Xfce Apps - en to pl translation catalogue (394 entries)

en: ASCII DEL
pl: Znak DEL kodu ASCII

en: Ad_vanced
pl: _Zaawansowane

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Allow bold te_xt
pl: Możliwe wypisywanie tekstu p_ogrubioną czcionką

en: Allows the terminal to play sound to indicate some events.
pl: Zezwala terminalowi odtwarzanie dźwięków w celu wskazania niektórych zdarzeń.

en: Allows the terminal to use WM's capability of urgent hint to indicate some events.
pl: Zezwala terminalowi na korzystanie z możliwości menedżera okien do szybkiego podpowiadania w celu wskazania niektórych zdarzeń.

en: Always
pl: Zawsze

en: Always keep window on _top
pl: Utrzymywanie okna na _wierzchu

en: Appearance and Animation
pl: Wygląd i animacja

en: Arabic
pl: Arabskie

en: Armenian
pl: ormiański

en: Auto-detect
pl: Automatyczne wykrywanie

en: Auto-hi_de mouse pointer
pl: Automatycznie _ukrywanie wskaźnika myszy

en: Automatically _copy selection to clipboard
pl: Automatyczne _kopiowanie zaznaczenia do schowka

en: B_old text color:
pl: Pogrubiony _tekst:

en: Background
pl: Tło

en: Background image
pl: Obraz

en: Baltic
pl: Bałtyckie

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Black
pl: Czarny

en: Black on White
pl: Czarne na białym

en: Block
pl: Zablokuj

en: Blue
pl: Niebieski

en: Brown / Yellow
pl: Brązowy / żółty

en: C_ase sensitive
pl: _Uwzględnianie wielkości liter

en: C_ustom command:
pl: Niestandardowe pole_cenie:

en: Cell spacing:
pl: Odstępy między komórkami:

en: Celtic
pl: Celtyckie

en: Centered
pl: Wyśrodkowanie

en: Central European
pl: Środkowoeuropejskie

en: Chinese Simplified
pl: Chińskie uproszczone

en: Chinese Traditional
pl: Chińskie tradycyjne

en: Choose Terminal Font
pl: Wybór czcionki

en: Choose background color
pl: Wybór koloru tła

en: Choose bold font color
pl: Wybór koloru pogrubionej czcionki

en: Choose cursor background color
pl: Wybierz kolor tła kursora

en: Choose cursor foreground color
pl: Wybierz kolor pierwszoplanowy kursora

en: Choose tab activity color
pl: Wybór koloru aktywności kart

en: Choose text color
pl: Wybór koloru tekstu

en: Choose text selection background color
pl: Wybór koloru tła zaznaczonego tekstu

en: Choose text selection foreground color
pl: Wybierz kolor pierwszoplanowy zaznaczonego tekstu

en: Choose title color
pl: Wybór koloru tytułu

en: Clipboard
pl: Schowek

en: Close
pl: Zamknij

en: Close Other Ta_bs
pl: Zamknij po_zostałe karty

en: Close T_ab
pl: Zamknij _kartę

en: Close _Window
pl: Za_mknij okno

en: Close all tabs?
pl: Zamknąć wszystkie karty?

en: Close tab?
pl: Zamknąć kartę?

en: Close this tab
pl: Zamyka kartę

en: Close window?
pl: Zamknąć okno?

en: Co_mpatibility
pl: _Kompatybilność

en: Color Selector
pl: Wybór kolorów

en: Command
pl: Polecenie

en: Compatibility
pl: Kompatybilność

en: Compose Email
pl: Utwórz wiadomość e-mail

en: Configure Xfce Terminal
pl: Skonfiguruj terminal Xfce

en: Consider the following
    characters part of a _word
    when double clicking:
pl: Zesta_w znaków
    rozpoznawanych jako
    słowo podczas zaznaczania:

en: Control-H
pl: CTRL+H

en: Controls whether text in the terminal is allowed to blink when '\e[5m' escape codes are used.
pl: Określa, czy tekst w terminalu może migać, gdy używane są kody unikowe '\e[5m'.

en: Copy Email Address
pl: Skopiuj adres e-mail

en: Copy Link Address
pl: Skopiuj adres odnośnika

en: Copy _Input To All Tabs...
pl: Skopiuj  _dane wejściowe do wszystkich kart...

