gucharmap master - en to sl_SI translation catalogue (385 entries)

en: <Low Surrogate>
sl_SI: <Preprost nadomestek>

en: <Non Private Use High Surrogate>
sl_SI: <Neosebni visoko uporabni nadomestek>

en: <Plane 15 Private Use>
sl_SI: <Raven 15 osebne rabe>

en: <Plane 16 Private Use>
sl_SI: <Raven 16 osebne rabe>

en: <Private Use High Surrogate>
sl_SI: <Osebni visoko uporabni nadomestek>

en: <Private Use>
sl_SI: <Osebna uporaba>

en: <not assigned>
sl_SI: <ni določeno>

en: Aegean Numbers
sl_SI: Egejske številke

en: Alchemical Symbols
sl_SI: Alkemijski simboli

en: Alias names:
sl_SI: Vzdevki:

en: All
sl_SI: Vse

en: Alphabetic Presentation Forms
sl_SI: Abecedne predstavitvene oblike

en: Also you should have received a copy of the Unicode Copyright along with Gucharmap; you can always find it at Unicode's website: http://www.unicode.org/copyright.html
sl_SI: Prav tako bi morali skupaj z Gucharmapom prejeti izvod avtorskih pravic Unikod; najdete jih lahko tudi na spletni strani: http://www.unicode.org/copyright.html

en: Anatolian Hieroglyphs
sl_SI: Anatolijski hieroglifi

en: Ancient Greek Musical Notation
sl_SI: Starogrški glasbeni zapis

en: Ancient Greek Numbers
sl_SI: Starogrške številke

en: Ancient Symbols
sl_SI: Starodavni simboli

en: Annotations and Cross References
sl_SI: Pripombe in sklici

en: Approximate equivalents:
sl_SI: Približno enakovredni:

en: Arabic
sl_SI: Arabski

en: Arabic Extended-A
sl_SI: Arabski razširjeni-A

en: Arabic Mathematical Alphabetic Symbols
sl_SI: Arabski matematični črkovni simboli

en: Arabic Presentation Forms-A
sl_SI: Arabske predstavitvene oblike-A

en: Arabic Presentation Forms-B
sl_SI: Arabske predstavitvene oblike-B

en: Arabic Supplement
sl_SI: Dopolnjen arabski

en: Armenian
sl_SI: Armenski

en: Arrows
sl_SI: Puščice

en: Avestan
sl_SI: Avestanska

en: Balinese
sl_SI: Bališki

en: Bamum Supplement
sl_SI: Dopolnjena pisava Bamum

en: Basic Latin
sl_SI: Osnovni latinski

en: Bassa Vah
sl_SI: Basavah

en: Bengali
sl_SI: Bengalski

en: Block Elements
sl_SI: predmeti bloka

en: Bopomofo Extended
sl_SI: Razširjen Bopomofo

en: Box Drawing
sl_SI: Risanje polj

en: Brahmi
sl_SI: Indijska brahmska

en: Braille
sl_SI: Braillova pisava

en: Braille Patterns
sl_SI: Braillovi vzorci

en: Buginese
sl_SI: Buginski

en: Buhid
sl_SI: Buhidski

en: By _Script
sl_SI: S _skriptom

en: By _Unicode Block
sl_SI: Z blokom _Unikod

en: Byzantine Musical Symbols
sl_SI: Bizantinski glasbeni simboli

en: C octal escaped UTF-8:
sl_SI: Osmiški ubežni UTF-8 jezika C:

en: CJK Compatibility
sl_SI: Združljivo s CJK

en: CJK Compatibility Forms
sl_SI: Oblike, združljive s CJK

en: CJK Compatibility Ideographs
sl_SI: Ideografi, združljivi s CJK

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
sl_SI: Dopolnjeni ideografi, združljivi s CJK

en: CJK Ideograph Information
sl_SI: CJK Ideogram podrobnosti

en: CJK Radicals Supplement
sl_SI: Dopolnjeni radikali CJK

en: CJK Strokes
sl_SI: Poteze CJK

en: CJK Symbols and Punctuation
sl_SI: Simboli in ločila CJK

en: CJK Unified Ideographs
sl_SI: Poenoteni ideografi CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension A
sl_SI: Razširitev poenotenih ideografov CJK A

