gucharmap - en to sk translation catalogue (379 entries)

en: <Low Surrogate>
sk: <Nižšie náhradné>

en: <Non Private Use High Surrogate>
sk: <Vyššie náhradné pre nesúkromné použitie>

en: <Plane 15 Private Use>
sk: <Úroveň 15 pre súkromné použitie>

en: <Plane 16 Private Use>
sk: <Úroveň 16 pre súkromné použitie>

en: <Private Use High Surrogate>
sk: <Vyššie náhradné pre súkromné použitie>

en: <Private Use>
sk: <Súkromné použitie>

en: <not assigned>
sk: <nepriradené>

en: Aegean Numbers
sk: Čísla Aegean

en: Alchemical Symbols
sk: Alchymistické symboly

en: Alias names:
sk: Alternatívne názvy:

en: All
sk: Všetky

en: Alphabetic Presentation Forms
sk: Formy na prezentáciu abecedy

en: Also you should have received a copy of the Unicode Copyright along with Gucharmap; you can always find it at Unicode's website: https://www.unicode.org/copyright.html
sk: Tiež by ste mali spolu s programom Gucharmap dostať kópiu dokumentu Unicode Copyright. Vždy je dostupný na internetovej stránke Unicode: https://www.unicode.org/copyright.html

en: Anatolian Hieroglyphs
sk: Anatolské hieroglyfy

en: Ancient Greek Musical Notation
sk: Starodávna grécka hudobná notácia

en: Ancient Greek Numbers
sk: Starodávne grécke čísla

en: Ancient Symbols
sk: Antické symboly

en: Annotations and Cross References
sk: Poznámky a krížové odkazy

en: Approximate equivalents:
sk: Približné ekvivalenty:

en: Arabic
sk: Arabské

en: Arabic Extended-A
sk: Arabské rozšírené-A

en: Arabic Extended-B
sk: Arabské rozšírené-B

en: Arabic Mathematical Alphabetic Symbols
sk: Arabské matematické alfanumerické symboly

en: Arabic Presentation Forms-A
sk: Arabské formy na prezentáciu-A

en: Arabic Presentation Forms-B
sk: Arabské formy na prezentáciu-B

en: Arabic Supplement
sk: Arabské doplnkové

en: Armenian
sk: Arménské

en: Arrows
sk: Šípky

en: Avestan
sk: Avestanské

en: Balinese
sk: Balijske

en: Bamum Supplement
sk: Bamum doplnkové

en: Based on the Unicode Character Database 13.0.0
sk: Založená na databáze Unicode znakov verzie 13.0.0

en: Basic Latin
sk: Základná latinka

en: Bengali
sk: Bengálske

en: Block Elements
sk: Blokové elementy

en: Bopomofo Extended
sk: Bopomofo rozšírené

en: Box Drawing
sk: Kreslenie okienok

en: Braille
sk: Braillove

en: Braille Patterns
sk: Braillove vzory

en: By _Script
sk: Podľa _písma

en: By _Unicode Block
sk: Podľa blokov _Unicode

en: Byzantine Musical Symbols
sk: Byzantské hudobné symboly

en: C octal escaped UTF-8:
sk: C osmičkové escaped UTF-8:

en: CJK Compatibility
sk: CJK kompatibilita

en: CJK Compatibility Forms
sk: CJK kompatibilné formy

en: CJK Compatibility Ideographs
sk: CJK kompatibilné znaky

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
sk: CJK kompatibilné náhradné symboly