en: Copy _Input:
pl: Skopiuj _dane wejściowe:

en: Copy as _HTML
pl: Skopiuj jako _HTML

en: Copy input
pl: Skopiuj dane wejściowe

en: Copy to clipboard
pl: Kopiuje zaznaczony tekst do schowka

en: Copy to clipboard as HTML
pl: Skopiowanie do schowka jako HTML

en: Cu_rsor color:
pl: K_ursor:

en: Cursor
pl: Kursor

en: Cursor blinks
pl: Miganie kursora

en: Cursor shape:
pl: Kształt kursora:

en: Custom Colors
pl: Własne

en: Cyan
pl: Turkusowy

en: Cyrillic
pl: Cyrylica

en: D_uration:
pl: _Czas trwania:

en: Dark Gray
pl: Ciemny szary

en: Dark Pastels
pl: Ciemne pastele

en: Default (%s)
pl: Domyślne (%s)

en: Default character e_ncoding:
pl: Domyślne _kodowanie znaków:

en: Default geometry:
pl: Domyślny rozmiar:

en: Disable _help window shortcut key (F1 by default)
pl: Wyłączenie skrótu pomo_cy (domyślnie F1)

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f)
pl: Wyłączenie skrótów _menu (np. Alt+f)

en: Disable m_enu shortcut key (F10 by default)
pl: Wyłączenie skrótu m_enu (domyślnie F10)

en: Disabled
pl: Wyłączony

en: Display _borders around new windows
pl: _Obramowanie okna

en: Display _menubar in new windows
pl: Pasek _menu

en: Display _toolbar in new windows
pl: Pasek _narzędziowy

en: Display help contents
pl: Wyświetla zawartość podręcznika użytkownika

en: Display mismatch
pl: Niezgodny ekran

en: Do _not ask me again
pl: _Pomijanie tego pytania w przyszłości

en: Double Click
pl: Dwukrotne kliknięcie

en: Down
pl: W dół

en: Drop-do_wn
pl: _Wysuwanie

en: Drop-down Terminal
pl: Wysuwany terminal

en: Enable this option to allow applications running inside the terminal windows to use bold text.
pl: Umożliwia programom używanie pogrubionego tekstu w oknach terminala

en: Enable this option to allow escape sequences such as '\e[1;35m' to switch text to bright colors in addition to bold. If disabled, text color will remain intact.
pl: Włącz tę opcję, aby zezwolić sekwencji unikowej, takiej jak '\e[1;35m', na jasne kolory tekstu oprócz pogrubienia. Jeśli wyłączona, kolor tekstu pozostanie nienaruszony.

en: Enable this option to set a custom bold color. If disabled the text color will be used.
pl: Umożliwia wybranie koloru pogrubionego tekstu. Jeśli opcja jest wyłączona, pogrubiony tekst będzie wypisywany tym samy kolorem co zwykły.

en: Enable this option to set custom text and background colors for the cursor. If disabled the background and text colors will be reversed.
pl: Włącz tę opcję, aby ustawić niestandardowy kolor tekstu i tła dla kursora. Jeśli wyłączone, kolory tekstu i zaznaczenia będą odwrócone.

en: Enable this option to set custom text and background colors for the selection. If disabled the background and text colors will be reversed.
pl: Włącz tę opcję, aby ustawić niestandardowy kolor tekstu i tła dla zaznaczenia. Jeśli wyłączone, kolory tekstu i zaznaczenia będą odwrócone.

en: Enable this option to show the menubar in newly created terminal windows.
pl: Wyświetla pasek menu w nowo otwartych oknach

en: Enable this option to show the toolbar in newly created terminal windows.
pl: Wyświetla pasek narzędziowy w nowo otwartych oknach

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
pl: Wyświetla obramowania nowo otwartych okien

en: Enable this option to use system-wide monospace font.
pl: Używanie systemowej czcionki o stałej szerokości

en: Enables you to press any key on the keyboard to scroll down the terminal window to the command prompt.
pl: Przewija zawartość terminala do wiersza poleceń po wciśnięciu dowolnego klawisza

en: Encoding
pl: Kodowanie

en: Enter the text to be copied to all tabs
pl: Proszę wprowadzić tekst do skopiowania do wszystkich kart

en: Enter the title for the current terminal tab
pl: Proszę wprowadzić tytuł bieżącej karty terminala.

