Xfce Apps - en to sl translation catalogue (394 entries)

en: Ad_vanced
sl: Napre_dno

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: Allow bold te_xt
sl: Dovoli krepko besedilo

en: Allows the terminal to play sound to indicate some events.
sl: Omogoča terminalu predvajanje zvoka za opozarjanje na določene dogodke.

en: Allows the terminal to use WM's capability of urgent hint to indicate some events.
sl: Omogoča terminalu uporabo Wm zmožnosti za hitro obveščanje za opozarjanje na določene dogodke.

en: Always
sl: Vedno

en: Always keep window on _top
sl: Okno naj bo vselej vidno

en: Appearance and Animation
sl: Videz in animacija

en: Arabic
sl: Arabsko

en: Armenian
sl: Armenijsko

en: Auto-detect
sl: Samodejna zaznava

en: Auto-hi_de mouse pointer
sl: Samodejno skrij kazalnik

en: Automatically _copy selection to clipboard
sl: Samodejno kopiranje izbora v odložiš_če

en: B_old text color:
sl: Barva krepkega besedila:

en: Background
sl: Ozdaje

en: Background image
sl: Slika ozadja

en: Baltic
sl: Baltsko

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Black
sl: Črna

en: Black on White
sl: Črno na belem

en: Block
sl: Blok

en: Blue
sl: Modra

en: Brown / Yellow
sl: Rjava / Rumena

en: C_ase sensitive
sl: R_azlikovanje velikosti črk

en: C_ustom command:
sl: Ukaz po meri:

en: Cell spacing:
sl: Razmik celic:

en: Celtic
sl: Keltsko

en: Centered
sl: Sredinsko

en: Central European
sl: Srednjeevropsko

en: Chinese Simplified
sl: Poenostavljena kitajščina

en: Chinese Traditional
sl: Tradicionalna kitajščina

en: Choose Terminal Font
sl: Pisava terminala

en: Choose background color
sl: Izberite barvo ozadja

en: Choose bold font color
sl: Izberite barvo krepke pisave

en: Choose cursor background color
sl: Izberite barvo ozadja kurzorja

en: Choose cursor foreground color
sl: Izberite barvo kurzorja

en: Choose tab activity color
sl: Izberite barvo dejavnosti zavihka

en: Choose text color
sl: Izberite barvo besedila

en: Choose text selection background color
sl: Za izbrano besedilo izberite barvo ozadja

en: Choose text selection foreground color
sl: Za izbrano besedilo izberite barvo črk

en: Choose title color
sl: Izbira barve naslova

en: Clipboard
sl: Odložišče

en: Close
sl: Zapri

en: Close Other Ta_bs
sl: Zapri ostale zavihke

en: Close T_ab
sl: Zapri zavihek

en: Close _Window
sl: Zapri okno

en: Close all tabs?
sl: Zaprtje vseh zavihkov?

en: Close tab?
sl: Zaprem zavihek?

en: Close this tab
sl: Zapri ta zavihek

en: Close window?
sl: Zaprem okno?

en: Co_mpatibility
sl: Zdr_užljivost

en: Color Selector
sl: Izbirnik barve

en: Command
sl: Ukaz

en: Compatibility
sl: Združljivost

en: Compose Email
sl: Sestavi sporočilo e-pošte

en: Configure Xfce Terminal
sl: Nastavljanje Xfce terminala

en: Consider the following
    characters part of a _word
    when double clicking:
sl: Ob dvokliku obravnavaj
    sledeče znake kot del besede:

en: Control-H
sl: Krmilka-H

en: Controls whether text in the terminal is allowed to blink when '\e[5m' escape codes are used.
sl: Določa ali sme tekst v terminalu utripati ob uporabi  '\e[5m' ubežnih kod.

en: Copy Email Address
sl: Kopiraj naslov e-pošte

en: Copy Link Address
sl: Kopiraj naslov povezave

en: Copy _Input To All Tabs...
sl: Kop_iraj vnos na vse zavihke...

