներկայումս գործուն նիստ․

en: Currently active session: <b>Default</b>
hye: Ներկայումս գործուն նիստ․ <b>Լռելեայն</b>

en: Customize desktop startup
hye: Յարմարեցնել աշխատասեղանի մեկնարկումը

en: Delete a saved session.
hye: Ջնջել պահուած նիստ։

en: Delete the selected session
hye: Ջնջել ընտրուած նիստը

en: Description:
hye: Նկարագրութիւն․

en: Disable binding to TCP ports
hye: Անջատել կապակցումը TCP բնիկների հետ

en: Display the session chooser every time Xfce starts
hye: Ցուցադրել նիստի ընտրիչն Xfce֊ի ամեն գործարկման ժամանակ

en: Edit application
hye: Խմբագրել ծրագիրը

en: Failed adding "%s"
hye: Չյաջողուեց յաւելել «%s»֊ը

en: Failed to create file %s
hye: Չյաջողուեց ստեղծել %s նիշը

en: Failed to edit item
hye: Չյաջողուեց խմբագրել տարրը

en: Failed to edit item "%s"
hye: Չյաջողուեց խմբագրել «%s» տարրը

en: Failed to hibernate session
hye: Նիստի քնի ձախողում

en: Failed to hybrid sleep session
hye: Նիստի համակցուած քնի ձախողում

en: Failed to open %s for reading
hye: Չյաջողուեց բացել %s նիշը ընթերցման համար

en: Failed to open %s for writing
hye: Չյաջողուեց բացել %s նիշը գրառման համար

en: Failed to remove item
hye: Չյաջողուեց հեռացնել տարրը

en: Failed to set run hook
hye: Չյաջողուեց սահմանել բեռնման կեռիկը

en: Failed to suspend session
hye: Նիստի նիրհման ձախողում

en: Failed to switch user
hye: Աւգտատիրոջ փոփոխման ձախողում

en: Failed to toggle item
hye: Չյաջողուեց անջատել տարրը

en: Failed to unlink %s: %s
hye: Չյաջողուեց ապայղել %s․ %s֊ը

en: Failed to write file %s
hye: Չյաջողուեց գրառել %s նիշը

en: H_ybrid Sleep
hye: Հ_ամակցուած քուն

en: Halt without displaying the logout dialog
hye: Դադարեցնել, առանց անջատման երկխաւսութեան ցուցադրման

en: Hibernate without displaying the logout dialog
hye: Քուն, առանց անջատման երկխաւսութեան ցուցադրման

en: Hybrid Sleep without displaying the logout dialog
hye: Համակցուած քուն, առանց անջատման երկխաւսութեան ցուցադրման

en: If running
hye: Եթե գործուն է

en: Immediately
hye: Անմիջապէս

en: Last accessed
hye: Վերջին գործածում

en: Launch GN_OME services on startup
hye: Գործարկել _GNOME ծառայութիւնները միացման ժամանակ

en: Launch _KDE services on startup
hye: Գործարկել _KDE ծառայութիւնները միացման ժամանակ

en: Launch screensaver and locker program
hye: Միացնել մեկնարկի վահանակը եւ կողպման ծրագիրը

en: Lock screen be_fore sleep
hye: Կողպել ցուցադրիչը, _մինչ հանգիստը

en: Log Out
hye: Աւարտել նիստը

en: Log out %s
hye: Դուրս գալ %s֊ից

en: Log out of the Xfce Desktop
hye: Դուրս գալ Xfce֊ի աշխատասեղանից

en: Log out quickly; don't save the session
hye: Դուրս գալ արագաւրէն, առանց նիստի պահման

en: Log out without displaying the logout dialog
hye: Դուրս գալ, առանց անջատման երկխաւսութեան ցուցադրման

en: Manage _remote applications
hye: Ծրագերի _հեռակայ կառավարում

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
hye: Կառավարել հեռակայ ծրագրերը ցանցով (վտանգաւոր է)

en: Name for the new session
hye: Ընտրել նոր նիստի անունը․

en: Name:
hye: Անուն․

en: Never
hye: Երբեք

en: PID
hye: ԳՆՀ

en: Please report bugs to <%s>.
hye: Սխալի դէպքում կարող էք դիմել <%s> հասցէով։

en: Print version information and exit
hye: Տպել տարբերակի վերաբերեալ տեղեկոյթը եւ դուրս գալ