en: CJK Unified Ideographs Extension B
sl_SI: Razširitev poenotenih ideografov CJK B

en: CJK Unified Ideographs Extension C
sl_SI: Razširitev poenotenih ideografov CJK C

en: CJK Unified Ideographs Extension D
sl_SI: Razširitev poenotenih ideografov CJK D

en: Canadian Aboriginal
sl_SI: Kanadska domorodska

en: Canonical decomposition:
sl_SI: Kanonska razčlemba:

en: Cantonese Pronunciation:
sl_SI: Kantonska izgovorjava:

en: Carian
sl_SI: Karijanska

en: Caucasian Albanian
sl_SI: Albanskio

en: Chakma
sl_SI: Čakma

en: Cham
sl_SI: Čamski

en: Characte_r Table
sl_SI: Razpredelnica _znakov

en: Character Map
sl_SI: Razpredelnica znakov

en: Character Table
sl_SI: Razpredelnica znakov

en: Character _Details
sl_SI: _Podrobnosti znakov

en: Character found.
sl_SI: Znak je najden.

en: Character map font description
sl_SI: Opis pisave preglednice znakov

en: Character map grouping method
sl_SI: Način skupinjenja znakov preglednic

en: Cherokee Supplement
sl_SI: Čerokejski znaki

en: Combining Diacritical Marks
sl_SI: Združene diakritične oznake

en: Combining Diacritical Marks Extended
sl_SI: Združene diakritične razširjene oznake

en: Combining Diacritical Marks Supplement
sl_SI: Dopolnjene združene diakritične oznake

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
sl_SI: Združene diakritične oznake simbolov

en: Combining Half Marks
sl_SI: Združene pol-oznake

en: Common
sl_SI: Splošno

en: Common Indic Number Forms
sl_SI: Običajne indijske oblike številk

en: Control Pictures
sl_SI: Nadzorne slike

en: Coptic
sl_SI: Koptski

en: Coptic Epact Numbers
sl_SI: Koptske številke

en: Copy to the clipboard.
sl_SI: Kopiraj v odložišče.

en: Counting Rod Numerals
sl_SI: Števniki števnih palic

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
sl_SI: Številke in ločila Cuneiform

en: Currency Symbols
sl_SI: Simboli valut

en: Cypriot
sl_SI: Ciperska

en: Cypriot Syllabary
sl_SI: Zlogovna ciperska

en: Cyrillic
sl_SI: Cirilični

en: Cyrillic Extended-A
sl_SI: Razširjena cirilica-A

en: Cyrillic Extended-B
sl_SI: Razširjena cirilica-B

en: Cyrillic Supplement
sl_SI: Dopolnjen cirilični

en: Definition in English:
sl_SI: Angleška opredelitev:

en: Deseret
sl_SI: Desereška

en: Devanagari
sl_SI: Devanagarski

en: Devanagari Extended
sl_SI: Devanagrski razširjeni

en: Dingbats
sl_SI: Okrasni znaki

en: Domino Tiles
sl_SI: Ploščki domin

en: Duployan
sl_SI: Duplojska stenografija

en: Early Dynastic Cuneiform
sl_SI: Zgodnji klinopisi

en: Egyptian Hieroglyphs
sl_SI: Egipčanski hieroglifi

en: Elbasan
sl_SI: Elbasanski

en: Emoticons
sl_SI: Izrazne ikone

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
sl_SI: Vključena številsko-črkovna dopolnila

en: Enclosed Alphanumerics
sl_SI: Vključeni številsko-črkovni

en: Enclosed CJK Letters and Months
sl_SI: Vključene črke in mesec CJK

en: Enclosed Ideographic Supplement
sl_SI: Vključena ideografska dopolnila

en: Equivalents:
sl_SI: Enakovredni:

en: Ethiopic
sl_SI: Etiopski

en: Ethiopic Extended
sl_SI: Razširjen etiopski

en: Ethiopic Extended-A
sl_SI: Razširjen etiopski A

en: Ethiopic Supplement
sl_SI: Dopolnjen etiopski

en: FONT
sl_SI: Pisava

en: Find
sl_SI: Najdi

en: Find _Next
sl_SI: Najdi _naslednje

en: Find _Previous
sl_SI: Najdi _predhodne

en: Font
sl_SI: Pisava

en: Font Family
sl_SI: Družina pisav

en: Font Size
sl_SI: Velikost pisave

en: Font to start with; ex: 'Serif 27'
sl_SI: Začetna pisava; npr.: 'Serif 27'

en: GNOME Character Map
sl_SI: GNOME razpredelnica znakov

en: GNOME Character Map is a Unicode character map program, part of GNOME desktop. This program allows characters to be displayed by unicode block or script type. It includes brief descriptions of related characters and occasionally meanings of the character in question.
sl_SI: Program Gucharmap oziroma program za prikaz znakov nabora Unikod, ki je del namizja GNOME. Program omogoča prikaz znakov različnih običajnih in skriptnih pisav. Vključuje tudi kratek opis, zavedene povezane znake in včasih pomen izbranega znaka.

en: General Character Properties
sl_SI: Splošne lastnosti znaka

en: General Punctuation
sl_SI: Splošna ločila

en: Geometric Shapes
sl_SI: Geometrične oblike

en: Geometric Shapes Extended
sl_SI: Razširjeni geometrijski znaki

en: Georgian
sl_SI: Gruzijski

en: Georgian Supplement
sl_SI: Dopolnjen gruzijski

en: Glagolitic
sl_SI: Glagolski

en: Gothic
sl_SI: Gotska

en: Grantha
sl_SI: Granta

en: Greek
sl_SI: Grška

en: Greek Extended
sl_SI: Razširjen grški

en: Greek and Coptic
sl_SI: Grški in koptski

en: Gucharmap and the Unicode data files are distributed in the hope that they will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License and Unicode Copyright for more details.
sl_SI: Gucharmap in podatkovne datoteke Unikod se razširjajo v upanju, da bodo uporabni, vendar BREZ VSAKRŠNEGA JAMSTVA; tudi brez posredne zagotovitve CENOVNE VREDNOSTI ali PRIMERNOSTI ZA DOLOČEN NAMEN.  Za podrobnosti glejte besedilo GNU General Public License.

en: Gucharmap can also be used to input or enter characters (by copy and paste). The search functionality allows the use of several search methods, including by unicode name or code point of the character.
sl_SI: Program Gucharmap je mogoče uporabljati tudi za vnos znakov  (s kopiranjem in lepljenjem). Iskalnik omogoča uporabo različnih načinov iskanja, vključno z imenom unikod znakov ali kodnih točk znaka.

en: Gucharmap is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
sl_SI: Program Gucharmap je prosta programska oprema; lahko jo razširjate in/ali spreminjate pod pogoji Splošnega javnega dovoljenja GNU (GNU General Public License), kot ga je objavila ustanova Free Software Foundation; bodisi različice 2 ali (po vaši izbiri) katerekoli poznejše različice.

en: Gujarati
sl_SI: Gujaratski

en: Gurmukhi
sl_SI: Gurmukhijski

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
sl_SI: Oblik pol-širine in polne širine

en: Han
sl_SI: Hanska

en: Hangul
sl_SI: Hangulska

en: Hangul Compatibility Jamo
sl_SI: Združljivo z Jamskim Hangul

en: Hangul Jamo
sl_SI: Jamski Hangul

en: Hangul Jamo Extended-A
sl_SI: Hangul jamo razširjeni-A

en: Hangul Jamo Extended-B
sl_SI: Hangul Jamo razširjeni-B

en: Hangul Syllables
sl_SI: Hangulski zlogi

en: Hanunoo
sl_SI: Hanunojski

en: Hatran
sl_SI: Hatranski

en: Hebrew
sl_SI: Hebrejski

en: High Private Use Surrogates
sl_SI: Visoki nadomestki zasebne rabe

en: High Surrogates
sl_SI: Visoki nadomestki

en: IPA Extensions
sl_SI: Razširitve IPA

en: Ideographic Description Characters
sl_SI: Ideografski opisni znaki

en: Imperial Aramaic
sl_SI: Aramajska

en: In Unicode since:
sl_SI: V razpredelnici Unikod od:

en: Information
sl_SI: Podrobnosti

en: Inherited
sl_SI: Podedovana

en: Inscriptional Pahlavi
sl_SI: Vpisni pahlavijska

en: Inscriptional Parthian
sl_SI: Vpisni partijska

en: Insert special characters into documents
sl_SI: Vstavi posebne znake v dokumente

en: Japanese Kun Pronunciation:
sl_SI: Japonska Kun izgovarjava:

en: Japanese On Pronunciation:
sl_SI: Japonska On izgovarjava:

en: Javanese
sl_SI: Javanski

en: Kaithi
sl_SI: Kajtska

en: Kana Supplement
sl_SI: Dopolnjena pisava Kana

en: Kangxi Radicals
sl_SI: Radikali Kangši

en: Kannada
sl_SI: Kannadski

en: Katakana Phonetic Extensions
sl_SI: Fonetične razširitve Katakana

en: Kayah Li
sl_SI: Kajah Li

en: Kharoshthi
sl_SI: Kharoška

en: Khmer
sl_SI: Kmerski

en: Khmer Symbols
sl_SI: Kmerski simboli

en: Khojki
sl_SI: Khojski

en: Khudawadi
sl_SI: Khudavadi

en: Korean Pronunciation:
sl_SI: Korejska izgovarjava:

en: Lao
sl_SI: Laoški

en: Last selected character
sl_SI: Nazadnje izbran znak

en: Latin
sl_SI: Latinska

en: Latin Extended Additional
sl_SI: Dodatno razširjen latinski

en: Latin Extended-A
sl_SI: Razširjen latinski-A

en: Latin Extended-B
sl_SI: Razširjen latinski-B

en: Latin Extended-C
sl_SI: Razširjen latinski-C

en: Latin Extended-D
sl_SI: Razširjen latinski-D

en: Latin Extended-E
sl_SI: Razširjen latinski-A

en: Latin-1 Supplement
sl_SI: Dopolnjen latinski-1

en: Lepcha
sl_SI: Lepški

en: Letter, Lowercase
sl_SI: Črka, mala

en: Letter, Modifier
sl_SI: Črka, spremenilnik

en: Letter, Other
sl_SI: Črka, ostalo

en: Letter, Titlecase
sl_SI: Črka, naslovna

en: Letter, Uppercase
sl_SI: Črka, velika

en: Letterlike Symbols
sl_SI: Simboli, podobni črkam

en: Limbu
sl_SI: Limbujški

en: Linear A
sl_SI: Linearno A

en: Linear B
sl_SI: Linearni B

en: Linear B Ideograms
sl_SI: Linearni ideogrami B

en: Linear B Syllabary
sl_SI: Linearni zlogi B

en: Low Surrogates
sl_SI: Nizki nadomestki

en: Lycian
sl_SI: Licijanska

en: Lydian
sl_SI: Lidianska

en: Mahjong Tiles
sl_SI: Ploščki mahjong

en: Malayalam
sl_SI: Malajski

en: Mandaic
sl_SI: Mandajski

en: Mandarin Pronunciation:
sl_SI: Mandarinska izgovarjava

en: Manichaean
sl_SI: Maničejski

en: Mark, Enclosing
sl_SI: Oznaka, ograjevanje

en: Mark, Non-Spacing
sl_SI: Oznaka, brez preslednic

en: Mark, Spacing Combining
sl_SI: Oznaka, preslednice združevanje

en: Match _whole word
sl_SI: Skladnja _celih besed

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
sl_SI: Matematični številsko-črkovni simboli

en: Mathematical Operators
sl_SI: Matematični operatorji

en: Meetei Mayek
sl_SI: Metejmajek

en: Meetei Mayek Extensions
sl_SI: Metejmajek

en: Mende Kikakui
sl_SI: Mende kikaku

en: Meroitic Cursive
sl_SI: Meroitska pisana

en: Meroitic Hieroglyphs
sl_SI: Meroitski hieroglifi

en: Miao
sl_SI: Mjaoška

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
sl_SI: Mešani matematični simboli-A