en: Copy _Input:
sl: Kop_iranje _vnosa:

en: Copy as _HTML
sl: Kopiraj kot _HTML

en: Copy input
sl: Kopiraj vnos

en: Copy to clipboard
sl: Kopiraj na odložišče

en: Copy to clipboard as HTML
sl: Kopiraj na odložišče kot HTML

en: Cu_rsor color:
sl: Barva kurzorja:

en: Cursor
sl: Kazalka

en: Cursor blinks
sl: Utripanje kazalke

en: Cursor shape:
sl: Oblika kazalke:

en: Custom Colors
sl: Barve po meri

en: Cyan
sl: Cian

en: Cyrillic
sl: Cirilica

en: D_uration:
sl: Trajanje:

en: Dark Gray
sl: Temnosiva

en: Dark Pastels
sl: Temni pasteli

en: Default (%s)
sl: Privzeto (%s)

en: Default character e_ncoding:
sl: Privzeto kodira_nje znakov:

en: Default geometry:
sl: Privzeta geometrija:

en: Disable _help window shortcut key (F1 by default)
sl: Onemogoči bli_žnjico do pomoči (privzeta je tipka F1)

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f)
sl: O_nemogoči vse tipke za dostop do menija (kot npr. Alt+F)

en: Disable m_enu shortcut key (F10 by default)
sl: Onemogoči bližnjico do m_enija (privzeta je tipka F10)

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Display _borders around new windows
sl: Prikaži obrobe novih oken

en: Display _menubar in new windows
sl: Pokaži menijsko vrstico v novih oknih

en: Display _toolbar in new windows
sl: Prikaži orodno vrstico v novih oknih

en: Display help contents
sl: Prikaži vsebino pomoči

en: Display mismatch
sl: Neujemanje prikaza

en: Do _not ask me again
sl: _Ne vprašaj ponovno

en: Double Click
sl: Dvoklik

en: Down
sl: Dol

en: Drop-do_wn
sl: Spustni način

en: Drop-down Terminal
sl: Spustni terminal

en: Enable this option to allow applications running inside the terminal windows to use bold text.
sl: Ta možnost programom, ki se izvajajo v terminalu, omogoča uporabo krepkega besedila.

en: Enable this option to allow escape sequences such as '\e[1;35m' to switch text to bright colors in addition to bold. If disabled, text color will remain intact.
sl: Vključite to možnost, da dovolite ubežnim sekvencam tipa  '\e[1;35m' preklopiti tekst v svetle barve, kot dodatek poudarjenosti. Če je izklopljeno, bo tekst ostal nepsremenjen.

en: Enable this option to set a custom bold color. If disabled the text color will be used.
sl: Omogoča nastavitev barve krepkega besedila po meri. če je možnost onemogočena, bo uporabljena barva običajnega besedila.

en: Enable this option to set custom text and background colors for the cursor. If disabled the background and text colors will be reversed.
sl: Vklopite to možnost za določitev lastne barve besedila in ozadja za kurzor. Če je izključeno, se bosta barvi ozadja in besedila obnovili.

en: Enable this option to set custom text and background colors for the selection. If disabled the background and text colors will be reversed.
sl: Vklopite to možnost za določitev lastne barve besedila in ozadja za izbor. Če je izključeno, se bosta barvi ozadja in besedila obnovili.

en: Enable this option to show the menubar in newly created terminal windows.
sl: Omogoča prikaz menijske vrstice v novo ustvarjenih oknih terminala.

en: Enable this option to show the toolbar in newly created terminal windows.
sl: Omogoča prikaz orodne vrstice v novo ustvarjenih oknih terminala.

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
sl: Omogoča za prikaz okenskih okraskov na novo ustvarjenih oknih terminala.

en: Enable this option to use system-wide monospace font.
sl: Vključite to možnost za uporabo sistemske monospace pisave

en: Enables you to press any key on the keyboard to scroll down the terminal window to the command prompt.
sl: Omogoča drsenje do ukazne vrstice okna terminala, ob pritisku katerekoli tipke.