en: Priority
hye: Առաջնահերթութիւն

en: Pro_mpt on logout
hye: Հու_շել, դուրս գալուց առաջ

en: Program
hye: Ծրագիր

en: Prompt for confirmation when logging out
hye: Դուրս գալուց՝ հուշել հաստատման մասին

en: Reboot without displaying the logout dialog
hye: Վերագործորկել համակարգիչը, առանց անջատման երկխաւսութեան ցուցադրման

en: Received error while trying to log out
hye: Սխալ՝ անջատման փորձի ժամանակ

en: Received error while trying to log out, error was %s
hye: %s -ը անջատման փորձի ժամանակ հայտնուած սխալն է

en: Remove
hye: Հեռացնել

en: Remove application
hye: Հեռացրէք ծրագիրը

en: Restart Style
hye: Վերագործարկման ձեւ

en: Run xflock4 before suspending or hibernating the system
hye: Գործարկել xflock4֊ը քնից կամ նիրհումից առաջ։

en: SOCKET ID
hye: ԲՆԻԿԻ ID

en: Save Sess_ion
hye: Պահել նիս_տը

en: Saved _Sessions
hye: Պահուած _նիստեր

en: Saving Session
hye: Պահել նիստը

en: Screensaver
hye: Էկրանապահ

en: Select a command
hye: Ընտրել հրաման

en: Session
hye: Նիստ

en: Session Manager
hye: Նիստի կառավարիչ

en: Session Manager Error
hye: Նիստի կառավարչի սխալ

en: Session Save Error
hye: Նիստի պահման սխալ

en: Session and Startup
hye: Նիստ եւ մեկնարկ

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
hye: Նիստի կառավարիչը պէտք է չգործի, ստուգակէտի հարցման ժամանակ

en: Session manager must be in idle state when requesting a restart
hye: Նիստի կառավարիչը պէտք չգործի, վերագործարկման հրամանի հարցման ժամանակ

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
hye: Նիստի կառավարիչը պէտք չգործի, անջատման հրամանի հարցման ժամանակ

en: Settings manager socket
hye: Կարգաւորումների կառավարչի բնիկ

en: Shut _Down
hye: Ան_ջատել

en: Shutdown Failed
hye: Անջատման ձախողում

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
hye: Անջատումը արգելափակուած է կարգաւորումներից

en: Start
hye: Գործարկել

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
hye: Գործարկել GNOME ծառայութիւնները, աւրինակ՝ gnome-keyring-ը։

en: Start KDE services, such as kdeinit
hye: Գործարկել KDE ծառայութիւններն, աւրինակ՝ kdeinit֊ը

en: Start an existing session.
hye: Միացնել գոյութիւն ունեցող նիստը։

en: Sus_pend
hye: Նիր_հել

en: Suspend without displaying the logout dialog
hye: Նիրհել, առանց անջատման երկխաւսութեան ցուցադրման

en: Switch _User
hye: Փոխել _Աւգտատիրոջը

en: Switch user without displaying the logout dialog
hye: Փոխել աւգտատիրոջը, առանց անջատման երկխաւսութեան ցուցադրման

en: Terminate Program
hye: Կանգնեցնե՞լ ծրագիրը

en: The Xfce development team. All rights reserved.
hye: Xfce-ի մշակման խումբ։ Բոլոր իրաւունքները պաշտպանուած են։

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
hye: Ծրագիրը կը կորցնի ցանկացած չպահուած վիճակ եւ չի վերագործարկուի յաջորդ նիստի ժամանակ։

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
hye: Ծրագրերի ցուցակը անվտանգ նիստում՝ դատարկ է։

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
hye: Ծրագրերի պահուած վիճակը չի վերականգուի յաջորդ միացմանը։