en: Erase TTY
pl: Specjalny znak wymazania

en: Escape sequence
pl: Sekwencja sterująca

en: Failed to connect to session manager: %s
pl: Nie udało się połączyć z menedżerem sesji: %s

en: Failed to create the regular expression
pl: Nie udało się utworzyć wyrażenia regularnego

en: Failed to execute child
pl: Nie udało się wywołać procesu potomnego.

en: Failed to open the URL '%s'
pl: Nie udało się otworzyć adresu URL „%s”.

en: Failed to save terminal contents
pl: Nie udało się zapisać zawartości terminala

en: Failed to set encoding %s
pl: Nie udało się ustawić kodowania %s

en: Find
pl: Wyszukiwanie

en: Find Ne_xt
pl: Wyszukaj _następny

en: Find Pre_vious
pl: Wyszukaj p_oprzedni

en: Font
pl: Czcionka

en: General
pl: Ogólne

en: General Options
pl: Ogólne opcje

en: Georgian
pl: gruźinski

en: Goes after initial title
pl: Wypisywanie za początkowym tytułem

en: Goes before initial title
pl: Wypisywanie przed początkowym tytułem

en: Greek
pl: Greckie

en: Green
pl: Zielony

en: Green on Black
pl: Zielone na czarnym

en: He_ight:
pl: _Wysokość:

en: Hebrew
pl: Hebrajskie

en: Help
pl: Pomoc

en: If disabled, URLs can be opened by Ctrl + left mouse click.
pl: Jeżeli wyłączone, adresy URL można otworzyć przez Ctrl + kliknięcie lewym przyciskiem myszy.

en: If disabled, new tab will be opened in the rightmost position.
pl: Jeżeli wyłączone, nowa karta zostanie otwarta po skrajnej prawej stronie.

en: If enabled, the shortcut to open and retract the window will give focus, rather than closing it, if it has previously lost focus
pl: Uaktywnia okno terminala za pomocą skrótu klawiszowego, zamiast je zamykać, jeśli okno wcześniej przestało być aktywne

en: Image Files
pl: Pliki obrazów

en: Invalid argument for option "--dynamic-title-mode": %s
pl: Nieprawidłowy argument dla opcji "--dynamic-title-mode": %s

en: Invalid geometry string "%s"
pl: Nieprawidłowa geometria „%s”.

en: Isn't displayed
pl: Brak

en: Japanese
pl: Japońskie

en: Keep window open when it loses focus
pl: Utrzymuje otwarte okno programu po utracie uaktywnienia

en: Korean
pl: Koreańskie

en: L_eft
pl: _Lewo

en: Last _Active Tab
pl: Ostatnio _aktywna karta

en: Light Blue
pl: Jasny niebieski

en: Light Cyan
pl: Jasny turkusowy

en: Light Gray
pl: Jasny szary

en: Light Green
pl: Jasny zielony

en: Light Magenta
pl: Jasny magenta

en: Light Red
pl: Jasny czerwony

en: Load Presets...
pl: Wczytaj profil...

en: Match _entire word only
pl: Dopasowanie _całych słów

en: Match as _regular expression
pl: Dopasowanie do wyrażenia _regularnego

en: Misc
pl: Różne

en: Move Tab _Left
pl: Przemieść kartę w _lewo

en: Move Tab _Right
pl: Przemieść kartę w p_rawo

en: Move to monitor with poi_nter
pl: Przemieszczanie na ekran wyświetlający _kursor myszy

en: Narrow
pl: Wąskie

en: Never
pl: Nigdy

en: Nick Schermer <nick@xfce.org>
pl: , Nick Schermer <nick@xfce.org>

en: None (use solid color)
pl: Brak (jednolity kolor)

en: Nordic
pl: Nordyckie

en: Note: Ctrl+click for color editor.
pl: Uwaga: Ctrl + kliknięcie, aby edytować kolor.

en: OPTION
pl: OPCJA

en: On the left side
pl: Po lewej stronie

en: On the right side
pl: Po prawej stronie

en: Opacity setting is not available since compositing is either disabled
    or not supported by your Window Manager.
pl: Ustawienie nieprzezroczystości nie jest dostępne, ponieważ kompozycja jest wyłączona
    lub nie jest obsługiwana przez menedżera okien.

en: Open Link
pl: Otwórz odnośnik

en: Open T_erminal
pl: _Nowe okno

en: Open _Tab
pl: Nowa _karta

en: Open a dialog to specify the color
pl: Otwórz okno dialogowe, aby wybrać kolor

en: Open a new terminal tab
pl: Otwiera nową kartę terminala

en: Open a new terminal window
pl: Otwiera nowe okno terminala

en: Open new tab to the _right of the active tab
pl: Otwórz nową kartę na _prawo od aktywnej karty

en: Open the preferences dialog
pl: Otwiera okno preferencji programu

en: Opening New Windows
pl: Nowe okna

en: Option "%s" requires specifying the color as its parameter
pl: Opcja "%s" wymaga określenia koloru jako jej parametru

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
pl: Opcja „--command/-e” wymaga określenia polecenia do uruchomienia jako jej parametru.