en: Encoding
sl: Kodiranje

en: Enter the text to be copied to all tabs
sl: Vnesite tekst, ki naj se kopira na vse zavihke

en: Enter the title for the current terminal tab
sl: Vnesite naslov za trenutni zavihek terminala

en: Erase TTY
sl: Izbriši TTY

en: Escape sequence
sl: Ubežno zaporedje

en: Failed to connect to session manager: %s
sl: Nuespešno priklapljanje na upravljalnik seanse: %s

en: Failed to create the regular expression
sl: Ustvarjanje logičnega izraza je spodletelo

en: Failed to execute child
sl: Ni mogoče izvesti podrejenega opravila

en: Failed to open the URL '%s'
sl: Odpiranje URL-ja '%s' ni uspelo

en: Failed to save terminal contents
sl: Shranjevanje vsebine terminala ni uspelo

en: Failed to set encoding %s
sl: Neuspešno nastavljanje kodiranja %s

en: Find
sl: Najdi

en: Find Ne_xt
sl: Najdi naslednje

en: Find Pre_vious
sl: Najdi prejšnje

en: Font
sl: Pisava

en: General
sl: Splošno

en: General Options
sl: Splošne možnosti

en: Georgian
sl: Gregorjanski

en: Goes after initial title
sl: Postavljeno za začetnim naslovom

en: Goes before initial title
sl: Postavljeno pred začetni naslov

en: Greek
sl: Grško

en: Green
sl: Zelena

en: Green on Black
sl: Zeleno na črnem

en: He_ight:
sl: V_išina:

en: Hebrew
sl: Hebrejsko

en: Help
sl: Pomoč

en: If disabled, URLs can be opened by Ctrl + left mouse click.
sl: Kadar je izključeno, je mogoče naslove URL odpreti s kompinacijo Ctrl-levi klik

en: If disabled, new tab will be opened in the rightmost position.
sl: Če je izključeno, se bo nov zavihek odprl na skarjni desni.

en: If enabled, the shortcut to open and retract the window will give focus, rather than closing it, if it has previously lost focus
sl: Bližnjica za odpiranje in umik okna bo slednjemu povrnila fokus, če ga je ta poprej izgubil, namesto da bi ga zaprla.

en: Image Files
sl: Slikovne datoteke

en: Invalid argument for option "--dynamic-title-mode": %s
sl: Napačen argument za možnost "--dynamic-title-mode": %s

en: Invalid geometry string "%s"
sl: neveljaven geometrijski niz "%s"

en: Isn't displayed
sl: Ni prikazano

en: Japanese
sl: Japonsko

en: Keep window open when it loses focus
sl: Pusti okno odprto ob izgubi fokusa

en: Korean
sl: Korejsko

en: L_eft
sl: L_evo

en: Last _Active Tab
sl: Zadnji _aktivni zavihek

en: Light Blue
sl: Svetlomodra

en: Light Cyan
sl: Svetla Cian

en: Light Gray
sl: Svetlosiva

en: Light Green
sl: Svetlozelena

en: Light Magenta
sl: Svetla magenta

en: Light Red
sl: Svetlordeča

en: Load Presets...
sl: Naloži prednastavitve ...

en: Match _entire word only
sl: Ujemanje zgolj po c_eli besedi

en: Match as _regular expression
sl: Ujemanje po logičnem i_zrazu

en: Misc
sl: Razno

en: Move Tab _Left
sl: Premakni zavihek na levo

en: Move Tab _Right
sl: Premakni zavihek na desno

en: Move to monitor with poi_nter
sl: Premakni na monitor s kazalcem

en: Narrow
sl: Ozko

en: Never
sl: Nikoli

en: None (use solid color)
sl: Brez (uporaba polne barve)

en: Nordic
sl: Nordijsko

en: Note: Ctrl+click for color editor.
sl: Opomba: Ctrl-klik za urejevalnik barv

en: OPTION
sl: MOŽNOST

en: On the left side
sl: Na levi strani

en: On the right side
sl: Na desni strani

en: Opacity setting is not available since compositing is either disabled
    or not supported by your Window Manager.
sl: Nastavitve neprosojnosti niso na voljo, ker okenski upravljanik ne
    podpira sestavljanja oz. kompozitinga ali je to izklopljeno.