en: CJK Ideograph Information
sk: Informácia o symbole CJK

en: CJK Radicals Supplement
sk: CJK kmeňové doplnkové

en: CJK Strokes
sk: CJK Ťahy

en: CJK Symbols and Punctuation
sk: CJK symboly a interpunkcia

en: CJK Unified Ideographs
sk: CJK zjednotené symboly

en: CJK Unified Ideographs Extension A
sk: CJK zjednotené symboly rozšírenie A

en: CJK Unified Ideographs Extension B
sk: CJK zjednotené symboly rozšírenie B

en: CJK Unified Ideographs Extension C
sk: CJK zjednotené symboly rozšírenie C

en: CJK Unified Ideographs Extension D
sk: CJK zjednotené symboly rozšírenie D

en: CJK Unified Ideographs Extension E
sk: CJK zjednotené symboly rozšírenie E

en: CJK Unified Ideographs Extension F
sk: CJK zjednotené symboly rozšírenie F

en: CJK Unified Ideographs Extension G
sk: CJK zjednotené symboly rozšírenie G

en: CJK squared font variant of
sk: Štvorcový variant písma CJK

en: Canadian Aboriginal
sk: Kanadské domorodé

en: Canonical decomposition:
sk: Kanonická dekompozícia:

en: Cantonese Pronunciation:
sk: Kantonská výslovnosť:

en: Caucasian Albanian
sk: Kaukazská albánčina

en: Characte_r Table
sk: Tabuľka _znakov

en: Character Map
sk: Mapa znakov

en: Character Table
sk: Tabuľka znakov

en: Character _Details
sk: Po_drobnosti znaku

en: Character found.
sk: Znak nájdený.

en: Character map font description
sk: Písmo pre zobrazenie mapy znakov

en: Character map grouping method
sk: Spôsob zoskupenia mapy znakov

en: Cherokee Supplement
sk: Cherokee doplnkové

en: Chess Symbols
sk: Šachové symboly

en: Combining Diacritical Marks
sk: Kombinujúce diakritické značky

en: Combining Diacritical Marks Extended
sk: Rozšírené kombinujúce diakritické značky

en: Combining Diacritical Marks Supplement
sk: Kombinujúce diakritické značky, doplnkové

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
sk: Kombinácia diakritických značiek a symbolov

en: Combining Half Marks
sk: Polovičné značky na kombinovanie

en: Common
sk: Všeobecné

en: Common Indic Number Forms
sk: Obvyklé indické číselné formy

en: Compatibility decomposition:
sk: Kompatibiliná dekompozícia:

en: Control Pictures
sk: Riadiace obrázky

en: Coptic
sk: Koptické

en: Coptic Epact Numbers
sk: Čísla Coptic Epact

en: Copy to the clipboard.
sk: Skopíruje do schránky.

en: Counting Rod Numerals
sk: Číslice v tradičnej čínstine

en: Cuneiform
sk: Klinové písmo

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
sk: Čísla a interpunkcia klinového písma

en: Currency Symbols
sk: Symboly meny

en: Cypriot
sk: Cyperské

en: Cypriot Syllabary
sk: Cyperské slabiky

en: Cyrillic
sk: Cyrilika

en: Cyrillic Extended-A
sk: Cyrilika rozšírené-A

en: Cyrillic Extended-B
sk: Cyrilika rozšírené-B

en: Cyrillic Extended-C
sk: Cyrilika rozšírené-C

en: Cyrillic Supplement
sk: Cyrilika doplnkové

en: Definition in English:
sk: Definícia v angličtine:

en: Devanagari Extended
sk: Devanagari rozšírené

en: Dingbats
sk: Symboly tlačiarne

en: Domino Tiles
sk: Dominové kocky

en: Early Dynastic Cuneiform
sk: Klinové písmo prvej dynastie

en: Egyptian Hieroglyph Format Controls
sk: Ovládanie formátu egyptských hieroglyfov

en: Egyptian Hieroglyphs
sk: Egyptské hieroglyfy

en: Emoticons
sk: Emotikony

en: Encircled form of
sk: Zakrúžkovaná forma

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
sk: Vložené alfanumerické doplnové

en: Enclosed Alphanumerics
sk: Vložené alfanumerické

en: Enclosed CJK Letters and Months
sk: Vložené CJK písmená a mesiace

en: Enclosed Ideographic Supplement
sk: Etiópske doplnkové ideografy

en: Equivalents:
sk: Ekvivalenty:

en: Ethiopic
sk: Etiópske

en: Ethiopic Extended
sk: Etiópske rozšírené

en: Ethiopic Extended-A
sk: Etiópske rozšírené-A

en: Ethiopic Extended-B
sk: Etiópske rozšírené-B

en: Ethiopic Supplement
sk: Etiópske doplnkové

en: FONT
sk: PÍSMO

en: Final presentation form of
sk: Forma finálnej prezentácie

en: Find
sk: Nájdenie

en: Find _Next
sk: Nájsť _nasledujúce

en: Find _Previous
sk: Nájsť _predchádzajúce

en: Font
sk: Písmo

en: Font Family
sk: Rodina písma

en: Font Size
sk: Veľkosť písma

en: Font to start with; ex: 'Serif 27'
sk: Písmo, s ktorým sa má začať; napr. „Serif 27“

en: Font variant of
sk: Variant písma

en: GNOME Character Map
sk: Mapa znakov prostredia GNOME

en: GNOME Character Map is a Unicode character map program, part of GNOME desktop. This program allows characters to be displayed by unicode block or script type. It includes brief descriptions of related characters and occasionally meanings of the character in question.
sk: Mapa znakov prostredia GNOME je program mapy znakov Unicode, súčasť pracovného prostredia GNOME. Tento program umožňuje zobraziť znaky podľa bloku Unicode alebo typu písma. Obsahuje stručné popisy súvisiacich znakov a občas aj význam daného znaku.

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
sk: GPL-3.0+ alebo iba GFDL-1.3

en: General Character Properties
sk: Všeobecné vlastnosti znakov

en: General Punctuation
sk: Všeobecná interpunkcia

en: Geometric Shapes
sk: Geometrické tvary

en: Geometric Shapes Extended
sk: Rozšírené geometrické tvary

en: Georgian
sk: Gruzínske

en: Georgian Extended
sk: Gruzínske rozšírené

en: Georgian Supplement
sk: Gruzínske doplnkové

en: Glagolitic
sk: Hlaholika

en: Glagolitic Supplement
sk: Hlaholika doplnkové

en: Gothic
sk: Gotické

en: Greek
sk: Grécke

en: Greek Extended
sk: Grécke rozšírené

en: Greek and Coptic
sk: Grécke a Coptic

en: Gucharmap and the Unicode data files are distributed in the hope that they will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License and Unicode Copyright for more details.
sk: Gucharmap a dátové súbory Unicode sú rozširované v nádeji, že budú užitočné, avšak BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY. Neposkytujú sa ani odvodené záruky PREDAJNOSTI alebo VHODNOSTI PRE URČITÝ ÚČEL. Ďalšie podrobnosti hľadajte vo Všeobecnej verejnej licencii GNU.

en: Gucharmap can also be used to input or enter characters (by copy and paste). The search functionality allows the use of several search methods, including by unicode name or code point of the character.
sk: Program Gucharmap môže byť  tiež použitý pre vkladanie alebo zadávanie znakov  (štýlom kopírovať a vložiť). Funkcia vyhľadávania umožňuje použitie niekoľkých metód vyhľadávania, vrátane vyhľadávania podľa názvu Unicode alebo Unicode kódu znaku.

en: Gucharmap is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
sk: Gucharmap je slobodný softvér. Môžete ho šíriť a/alebo modifikovať podľa ustanovení Všeobecnej verejnej licencie GNU, vydanej nadáciou Free Software Foundation a to buď verzie 3 tejto licencie, alebo (podľa vášho uváženia) kterejkoľvek neskoršej verzie.