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
pl: Opcja „--default-display” wymaga określenia domyślnego ekranu X jako jej parametru.

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
pl: Opcja „--default-working-directory” wymaga określenia domyślnego katalogu roboczego jako jej parametru.

en: Option "--display" requires specifying the X display as its parameter
pl: Opcja "--display" wymaga określenia ekranu X jako jej parametru

en: Option "--dynamic-title-mode" requires specifying the dynamic title mode as its parameter
pl: Opcja "--dynamic-title-mode" wymaga określenia trybu dynamicznej zmiany tytułu jako jej parametr

en: Option "--execute/-x" requires specifying the command to run on the rest of the command line
pl: Opcja „--execute/-x” wymaga określenia polecenia do uruchomienia jako jej parametru.

en: Option "--font" requires specifying the font name as its parameter
pl: Opcja "--font" wymaga określenia nazwy czcionki jako jej parametr

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
pl: Opcja „--geometry” wymaga określenia geometrii okna jako jej parametru.

en: Option "--icon/-I" requires specifying an icon name or filename as its parameter
pl: Opcja „--icon/-l” wymaga określenia pliku ikony jako jej parametru.

en: Option "--initial-title" requires specifying the initial title as its parameter
pl: Opcja "--initial-title" wymaga określenia tytułu początkowego okna jako jej parametru.

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
pl: Opcja „--role” wymaga określenia roli okna jako jej parametru.

en: Option "--sm-client-id" requires specifying the unique session id as its parameter
pl: Opcja „--sm-client-id” wymaga wprowadzenia identyfikatora sesji jako parametru.

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
pl: Opcja „--startup-id” wymaga określenia identyfikatora uruchamiania jako jej parametru.

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
pl: Opcja „--title/-T” wymaga określenia tytułu okna jako jej parametru.

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
pl: Opcja „--working-directory” wymaga określenia katalogu roboczego jako jej parametru.

en: Option "--zoom" requires specifying the zoom (%d .. %d) as its parameter
pl: Opcja "--zoom" wymaga określenia stopnia powiększenia (%d .. %d) jako jej parametru

en: Other
pl: Inne

en: Palette
pl: Paleta

en: Paste _Selection
pl: Wklej _zaznaczenie

en: Paste from clipboard
pl: Wkleja wcześniej skopiowany tekst ze schowka

en: Pasting this text to the terminal may be dangerous as it looks like
    some commands may be executed, potentially involving root access ('sudo').
pl: Wklejanie tego tekstu do terminala może być niebezpieczne, ponieważ wygląda na to,
    że mogą zostać wykonane niektóre polecenia, co może wiązać się z dostępem użytkownika root ('sudo').

en: Please report bugs to <%s>.
pl: Proszę zgłaszać błędy na adres <%s>.

en: Position
pl: Położenie

en: Pr_eferences...
pl: P_referencje...

en: Presets
pl: Profile

en: Re_wrap terminal contents on resize
pl: _Przewijanie zawartość terminala przy zmianie rozmiaru

en: Received invalid color data: Wrong format (%d) or length (%d)
pl: Odebrano błędne dane o kolorze: nieprawidłowy format (%d) lub długość (%d).

en: Red
pl: Czerwony

en: Replaces initial title
pl: Zastępowanie początkowego tytułu

en: Rese_t
pl: Rese_tuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Reset cell spacing values to defaults
pl: Zresetuj wartości odstępów między komórkami do domyślnych

en: Reset double click options to defaults
pl: Przywróć domyślne ustawienia dwukrotnego kliknięcia

en: Reset tab activity _indicator after
pl: _Ukrywanie po upływie

en: Right
pl: Prawo

en: Romanian
pl: rumuński

en: Run a _custom command instead of my shell
pl: Wykonaj niestandardowe pole_cenie zamiast powłoki

en: Sa_ve Contents...
pl: Zapisz za_wartość...