en: Open Link
sl: Odpri povezavo

en: Open T_erminal
sl: Odpri terminal

en: Open _Tab
sl: Odpri zavihek

en: Open a dialog to specify the color
sl: Odpri dialog določanja barve

en: Open a new terminal tab
sl: Odpi nov zavihek terminala

en: Open a new terminal window
sl: Odpri novo okno terminala

en: Open new tab to the _right of the active tab
sl: Odpri nov zavihek _desno od aktivnega zavihka

en: Open the preferences dialog
sl: Odpri nastavitveno pogovorno okno

en: Opening New Windows
sl: Odpiranje novih oken

en: Option "%s" requires specifying the color as its parameter
sl: Možnost "%s" kot parameter zahteva navedbo barve

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
sl: Možnost "--command/-e" kot parameter zahteva navedbo ukaza, ki naj se izvede

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
sl: Možnost "--default-display" kot parameter zahteva navedbo privzetega X prikazovalnika

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
sl: Možnost "--default-working-directory" kot parameter zahteva navedbo privzete delovne mape

en: Option "--display" requires specifying the X display as its parameter
sl: Možnost "--display" kot parameter zahteva navedbo X prikazovalnika

en: Option "--dynamic-title-mode" requires specifying the dynamic title mode as its parameter
sl: Možnost "--dynamic-title-mode" kot parameter zahteva navedbo dinamičnega naslova

en: Option "--execute/-x" requires specifying the command to run on the rest of the command line
sl: Možnost "--execute/-x" zahteva, da je v preostanku ukazne vrstice naveden ukaz, ki naj se izvede

en: Option "--font" requires specifying the font name as its parameter
sl: Možnost "--font" kot parameter zahteva navedbo imena pisave

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
sl: Možnost "--geometry" kot parameter zahteva navedbo okenske geometrije

en: Option "--icon/-I" requires specifying an icon name or filename as its parameter
sl: Možnost "--icon/-i" kot parameter zahteva navedbo imena ikone ali datoteke

en: Option "--initial-title" requires specifying the initial title as its parameter
sl: Možnost "--initial-title" kot parameter zahteva navedbo začetnega naslova

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
sl: Možnost "--role" kot parameter zahteva navedbo vloge okna

en: Option "--sm-client-id" requires specifying the unique session id as its parameter
sl: Možnost "--sm-client-id" kot parameter zahteva navedbo edinstvene identifikacije seje

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
sl: Možnost "--startup-id" kot parameter zahteva navedbo zagonske identifikacije

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
sl: Možnost "--title/-T" kot parameter zahteva navedbo naslova

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
sl: Možnost "--working-directory" kot parameter zahteva navedbo delovne mape

en: Option "--zoom" requires specifying the zoom (%d .. %d) as its parameter
sl: Možnost "--zoom" za parameter zahteva navedbo povečave (%d .. %d)

en: Other
sl: Drugo

en: Palette
sl: Paleta

en: Paste _Selection
sl: Prilepi izbor

en: Paste from clipboard
sl: Prilepi iz odložišča

en: Pasting this text to the terminal may be dangerous as it looks like
    some commands may be executed, potentially involving root access ('sudo').
sl: Vstavljanje tega teksta v terminal je lahko nevarno, ker je videti,
    da bodo nekateri ukazi izvedeni s korenskim root dostopom ('sudo').

en: Please report bugs to <%s>.
sl: Prijavite hroče na <%s>.

en: Position
sl: Položaj

en: Pr_eferences...
sl: Nastavitve ...

en: Presets
sl: Prednstavitve

en: Re_wrap terminal contents on resize
sl: Ponovni prelom vsebine terminala ob spremembi velikosti

en: Received invalid color data: Wrong format (%d) or length (%d)
sl: Prejeti podatki barve so neveljavni: napačen format (%d) ali dolžina (%d)

en: Red
sl: Rdeča

en: Replaces initial title
sl: Nadomesti začetni naslov

en: Rese_t
sl: Ponas_tavi

en: Reset
sl: Ponastavitev

en: Reset cell spacing values to defaults
sl: ponastavi razmik celic na privzeto vrednost

en: Reset double click options to defaults
sl: Ponastavi možnosti dvoklika na privzeto

en: Reset tab activity _indicator after
sl: Ponastavi indikator dejavnosti zavihkov po

en: Right
sl: Desno

en: Romanian
sl: Rimski

en: Run a _custom command instead of my shell
sl: Začeni ukaz po meri namesto lupine

en: Sa_ve Contents...
sl: Shrani _vsebino...