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
sk: Pološiroké a plnoširoké formy

en: Hangul Compatibility Jamo
sk: Hangul kompatibilné Jamo

en: Hangul Jamo Extended-A
sk: Hangul Jamo rozšírené-A

en: Hangul Jamo Extended-B
sk: Hangul Jamo rozšírené-B

en: Hangul Syllables
sk: Hangul slabiky

en: Hatran
sk: Hatranské

en: Hebrew
sk: Hebrejské

en: High Private Use Surrogates
sk: Vyššie náhradné pre súkromné použitie

en: High Surrogates
sk: Vyššie náhradné

en: IPA Extensions
sk: Rozšírenia IPA

en: Ideographic Description Characters
sk: Znaky popisujúce symboly

en: Ideographic Symbols and Punctuation
sk: Ideografické symboly a interpunkcia

en: Imperial Aramaic
sk: Aramejské kráľovské

en: In Unicode since:
sk: V kategórií Unicode:

en: Indic Siyaq Numbers
sk: Čísla Indic Siyaq

en: Information
sk: Informácie

en: Inherited
sk: Zdedené

en: Initial presentation form of
sk: Forma počiatočnej prezentácie

en: Inscriptional Pahlavi
sk: Pahlavi nápisové

en: Inscriptional Parthian
sk: Parthian nápisové

en: Insert special characters into documents
sk: Vkladá špeciálne znaky do dokumentov

en: Isolated presentation form of
sk: Forma izolovanej prezentácie

en: Japanese Kun Pronunciation:
sk: Japonská Kun výslovnosť:

en: Japanese On Pronunciation:
sk: Japonská On výslovnosť:

en: Javanese
sk: Jávske

en: Kana Extended-A
sk: Kana rozšírené-A

en: Kana Extended-B
sk: Kana rozšírené-B

en: Kana Supplement
sk: Kana doplnkové

en: Kangxi Radicals
sk: Kangxi kmene

en: Katakana Phonetic Extensions
sk: Katakana fonetické rozšírenia

en: Khitan Small Script
sk: Malé písmo Khitan

en: Khmer
sk: Kmérske

en: Khmer Symbols
sk: Kmérske symboly

en: Korean Pronunciation:
sk: Kórejská výslovnosť:

en: Lao
sk: Laoské

en: Last selected character
sk: Posledný vybraný znak

en: Latin
sk: Latinka

en: Latin Extended Additional
sk: Latinka rozšírené prídavné

en: Latin Extended-A
sk: Latinka rozšírené-A

en: Latin Extended-B
sk: Latinka rozšírené-B

en: Latin Extended-C
sk: Latinka rozšírené-C

en: Latin Extended-D
sk: Latinka rozšírené-D

en: Latin Extended-E
sk: Latinka rozšírené-E

en: Latin Extended-F
sk: Latinka rozšírené-F

en: Latin Extended-G
sk: Latinka rozšírené-G

en: Latin-1 Supplement
sk: Latinka-1 doplnkové

en: Letter, Lowercase
sk: Písmeno, malé

en: Letter, Modifier
sk: Písmeno, modifikátor

en: Letter, Other
sk: Písmeno, ostatné

en: Letter, Titlecase
sk: Písmeno, titulkové

en: Letter, Uppercase
sk: Písmeno, veľké

en: Letterlike Symbols
sk: Symboly ako písmená

en: Linear A
sk: Lineárne A

en: Linear B
sk: Lineárne B

en: Linear B Ideograms
sk: Lineárne B symboly

en: Linear B Syllabary
sk: Lineárne B slabiky

en: Lisu Supplement
sk: Lisu doplnkové

en: Low Surrogates
sk: Nižšie náhradné

en: Mahjong Tiles
sk: Mahjong kocky

en: Mandarin Pronunciation:
sk: Mandarínska výslovnosť:

en: Manichaean
sk: Manichijské

en: Mark, Enclosing
sk: Značka, uzatváracia

en: Mark, Non-Spacing
sk: Značka, Bez medzier

en: Mark, Spacing Combining
sk: Značka, spájanie medzery

en: Match _whole word
sk: Hľadať _celé slová

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
sk: Matematické alfanumerické symboly

en: Mathematical Operators
sk: Matematické operátory

en: Mayan Numerals
sk: Mayské čísla

en: Medial presentation form of
sk: Forma prostrednej prezentácie

en: Meetei Mayek Extensions
sk: Meetei Mayek rozšírenia

en: Meroitic Cursive
sk: Meroitické kurzíva

en: Meroitic Hieroglyphs
sk: Meroitické hieroglyfy

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
sk: Rôzne matematické symboly-A