en: Save contents...
pl: Zapisz zawartość...

en: Scaled
pl: Przeskalowanie

en: Scr_ollbar is:
pl: Położenie p_aska przewijania:

en: Scroll on _Output
pl: Przewijanie po w_ypisaniu na wyjście

en: Scroll on _keystroke
pl: Przewijanie po _naciśnięciu klawisza

en: Scroll on ou_tput
pl: Przewijanie po w_ypisaniu na wyjście

en: Scroll_back:
pl: _Bufor przewijania:

en: Scrolling
pl: Przewijanie

en: Search terminal contents
pl: Wyszukuje zawartość terminala

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
pl: Dokładny opis opcji programu %s znajduje się w podręczniku użytkownika.

en: Select Background Image File
pl: Wybór pliku

en: Select _All
pl: Zazn_acz wszystko

en: Select this option to allow commands that use utmp/wtmp records (such as `write` or `wall`) to work.
pl: Wybierz tę opcję, aby umożliwić działanie poleceniom używającym wpisów utmp/wtmp (takich jak `write` albo `wall`).

en: Select this option to force Terminal to run custom command instead of your shell when you open new terminals.
pl: Wybierz tą opcję aby wymusić wykonanie niestandardowej komendy zamiast powłoki kiedy otworzysz nowy terminal.

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
pl: Uruchamia powłokę jako powłokę startową, po otwarciu terminala. Opis różnic pomiędzy działaniem powłoki interaktywnej i startowej można znaleźć w dokumentacji powłoki.

en: Select this option to make new terminals (tabs or windows) use custom working directory. Otherwise, current working directory will be used.
pl: Wybierz tę opcję, aby nowe terminalne (karty albo okna) używały niestandardowego katalogu roboczego. W przeciwnym razie zostanie użyty bieżący katalog roboczy.

en: Set Title Co_lor...
pl: Nadaj ko_lor tytułu...

en: Set _Encoding
pl: _Kodowanie

en: Shortcuts
pl: Skróty

en: Show Window _Borders
pl: O_bramowanie okna

en: Show _Menubar
pl: Pasek _menu

en: Show _Toolbar
pl: Pasek _narzędziowy

en: Show _status icon in notification area
pl: Wyświetlanie _ikony programy w obszarze powiadamiania

en: Show a dialog that allows to edit text that is considered unsafe for pasting.
pl: Wyświetla okno dialogowe, w którym można edytować tekst uznany za niebezpieczny do wklejania.

en: Show bold text in b_right colors
pl: Pokaż pogrubiony tekst w j_asnych kolorach

en: Show unsafe _paste dialog
pl: Wyświetlanie okna dialogowego niebezpiecznego _wklejenia

en: Show window _borders
pl: Pokaż _krawędzi okien

en: Show/hide the menubar
pl: Przełącza wyświetlanie paska menu

en: Show/hide the toolbar
pl: Przełącza wyświetlanie paska narzędziowego

en: Show/hide the window decorations
pl: Przełącza wyświetlanie obramowania okna

en: Solarized (dark)
pl: Solarized (ciemne)

en: Solarized (light)
pl: Solarized (jasne)

en: South-Eastern Europe
pl: Południowoeuropejskie

en: Specifies the number of lines that you can scroll back using the scrollbar.
pl: Określa całkowitą ilość wierszy jaką może przechować i wyświetlić terminal, używając paska przewijania

en: St_yle:
pl: _Styl:

en: Stretched
pl: Rozciągnięcie

en: Switch to last active tab
pl: Przechodzi do ostatnio aktywnej karty

en: Switch to next tab
pl: Przechodzi do następnej karty

en: Switch to previous tab
pl: Przechodzi do poprzedniej karty

en: T_abs
pl: _Karty

en: Tab Options
pl: Opcje kart

en: Tab activit_y color:
pl: _Aktywne karty:

en: Tabs
pl: Karty

en: Terminal Emulator
pl: Emuluje działanie terminala X

en: Terminal Preferences
pl: Preferencje

en: Text _selection color:
pl: _Zaznaczenie tekstu:

en: Text blinks:
pl: Tekst miga:

en: Thai
pl: Tajskie

en: The Xfce development team. All rights reserved.
pl: Zespół twórców Xfce. Wszystkie prawa zastrzeżone.