en: Save contents...
sl: Shrani vsebino...

en: Scaled
sl: Prilagojeno

en: Scr_ollbar is:
sl: Drsnik je:

en: Scroll on _Output
sl: Drsenje _ob izpisovanju

en: Scroll on _keystroke
sl: Drsenje ob pritisku na tipko

en: Scroll on ou_tput
sl: Drsenje ob izpisu

en: Scroll_back:
sl: Drsenje nazaj:

en: Scrolling
sl: Pomikanje

en: Search terminal contents
sl: Preišči vsebino terminala

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
sl: Za celotno razlago zgoraj navedenih možnosti, poglejte stran z navodili za %s.

en: Select Background Image File
sl: Izberite slikovno datoteko ozadja

en: Select _All
sl: Izberi vse

en: Select this option to allow commands that use utmp/wtmp records (such as `write` or `wall`) to work.
sl: Izberite to možnost, da omogočite delovanje ukazov, ki uporabljajo utmp/wtmp (denimo `write` ali `wall`).

en: Select this option to force Terminal to run custom command instead of your shell when you open new terminals.
sl: Izberite to možnost, da ob odpiranju novih terminalov prisilite Terminal v izvajanje prilagojenega ukaza, namesto lupine.

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
sl: Izberite to možnost, da prisilite Terminal, da ob odpiranju novih terminalov vašo lupino zažene kot prijavno lupino. Za podrobnejši opis razlik med izvajanjem lupine v interaktivnem in prijavnem načinu, preberite dokumentacijo vaše lupine.

en: Select this option to make new terminals (tabs or windows) use custom working directory. Otherwise, current working directory will be used.
sl: Izberite to možnost za ustvarjanje novih terminalov (zavihkov ali oken)  z uporabo lastne delovne mape. Sicer bo uporabljena trenutna delovna mapa.

en: Set Title Co_lor...
sl: Določi barvo naslova

en: Set _Encoding
sl: Nastavi kodiranje

en: Shortcuts
sl: Bližnjice

en: Show Window _Borders
sl: Pokaži obrobe okna

en: Show _Menubar
sl: Pokaži vrstico menija

en: Show _Toolbar
sl: Pokaži orodno vrstico

en: Show _status icon in notification area
sl: V obvestilnem področju pokaži ikono stanja.

en: Show a dialog that allows to edit text that is considered unsafe for pasting.
sl: Prikaže dialog, ki omogoča urejanje teksta, ki se smatra kot nevaren za vstavljanje.

en: Show bold text in b_right colors
sl: Poudarjen tekst prikaži v svetlih ba_rvah

en: Show unsafe _paste dialog
sl: _Prikaži dialog za nevarno vstavljanje

en: Show window _borders
sl: Pokaži obrobe oken

en: Show/hide the menubar
sl: Pokaži/skrij vrstico menija

en: Show/hide the toolbar
sl: Pokaži/skrij orodno vrstico

en: Show/hide the window decorations
sl: Pokaži/skrij okenske okraske

en: Solarized (dark)
sl: Solarized (temna)

en: Solarized (light)
sl: Solarized (svetla)

en: South-Eastern Europe
sl: Jugovzhodna Evropa

en: Specifies the number of lines that you can scroll back using the scrollbar.
sl: Določi število vrstic, na katere se lahko povrnete prek uporabe drsnika.

en: St_yle:
sl: Slog:

en: Stretched
sl: Raztegnjeno

en: Switch to last active tab
sl: Preklopi na zadnji aktivni zavihek

en: Switch to next tab
sl: Preklopi na naslednji zavihek

en: Switch to previous tab
sl: Preklopi na prejšnji zavihek

en: T_abs
sl: Z_avihki

en: Tab Options
sl: Možnosti zavihkov

en: Tab activit_y color:
sl: Barva dejavnosti zavihka:

en: Tabs
sl: Zavihki

en: Terminal Emulator
sl: Posnemovalnik terminala

en: Terminal Preferences
sl: Nastavitve terminala

en: Text _selection color:
sl: Berva izbire besedila:

en: Text blinks:
sl: Tekst utripa:

en: Thai
sl: Tajsko

en: The Xfce development team. All rights reserved.
sl: Razvojna ekipa Xfce. Vse pravice pridržane.