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
sl_SI: Mešani matematični simboli-B

en: Miscellaneous Symbols
sl_SI: Mešani simboli

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
sl_SI: Mešani simboli in puščice

en: Miscellaneous Symbols and Pictographs
sl_SI: Različni simboli in piktogrami

en: Miscellaneous Technical
sl_SI: Mešani tehnični znaki

en: Modifier Tone Letters
sl_SI: Črke spremenilnikov tonov

en: Mongolian
sl_SI: Mongolski

en: Musical Symbols
sl_SI: Glasbeni simboli

en: Myanmar
sl_SI: Mjanmarski

en: Myanmar Extended-A
sl_SI: Mjanmarski razširjeni A

en: Myanmar Extended-B
sl_SI: Mjanmarski razširjeni B

en: N'Ko
sl_SI: N'Kojski

en: Nabataean
sl_SI: Nabatejski

en: New Tai Lue
sl_SI: Novi Tajlujški

en: Next Block
sl_SI: Naslednji blok

en: Next Script
sl_SI: Naslednji skript

en: Not found.
sl_SI: Brez zadetkov.

en: Notes:
sl_SI: Opombe:

en: Number Forms
sl_SI: Oblike številk

en: Number, Decimal Digit
sl_SI: Številka, decimalna

en: Number, Letter
sl_SI: Številka, črka

en: Number, Other
sl_SI: Številka, ostalo

en: Ogham
sl_SI: Ogamski

en: Ol Chiki
sl_SI: Olčiški

en: Old Hungarian
sl_SI: Staro madžarski

en: Old Italic
sl_SI: Staro italska

en: Old North Arabian
sl_SI: Staro severno arabska

en: Old Permic
sl_SI: Staro permski

en: Old Persian
sl_SI: Staro perzijska

en: Old South Arabian
sl_SI: Staro južnoarabska

en: Old Turkic
sl_SI: Staro turška

en: Optical Character Recognition
sl_SI: Optično prepoznavanje znakov

en: Oriya
sl_SI: Orijski

en: Ornamental Dingbats
sl_SI: Ornamentalni znaki

en: Osmanya
sl_SI: Osmanijska

en: Other, Control
sl_SI: Ostalo, nadzorni

en: Other, Format
sl_SI: Ostalo, oblika zapisa

en: Other, Not Assigned
sl_SI: Ostalo, ni določeno

en: Other, Private Use
sl_SI: Ostalo, osebna uporaba

en: Other, Surrogate
sl_SI: Ostalo, nadomestni

en: Page _Setup
sl_SI: Nastavitev _strani

en: Pahawh Hmong
sl_SI: Pahavhmong

en: Palmyrene
sl_SI: Palmiren

en: Pau Cin Hau
sl_SI: Paučihhau

en: Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy of the Unicode data files to deal in them without restriction, including without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish, distribute, and/or sell copies.
sl_SI: Dovoljenje je tako podeljeno brezplačno in vsem ljudem, ki si lastijo izvod podatkovnih datotek Unikod. Uporabljate jih lahko brez omejitev, torej jih lahko uporabljate, kopirate, spreminjate, združujete, objavljate, razširjate in/ali prodajate kopije.