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
sk: Rôzne matematické symboly-B

en: Miscellaneous Symbols
sk: Rôzne symboly

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
sk: Rôzne symboly a šípky

en: Miscellaneous Symbols and Pictographs
sk: Rôzne symboly a piktogramy

en: Miscellaneous Technical
sk: Rôzne technické

en: Modifier Tone Letters
sk: Modifikátory písmen tónov

en: Mongolian
sk: Mongolské

en: Mongolian Supplement
sk: Mongolské doplnkové

en: Multani
sk: Multanské

en: Musical Symbols
sk: Hudobné symboly

en: Myanmar
sk: Barmské

en: Myanmar Extended-A
sk: Barmské rozšírené-A

en: Myanmar Extended-B
sk: Barmské rozšírené-B

en: Narrow compatibility character of
sk: Znak úzkej kompatibility

en: New Tai Lue
sk: Nové Tai Lue

en: Next Block
sk: Nasledujúci blok

en: Next Script
sk: Nasledujúce písmo

en: No-break version of
sk: Verzia bez zlomov

en: Not found.
sk: Nenájdené.

en: Notes:
sk: Poznámky:

en: Number Forms
sk: Číselné formy

en: Number, Decimal Digit
sk: Číslo, desiatková číslica

en: Number, Letter
sk: Číslo, písmeno

en: Number, Other
sk: Číslo, ostatné

en: Old Hungarian
sk: Staré maďarské

en: Old Italic
sk: Stará italika

en: Old North Arabian
sk: Staré severo-arabské

en: Old Permic
sk: Staré permické

en: Old Persian
sk: Staré perzské

en: Old Sogdian
sk: Staré Sogdian

en: Old South Arabian
sk: Staré juho-arabské

en: Old Turkic
sk: Turecké staré

en: Old Uyghur
sk: Staré Uyghur

en: Optical Character Recognition
sk: Optické rozlišovanie znakov

en: Oriya
sk: Urijské

en: Ornamental Dingbats
sk: Ornamentálne symboly tlačiarne

en: Osmanya
sk: Osmanské

en: Other, Control
sk: Ostatné, riadiace

en: Other, Format
sk: Ostatné, formát

en: Other, Not Assigned
sk: Ostatné, nepriradené

en: Other, Private Use
sk: Ostané, súkromné použitie

en: Other, Surrogate
sk: Osatné, náhradné

en: Ottoman Siyaq Numbers
sk: Čísla Ottoman Siyaq

en: Page _Setup
sk: _Nastavenie strany

en: Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy of the Unicode data files to deal in them without restriction, including without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish, distribute, and/or sell copies.
sk: Zároveň s týmto je pre každého udelené bezodplatné oprávnenie na získanie kópie dátových súborov Unicode a nakladanie s nimi bez obmedzenia, vrátane neobmedzeného práva na ich použitie, kopírovanie, úpravy, spájanie, publikovanie, distribúciu a predaj kópií.