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
hye: Անվտանգ սահմանուած («%s») նիստը, չի նշուում որպէս անվտանգ։

en: These applications are a part of the currently-running session, and can be saved now or when you log out.  Changes below will only take effect when the session is saved.
hye: Այս ծրագրերը ներկայումս գործող աշխատաշրջանի մի մասն են, եւ դրանք կարող են պահուել հիմա կամ երբ դուրս էք գալիս: Ստորեւ բերուած փոփոխութիւնները ուժի մէջ են մտնելու միայն աշխատաշրջանը պահելու ժամանակ:

en: Trigger
hye: Շնիկ

en: Trigger:
hye: Ձգան․

en: Try again
hye: Կրկին փորձել

en: Type '%s --help' for usage.
hye: Մուտքագրէք «%s --help» աջակցութեան համար։

en: Unable to contact settings server
hye: Չյաջողուեց միանալ կարգաւորումների սպասարկչին

en: Unable to create user interface from embedded definition data
hye: Չյաջողուեց ստեղծել աւգտատիրոջ միջերես, ներկառուցուած տուեալներից։

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
hye: Չյաջողուեց որոշել անվտանգ նիստի անունը։ Հնարաւոր պատճառներից են՝ xfconfd֊ին չի գործարկուում (D-Bus֊ի տեղադրման սխալ), միջավայրի $XDG_CONFIG_DIRS փոփոխականը ճիշը չէ տեղակայուած («%s»֊ը պարտադիր է) կամ էլ՝ xfce4-session֊ը սխալ է տեղակայուած։

en: Unable to load a failsafe session
hye: Չյաջողուեց բեռնել անվտանգ նիստ

en: Unable to save the session
hye: Չյաջողուեց պահել նիստը

en: Unable to terminate program.
hye: Չյաջողուեց կանգնեցնել ծրագիրը

en: Unknown error
hye: Անյայտ սխալ

en: Unknown shutdown method %d
hye: Անջատման %d անյայտ եղանակ

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
hye: Գործածէք այս նիստը, գործարկելու համար Xfce աշխատասեղանի միջավայրը

en: Version information
hye: Տարբերակի վերաբերեալ տեղեկոյթ

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
hye: Հեղինակներ․ Բենեդիկտ Միւրեր <benny@xfce.org>

en: Xfce Session
hye: Xfce նիստ

en: You might need to delete some files manually in "%s".
hye: Անհրաժեշտ կը լինի ձեռքով ջնջել մի քանի նիշ "%s"֊ում։

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
hye: Ձեր նիստը պահուում է։ Եթե չէք ցանկանում սպասել, կարող էք փակել այս պատուհանը։

en: _Cancel
hye: _Չեղարկել

en: _Close
hye: _Փակել

en: _Display chooser on login
hye: _Ցուցադրել ընտրիչը, մուտքի ժամանակ

en: _General
hye: _Ընդհանուր

en: _Help
hye: _Աջակցութիւն

en: _Hibernate
hye: _Քնել

en: _Log Out
hye: _Աւարտել նիստը

en: _OK
hye: _Բարի

en: _Proceed
hye: _Շարունակել

en: _Quit
hye: _Դուրս գալ

en: _Quit Program
hye: _Դուրս գալ ծրագրից

en: _Restart
hye: _Վերագործարկել

en: _Save session for future logins
hye: _Պահել նիստը, յետագայ մուտքերի համար

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
hye: եւ Բրայան Տարրիկոնէ <kelnos@xfce.org>.

en: on hibernate
hye: քնի ժամանակ

en: on hybrid sleep
hye: համակցուած քնի ժամանակ

en: on login
hye: մուտքի ժամանակ

en: on logout
hye: դուրս գալուց

en: on restart
hye: վերագործարկման ժամանակ

en: on shutdown
hye: անջատման ժամանակ

en: on suspend
hye: նիրհման ժամանակ

en: on switch user
hye: աւգտատիրոջ փոփոխման ժամանակ

en: session;settings;preferences;manager;startup;login;logout;shutdown;lock screen;application;autostart;launch;services;daemon;agent;
hye: աշխատաշրջան, կարգաւորումներ; նախընտրութիւններ; կառաւարիչ; մեկնարկում; մուտք; դուրս գալ; անջատել; կողպել էկրանը; յաւելուած; վերսկսում; թողարկել; ծառայութիւններ; աւժանդակ ծրագիր; գործակալ;