en: Phags-pa
sl_SI: Fags-pa

en: Phaistos Disc
sl_SI: Fajski disk

en: Phoenician
sl_SI: Feničanska

en: Phonetic Extensions
sl_SI: Fonetične razširitve

en: Phonetic Extensions Supplement
sl_SI: Dopolnjene fonetične razširitve

en: Playing Cards
sl_SI: Igralne karte

en: Previous Block
sl_SI: Predhodni blok

en: Previous Script
sl_SI: Predhodni skript

en: Private Use Area
sl_SI: Območje zasebne rabe

en: Psalter Pahlavi
sl_SI: Psalter

en: Punctuation, Close
sl_SI: Postavljanje ločil, zapri

en: Punctuation, Connector
sl_SI: Postavljanje ločil, spojnik

en: Punctuation, Dash
sl_SI: Postavljanje ločil, pomišljaj

en: Punctuation, Final Quote
sl_SI: Postavljanje ločil, končni navedek

en: Punctuation, Initial Quote
sl_SI: Postavljanje ločil, začetni navedek

en: Punctuation, Open
sl_SI: Postavljanje ločil, odprto

en: Punctuation, Other
sl_SI: Postavljanje ločil, ostalo

en: Rejang
sl_SI: Rejanski

en: Rumi Numeral Symbols
sl_SI: Rumski številski simboli

en: Runic
sl_SI: Runski

en: Samaritan
sl_SI: Samaritanski

en: Saurashtra
sl_SI: Savraštrski

en: Script
sl_SI: Skript

en: Search in character _details
sl_SI: Išči med po_drobnostmi znakov

en: See also:
sl_SI: Glej tudi:

en: Separator, Line
sl_SI: Ločilnik, črta

en: Separator, Paragraph
sl_SI: Ločilnik, odstavek

en: Separator, Space
sl_SI: Ločilnik, presledek

en: Sharada
sl_SI: Šaradska

en: Shavian
sl_SI: Šavijska

en: Sho_w only glyphs from this font
sl_SI: _Pokaži le pismenke te pisave

en: Shorthand Format Controls
sl_SI: Stenografski znaki

en: Siddham
sl_SI: Sidham

en: Signwriting
sl_SI: Znakovna pisava

en: Sinhala
sl_SI: Sinhalski

en: Sinhala Archaic Numbers
sl_SI: Sinhalska števila

en: Small Form Variants
sl_SI: Izpeljanke majhnih oblik

en: Snap _Columns to Power of Two
sl_SI: Poravnaj _stolpce po potenci števila dva

en: Snap number of columns to a power of two
sl_SI: Poravnaj _stolpce po potenci števila dva

en: Spacing Modifier Letters
sl_SI: Črke spremenilnika razmika

en: Specials
sl_SI: Posebni znaki

en: Sundanese
sl_SI: Sundanski

en: Sundanese Supplement
sl_SI: Dopolnjena sudnska

en: Superscripts and Subscripts
sl_SI: Nadpisani in podpisani

en: Supplemental Arrows-A
sl_SI: Dodatne puščice-A

en: Supplemental Arrows-B
sl_SI: Dopolnjene puščice-B

en: Supplemental Arrows-C
sl_SI: Dodatne puščice-C

en: Supplemental Mathematical Operators
sl_SI: Dopolnjeni matematični operatorji

en: Supplemental Punctuation
sl_SI: Dopolnjena ločila

en: Supplemental Symbols and Pictographs
sl_SI: Dodatni simboli in piktografi

en: Supplementary Private Use Area-A
sl_SI: Dopolnjeno območje zasebne rabe-A

en: Supplementary Private Use Area-B
sl_SI: Dopolnjeno območje zasebne rabe-B

en: Sutton SignWriting
sl_SI: Znakovna pisava Sutton

en: Syloti Nagri
sl_SI: Siloti Nagri

en: Symbol, Currency
sl_SI: Simbol, denarna enota

en: Symbol, Math
sl_SI: Simbol, matematični

en: Symbol, Modifier
sl_SI: Simbol, spremenilnik

en: Symbol, Other
sl_SI: Simbol, ostalo

en: Syriac
sl_SI: Sirski

en: Tagalog
sl_SI: Tagaloški

en: Tagbanwa
sl_SI: Tagbanvaški

en: Tags
sl_SI: Oznake

en: Tai Le
sl_SI: Tajlejški

en: Tai Tham
sl_SI: Tajtamski

en: Tai Viet
sl_SI: Tajvjet

en: Tai Xuan Jing Symbols
sl_SI: Simboli Šuan Jing

en: Takri
sl_SI: Takrijška

en: Tamil
sl_SI: Tamilski

en: Tang Pronunciation:
sl_SI: Tang izgovarjava:

en: Telugu
sl_SI: Teluški

en: Thaana
sl_SI: Thaanski

en: Thai
sl_SI: Tajski

en: The font to use for the character map. If set to 'nothing' then the default is the system font with the size doubled. Otherwise it should be a font description string like 'Sans 24'.
sl_SI: Pisava za prikaz znakov v razpredelnici. V primeru, da vrednost ni izbrana, je uporabljena sistemska pisava s podvojeno velikostjo. Sicer je treba navesti opis pisave kot 'Sans 24', kjer številka določa velikost.