en: Phaistos Disc
sk: Phaistos Disk

en: Phoenician
sk: Fenické

en: Phonetic Extensions
sk: Fonetické rozšírujúce

en: Phonetic Extensions Supplement
sk: Fonetické doplnkové rozširujúce

en: Playing Cards
sk: Hracie karty

en: Previous Block
sk: Predchádzajúci blok

en: Previous Script
sk: Predchádzajúce písmo

en: Private Use Area
sk: Oblasť pre súkromné použitie

en: Psalter Pahlavi
sk: Pahlavi žaltárové

en: Punctuation, Close
sk: Interpunkcia, uzatváranie

en: Punctuation, Connector
sk: Interpunkcia, spojka

en: Punctuation, Dash
sk: Interpunkcia, pomlčka

en: Punctuation, Final Quote
sk: Interpunkcia, koncová úvodzovka

en: Punctuation, Initial Quote
sk: Interpunkcia, začiatočná úvodzovka

en: Punctuation, Open
sk: Interpunkcia, otváranie

en: Punctuation, Other
sk: Interpunkcia, ostatné

en: Rumi Numeral Symbols
sk: Rumi číselné symboly

en: Runic
sk: Runové

en: Samaritan
sk: Samaritánske

en: Script
sk: Písmo

en: Search in character _details
sk: Hľadať v po_drobnostiach znakov

en: See also:
sk: Pozrite tiež:

en: Separator, Line
sk: Oddeľovač, riadok

en: Separator, Paragraph
sk: Oddeľovač, odstavec

en: Separator, Space
sk: Oddeľovač, medzera

en: Sho_w only glyphs from this font
sk: Zo_braziť znaky len z tohto písma

en: Shorthand Format Controls
sk: Rýchlopis

en: Sinhala Archaic Numbers
sk: Archaické čísla Sinhala

en: Small Form Variants
sk: Varianty malých foriem

en: Small Kana Extension
sk: Rozšírenie malej Kany

en: Small variant form of
sk: Forma malého variantu

en: Snap _Columns to Power of Two
sk: Počet _stĺpcov na mocninu dvojky

en: Snap number of columns to a power of two
sk: Zalomiť počet stĺpcov na mocninu čísla dva

en: Spacing Modifier Letters
sk: Písmená upravujúce medzery

en: Specials
sk: Špeciálne

en: Subscript form of
sk: Forma dolného indexu

en: Sundanese
sk: Sudánske

en: Sundanese Supplement
sk: Sudánske doplnkové

en: Superscript form of
sk: Forma horného indexu

en: Superscripts and Subscripts
sk: Horné a dolné indexy

en: Supplemental Arrows-A
sk: Doplnkové šípky-A

en: Supplemental Arrows-B
sk: Doplňujúce šípky-B

en: Supplemental Arrows-C
sk: Doplnkové šípky-C

en: Supplemental Mathematical Operators
sk: Doplňujúce matematické operátory

en: Supplemental Punctuation
sk: Doplnková interpunkcia

en: Supplemental Symbols and Pictographs
sk: Doplnkové symboly a piktogramy

en: Supplementary Private Use Area-A
sk: Oblasť náhrad pre súkromné použitie-A

en: Supplementary Private Use Area-B
sk: Oblasť náhrad pre súkromné použitie-B

en: Symbol, Currency
sk: Symbol, mena

en: Symbol, Math
sk: Symbol, matematika

en: Symbol, Modifier
sk: Symbol, modifikátor

en: Symbol, Other
sk: Symbol, ostatné

en: Symbols and Pictographs Extended-A
sk: Symboly a piktogramy rozšírené-A

en: Symbols for Legacy Computing
sk: Symboly zastaralých počítačov

en: Syriac
sk: Sýrske

en: Syriac Supplement
sk: Sýrske doplnkové

en: Tags
sk: Značky

en: Tai Xuan Jing Symbols
sk: Symboly Tai Xuan Jing

en: Tamil
sk: Tamilské

en: Tamil Supplement
sk: Tamilské doplnkové

en: Tang Pronunciation:
sk: Tang výslovnosť:

en: Tangut Components
sk: Tangut súčasti

en: Tangut Supplement
sk: Tangut doplnkové

en: Thai
sk: Thajské

en: The font to use for the character map. If set to 'nothing' then the default is the system font with the size doubled. Otherwise it should be a font description string like 'Sans 24'.
sk: Písmo použité pre mapu znakov. Ak je nastavená hodnota „nothing“ bude predvolené systémové písmo v dvojnásobnej veľkosti. Inak pre nastavenie použite popisný reťazec písma ako napr. „Sans 24“.