en: The child process exited normally with status %d.
pl: Proces podrzędny zakończono normalnie ze statusem %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
pl: Proces podrzędny został przerwany przez sygnał %d.

en: The child process was aborted.
pl: Proces podrzędny został przerwany.

en: The random color is based on the selected background color, keeping the same brightness.
pl: Nadaje różne kolory tłom każdej karty na podstawie wybranego koloru, zachowując tą samą jasność

en: There are still processes running in some tabs.
    Closing this window will kill all of them.
pl: Procesy nadal działają w niektórych kartach.
    Zamknięcie tego okna zabije je wszystkie.

en: There is still a process running.
    Closing this tab will kill it.
pl: Proces nadal działa.
    Zamknięcie tej karty zabije go.

en: There is still a process running.
    Closing this window will kill it.
pl: Proces nadal działa.
    Zamknięcie tego okna zabije go.

en: These options may cause some applications to behave
    incorrectly. They are only here to allow you to work around
    certain applications and operating systems that expect
    different terminal behavior.
pl: Poniższe opcje mogą powodować nieprawidłowe działanie
    niektórych programów. Zostały one udostępnione  tylko po to,
    aby umożliwić pracę z pewnymi programami i systemami
    operacyjnymi, które oczekują nieco innego zachowania terminala.

en: This option controls whether the cursor will be blinking or not.
pl: Ta opcja określa, czy kursor będzie migać, czy nie.

en: This option controls whether the terminal will have no limits on scrollback.
pl: Ta opcja kontroluje czy terminal będzie miał limity w przewijaniu.

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
pl: Przewija zawartość terminala do wiersza poleceń jeśli uruchomiony program lub wykonywane polecenie wypisze tekst na wyjście

en: This window has %d tabs open. Closing this window
    will also close all its tabs.
pl: Bieżące okno posiada %d otwartych kart. Zamknięcie
    go spowoduje zamknięcie wszystkich otwartych kart.

en: Tiled
pl: Sąsiadująco

en: Title
pl: Tytuł

en: Toggle Drop-down Terminal
pl: Przełącza widoczność wysuwanego terminala

en: Toggle fullscreen mode
pl: Przełącza wyświetlanie w trybie pełnego ekranu

en: Toggle read-only mode
pl: Przełącza tryb tylko do odczytu

en: Toggle scroll on output
pl: Przełącz przewijanie po wypisaniu na wyjście

en: Transparent background
pl: Przezroczyste

en: Turkish
pl: Tureckie

en: U_p
pl: W gó_rę

en: Unable to determine your login shell.
pl: Nie udało się określić powłoki logowania.

en: Unable to drop Mozilla URL on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
pl: Nie udało się przeciągnąć adresu URL programu Mozilla do terminala: nieprawidłowy format (%d) lub długość (%d).

en: Unable to drop URI list on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
pl: Nie udało się przeciągnąć adresu URI do terminala: nieprawidłowy format (%d) lub długość (%d).

en: Unable to drop selection of type text/plain to terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
pl: Nie udało się przeciągnąć zaznaczenia typu text/plain do terminala: nieprawidłowy format (%d) lub długość (%d).

en: Unable to parse color: %s
pl: Nie można parsować koloru: %s

en: Unable to register terminal service: %s
pl: Nie udało się zarejestrować usługi terminala: %s.

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Unicode
pl: Unikod

en: Unknown option "%s"
pl: Nieznana opcja „%s”

en: Unli_mited scrollback
pl: Nieskończone prze_wijanie

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: Usage:
pl: Użycie:

en: Use _middle mouse click to close tabs
pl: Zamykanie kart ś_rodkowym przyciskiem myszy

en: Use custom styling to make tabs _slim (restart required)
pl: Użycie niestandardowego stylu, aby uczynić karty _węższe (wymaga ponownego uruchomienia)

en: Use middle mouse click to open _URLs
pl: Otwieranie adresów _URL środkowym przyciskiem myszy

en: Use shortcut to _focus visible window
pl: _Uaktywnianie widocznego okna przy pomocy skrótu klawiszowego

en: Use system _font
pl: Używanie systemowej _czcionki

en: User id mismatch
pl: Niezgodny identyfikator użytkownika.