en: The number of columns in the character map grid is determined by the width of the window. If this setting is 'true' then the value will be forced to the nearest power of two.
sl_SI: Število stolpcev v razpredelnici znakov je določeno s širino okna. Izbrana možnost določa, da bo ta vrednost vedno vsiljena na število stolpcev, ki je najbližje potenci števila dva.

en: This is how the characters in the character map are grouped. The characters can either be grouped by 'script' or 'block'.
sl_SI: Nastavitev določa način združevanja znakov v skupine. Ti so lahko združeni na osnovi oblike pisave (npr.: skript) ali pa po blokih.

en: This is the last character that was selected in the character map (and will be selected again when the character map is next started).
    
    By default, it is the first letter of the alphabet in the current locale.
sl_SI: To je zadnji znak, ki je bil izbran iz razpredelnice znakov (in bo izbran ponovno, ko bo program znova zagnan).
    
    Privzeto je na tem mestu prva črka abecede trenutno dejavnih jezikovnih nastavitev sistema.

en: Tibetan
sl_SI: Tibetanski

en: Tifinagh
sl_SI: Tifinaški

en: Transport and Map Symbols
sl_SI: Simboli prometa in zemljevidov

en: Ugaritic
sl_SI: Ugaritska

en: Unicode Block
sl_SI: Blok Unikod

en: Unicode category:
sl_SI: Kategorija Unikod:

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
sl_SI: Poenoteni zlogi kanadskih domorodcev

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
sl_SI: Poenoteni razširjeni zlogi kanadskih domorodcev

en: Unknown character, unable to identify.
sl_SI: Neznan znak, ki ga ni mogoče določiti.

en: Variation Selectors
sl_SI: Izbirniki različic

en: Variation Selectors Supplement
sl_SI: Dopolnjeni izbirniki različic

en: Various Useful Representations
sl_SI: Različne uporabne predstavitve

en: Vedic Extensions
sl_SI: Vedanske razširitve

en: Vertical Forms
sl_SI: Navpične oblike

en: Warang Citi
sl_SI: Varang

en: XML decimal entity:
sl_SI: Desetiški delec XML:

en: Yi
sl_SI: Ji

en: Yi Radicals
sl_SI: Radikali Ji

en: Yi Syllables
sl_SI: Zlogi Ji

en: Yijing Hexagram Symbols
sl_SI: Simboli hekagramov Yijing

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Gucharmap; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02110-1301  USA
sl_SI: Skupaj z Gucharmapom bi morali prejeti izvod splošne javne licence GNU (GNU General Public License); če ga niste, pišite na Free Software Foundation, Inc., Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: Zoom _In
sl_SI: _Približaj

en: Zoom _Out
sl_SI: _Oddalji

en: [STRING…]
sl_SI: [NIZ …]

en: [not a printable character]
sl_SI: [znak se ne natisne]

en: _About
sl_SI: _O programu

en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: _Close Window
sl_SI: _Zapri okno

en: _Contents
sl_SI: _Vsebina

en: _File
sl_SI: _Datoteka

en: _Find
sl_SI: _Najdi

en: _Go
sl_SI: _Pojdi

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: _Next
sl_SI: _Naslednji

en: _Next Character
sl_SI: _Naslednji znak

en: _Normal Size
sl_SI: _Običajna velikost

en: _Previous
sl_SI: _Predhodni

en: _Previous Character
sl_SI: _Predhodni znak

en: _Print
sl_SI: _Natisni

en: _Search
sl_SI: _Iskanje

en: _Search:
sl_SI: _Iskanje:

en: _Text to copy:
sl_SI: _Besedilo za kopiranje:

en: _View
sl_SI: _Pogled

en: font;unicode;
sl_SI: pisava;unikod;unicode;simboli;črke;znaki;