en: The number of columns in the character map grid is determined by the width of the window. If this setting is 'true' then the value will be forced to the nearest power of two.
sk: Počet stĺpcov v mape znakov je odvodený od šírky okna. Ak je nastavené na hodnotu „true“, bude počet stĺpcov nastavený na najbližšiu mocninu čísla dva.

en: This is how the characters in the character map are grouped. The characters can either be grouped by 'script' or 'block'.
sk: Spôsob akým budú zoskupené znaky v mape znakov. Znaky môžu byť zoskupované podľa písma („script“) alebo bloku („block“).

en: This is the last character that was selected in the character map (and will be selected again when the character map is next started). By default, it is the first letter of the alphabet in the current locale.
sk: Toto je posledný znak, ktorý bol vybraný v mape znakov (a bude vybraný aj pri ďalšom spustení mapy znakov). Predvolená hodnota je prvý znak abecedy v aktuálnej lokalizácii.

en: Tibetan
sk: Tibetské

en: Transport and Map Symbols
sk: Dopravné symboly a symboly máp

en: Ugaritic
sk: Ugaritické

en: Unicode Block
sk: Blok Unicode

en: Unicode category:
sk: Kategória Unicode:

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
sk: Unifikované kanadské domorodé slabikové

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
sk: Unifikované kanadské domorodé slabikové rozšírené

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended-A
sk: Unifikované kanadské domorodé slabikové rozšírené-A

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Unknown character, unable to identify.
sk: Neznámy znak, nepodarilo sa identifikovať.

en: Unspecified compatibility character of
sk: Znak s neurčenou kompatibilitou

en: Variation Selectors
sk: Vyberače odchýliek

en: Variation Selectors Supplement
sk: Vyberače odchýliek náhradné

en: Various Useful Representations
sk: Rôzne užitočné reprezentácie

en: Vedic Extensions
sk: Védske rozšírujúce

en: Vertical Forms
sk: Vertikálne formy

en: Vertical layout presentation form of
sk: Forma prezentácie so zvislým rozložením

en: Vietnamese Pronunciation:
sk: Vietnamská výslovnosť:

en: Vulgar fraction form of
sk: Forma nevkusného zlomu

en: Wide compatibility character of
sk: Znak širokej kompatibility

en: XML decimal entity:
sk: Desiatková entita XML:

en: Yi Radicals
sk: Yi kmene

en: Yi Syllables
sk: Yi slabiky

en: Yijing Hexagram Symbols
sk: Yijing hexagram symboly

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Gucharmap; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1335 USA
sk: Kópiu Všeobecnej verejnej licencie GNU ste mali dostať spolu s programom Gucharmap. Ak sa tak nestalo, napíšte na adresu Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1335 USA

en: Zanabazar Square
sk: Zanabazarovo štvorcové

en: Zoom _In
sk: Zväčš_iť

en: Zoom _Out
sk: Zm_enšiť

en: [STRING…]
sk: [REŤAZEC…]

en: [not a printable character]
sk: [nie je tlačiteľný znak]

en: _About
sk: _O programe

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: _Close Window
sk: _Zavrieť okno

en: _Contents
sk: Ob_sah

en: _File
sk: _Súbor

en: _Find
sk: _Nájsť

en: _Go
sk: _Prejsť na

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Next
sk: _Nasledujúce

en: _Next Character
sk: _Nasledujúci znak

en: _Normal Size
sk: _Normálna veľkosť

en: _Previous
sk: _Predchádzajúce

en: _Previous Character
sk: _Predchádzajúci znak

en: _Print
sk: _Tlač

en: _Search
sk: _Hľadať

en: _Search:
sk: _Hľadať:

en: _Text to copy:
sk: _Text na kopírovanie:

en: _View
sk: _Zobraziť

en: font;unicode;
sk: písmo;font;unicode;