en: Vietnamese
pl: Wietnamskie

en: Visit Xfce Terminal website
pl: Strona główna programu

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Warning: Unsafe Paste
pl: Ostrzeżenie: Niebezpieczne wklejenie

en: Western European
pl: Zachodnie

en: When focused
pl: Gdy aktywny

en: When unfocused
pl: Gdy nieaktywny

en: White
pl: Biały

en: White on Black
pl: Białe na czarnym

en: Wi_dth:
pl: _Szerokość:

en: Wide
pl: Szerokie

en: Window Options
pl: Opcje okien

en: Window or Tab Separators
pl: Separatory okien lub kart

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,
pl: Autorzy: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: Xfce Terminal
pl: Terminal Xfce

en: Xfce Terminal Emulator
pl: Emuluje działanie terminala X w środowisku Xfce

en: Yellow
pl: Żółty

en: Zoom _In
pl: Po_większ

en: Zoom _Out
pl: Po_mniejsz

en: Zoom in with larger font
pl: Powiększ z większą czcionką

en: Zoom out with smaller font
pl: Pomniejsz z mniejszą czcionką

en: Zoom to default size
pl: Przywróć domyślny rozmiar

en: _About
pl: _O programie

en: _Always show tabs
pl: _Zawsze widoczne karty

en: _Ambiguous-width characters:
pl: Znaki o różnej _szerokości:

en: _Appearance
pl: _Wygląd

en: _Audible bell
pl: _Słyszalny dzwonek

en: _Background color:
pl: Tł_o:

en: _Backspace key generates:
pl: Działanie klawisza _Backspace:

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Clear Scrollback and Reset
pl: _Wyczyść bufor przewijania i wyzeruj stan

en: _Close
pl: Za_mknij

en: _Colors
pl: _Kolory

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Delete key generates:
pl: Działanie klawisza _Delete:

en: _Detach Tab
pl: _Odłącz kartę

en: _Dynamically-set title:
pl: Nadawany _dynamicznie:

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _File
pl: _Plik

en: _File:
pl: _Plik:

en: _Find...
pl: _Wyszukaj...

en: _Fullscreen
pl: Pełny _ekran

en: _General
pl: _Ogólne

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Initial title:
pl: _Początkowy:

en: _Keep window open when it loses focus
pl: _Utrzymywanie otwartego okna programu po utracie uaktywnienia

en: _Next
pl: _Następny

en: _Next Tab
pl: _Następna

en: _Normal Size
pl: _Zwykły rozmiar

en: _Opacity:
pl: _Nieprzezroczystość:

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: _Previous
pl: _Poprzedni

en: _Previous Tab
pl: _Poprzednia

en: _Read-Only
pl: _Tylko do odczytu

en: _Relaunch
pl: _Ponowne uruchomienie

en: _Reset
pl: _Wyzeruj stan

en: _Reset compatibility options to defaults
pl: Przywróć _domyślne

en: _Run command as login shell
pl: _Uruchamianie w roli powłoki startowej

en: _Save
pl: _Zapisz

en: _Search for:
pl: _Wyszukiwanie:

en: _Set Title...
pl: _Nadaj tytuł...

en: _Shading:
pl: _Cienowanie:

en: _Text color:
pl: _Tekst:

en: _Title:
pl: _Tytuł:

en: _Undo Close Tab
pl: _Cofnij zamknięcie karty

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
pl: _Uaktualnianie wpisów utmp/wtmp podczas uruchamiania polecenia

en: _Use system theme colors for text and background
pl: _Używanie kolorów stylu systemowego dla tekstu i tła

en: _Vary the background color for each tab
pl: _Inny kolor tła każdej karty

en: _View
pl: _Widok

en: _Visual bell
pl: _Wizualny dzwonek

en: _Working directory:
pl: _Katalog roboczy:

en: _Wrap around
pl: _Przeszukanie od początku po osiągnięciu końca

en: _Zoom
pl: Powięks_z

en: and Igor Zakharov <f2404@yandex.ru>.
pl: i Igor Zakharov <f2404@yandex.ru>.

en: c_olumns
pl: _kolumn

en: color
pl: kolor

en: command
pl: POLECENIE

en: directory
pl: KATALOG

en: display
pl: EKRAN

en: font
pl: czcionka

en: geometry
pl: GEOMETRIA

en: icon
pl: PLIK

en: mode
pl: tryb

en: role
pl: ROLA

en: row_s
pl: _wierszy

en: seconds
pl: sekund

en: string
pl: CIĄG

en: title
pl: TYTUŁ

en: x height
pl: x wysokość

en: x width
pl: x szerokość

en: zoom
pl: powiększenie