en: The child process exited normally with status %d.
sl: Podrejeni proces se je normalno zaključil s statusom %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
sl: Podrejeni proces je bil prekinjen zaradi signala %d.

en: The child process was aborted.
sl: Podrejeni proces je bil prekinjen.

en: The random color is based on the selected background color, keeping the same brightness.
sl: Naključna barva ima za osnovo izbrano barvo ozadja in ohranja isto raven svetlosti.

en: There are still processes running in some tabs.
    Closing this window will kill all of them.
sl: V nekaterih zavihkih se nahajajo dejavni procesi.
    Zapiranje tega okna jih bo prekinilo.

en: There is still a process running.
    Closing this tab will kill it.
sl: Proces se izvaja.
    Zapiranje tega zavihka ga bo prekinilo.

en: There is still a process running.
    Closing this window will kill it.
sl: Proces se izvaja.
    Zapiranje tega okna ga bo prekinilo.

en: These options may cause some applications to behave
    incorrectly. They are only here to allow you to work around
    certain applications and operating systems that expect
    different terminal behavior.
sl: Nekateri programi se lahko zaradi teh nastavitev obnašajo
    nepravilno. Tukaj so samo kot začasna rešitev tega, da
    določeni programi in operacijski sistemi pričakujejo
    drugačno obnašanje terminala.

en: This option controls whether the cursor will be blinking or not.
sl: Ta možnost določa ali bo kurzor utripal ali ne.

en: This option controls whether the terminal will have no limits on scrollback.
sl: Ta možnost določa ali terminal nima meje pri pomikanju nazaj.

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
sl: Z vklopom te možnosti bo terminal samodejno drsel navzdol, kadarkoli bodo ukazi, ki se izvajajo v terminalu, podali nov izpis.

en: This window has %d tabs open. Closing this window
    will also close all its tabs.
sl: Število odprtih zavihkov v tem oknu je %d. Zaprtje tega okna
    bo zaprlo tudi vse njegove zavihke.

en: Tiled
sl: Razpostavljeno

en: Title
sl: Naslov

en: Toggle Drop-down Terminal
sl: Preklop spustnega terminala

en: Toggle fullscreen mode
sl: Preklopi na celozaslonski način

en: Toggle read-only mode
sl: Preklopi način samo za branje

en: Toggle scroll on output
sl: Preklopi med drsenjem ob izpisovanju

en: Transparent background
sl: Prozorno ozadje

en: Turkish
sl: Turško

en: U_p
sl: Gor

en: Unable to determine your login shell.
sl: Ni mogoče določiti vaše lupine za prijavo.

en: Unable to drop Mozilla URL on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
sl: Mozillinega URL ni mogoče spustiti na terminal: napačen format (%d) ali dolžina (%d)

en: Unable to drop URI list on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
sl: URL seznama ni mogoče spustiti na terminal: napašen format (%d) ali dolžina (%d)

en: Unable to drop selection of type text/plain to terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
sl: Izbora besedila ni mogoče spustiti na terminal: napačen format (%d) ali dolžina (%d)

en: Unable to parse color: %s
sl: Barve ni mogoče raztolmačiti: %s

en: Unable to register terminal service: %s
sl: Ni bilo možno registrirati storitve terminala: %s

en: Underline
sl: Podčrtaj

en: Unicode
sl: Unikodno

en: Unknown option "%s"
sl: Neznana možnost "%s"

en: Unli_mited scrollback
sl: Neo_mejen drsenje nazaj

en: Untitled
sl: Neimenovano

en: Usage:
sl: Uporaba:

en: Use _middle mouse click to close tabs
sl: Uporabi klik na srednjo tipko _miške za zapiranje zavihkov

en: Use custom styling to make tabs _slim (restart required)
sl: Uporabite lastno oblikovanje za ustvarjanje vitkih zavihkov (zahteva ponovni zagon)

en: Use middle mouse click to open _URLs
sl: Uporabi klik na srednjo tipko miške za odpiranje naslovov _URL

en: Use shortcut to _focus visible window
sl: Uporabi bližnjico za fokusiranje vidnega okna

en: Use system _font
sl: Uporabi sistemsko pisavo

en: User id mismatch
sl: Neujemanje identitete uporabnika

en: Vietnamese
sl: Vietnamsko

en: Visit Xfce Terminal website
sl: Obišli spletno stran emulatorja Xfce Terminal

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Warning: Unsafe Paste
sl: Opozorilo: nevarno vstavljanje

en: Western European
sl: Zahodnoevropsko

en: When focused
sl: Ko je v fokusu

en: When unfocused
sl: Ko ni v fokusu

en: White
sl: Bela

en: White on Black
sl: Belo na črnem

en: Wi_dth:
sl: _Širina:

en: Wide
sl: Široko

en: Window Options
sl: Možnosti okna

en: Window or Tab Separators
sl: Ločilniki oken ali zavihkov

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,
sl: Spisali Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: Xfce Terminal
sl: Xfce terminal

en: Xfce Terminal Emulator
sl: Xfce emulator terminala

en: Xfce Terminal Settings
sl: Nastavitve za Xfce Terminal

en: Yellow
sl: Rumena

en: Zoom _In
sl: Približaj

en: Zoom _Out
sl: Oddalji

en: Zoom in with larger font
sl: Približaj z večjo pisavo

en: Zoom out with smaller font
sl: Oddalji z manjšo pisavo

en: Zoom to default size
sl: Približaj na običajno velikost

en: _About
sl: O programu

en: _Always show tabs
sl: Vedno pokaži zavihke

en: _Ambiguous-width characters:
sl: Znaki z nej_asno širino:

en: _Appearance
sl: Videz:

en: _Audible bell
sl: _Slišno opozorilo

en: _Background color:
sl: Barva ozadja:

en: _Backspace key generates:
sl: _Vračalka naredi:

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _Clear Scrollback and Reset
sl: Počisti zgodovino in ponastavi

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Colors
sl: _Barve

en: _Contents
sl: Vsebina

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: _Delete key generates:
sl: _Tipka Izbriši naredi:

en: _Detach Tab
sl: O_dpni zavihek

en: _Dynamically-set title:
sl: Dinamično nastavljeni naslov:

en: _Edit
sl: Ur_edi

en: _File
sl: Datoteka

en: _File:
sl: Datoteka:

en: _Find...
sl: Najdi ...

en: _Fullscreen
sl: Celozaslonsko

en: _General
sl: Splošno

en: _Help
sl: Pomoč

en: _Initial title:
sl: Začetni naslov:

en: _Keep window open when it loses focus
sl: Pusti okno odprto ob izgubi fokusa

en: _Next
sl: Naslednje

en: _Next Tab
sl: _Naslednji zavihek

en: _Normal Size
sl: Običajna velikost

en: _Opacity:
sl: Raven prekrivanja:

en: _Paste
sl: Prilepi

en: _Previous
sl: _Prejšnje

en: _Previous Tab
sl: _Prejšnji zavihek

en: _Read-Only
sl: Samo za b_ranje

en: _Relaunch
sl: _Ponovni zagon

en: _Reset
sl: Ponastavi

en: _Reset compatibility options to defaults
sl: Ponastavi nastavitve zd_ružljivosti

en: _Run command as login shell
sl: Izvedi ukaz kot prijavno lupino

en: _Save
sl: _Shrani

en: _Search for:
sl: Išči po:

en: _Set Title...
sl: Nastavi naslov

en: _Shading:
sl: _Senčenje:

en: _Terminal
sl: Terminal

en: _Text color:
sl: Barva besedila

en: _Title:
sl: Naslov:

en: _Undo Close Tab
sl: Razveljavi zapiranje zavihka

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
sl: Ob zagonu ukaza posodobi zapise utmp/wtmp

en: _Use system theme colors for text and background
sl: _Uporabite barve sistemske teme za besedilo in ozadje

en: _Vary the background color for each tab
sl: Različna barva ozadja za vsak zavihek

en: _View
sl: Pogled

en: _Visual bell
sl: _Vidno opozorilo

en: _Working directory:
sl: Delovna mapa:

en: _Wrap around
sl: Prelomi vrstice

en: _Zoom
sl: Približevanje

en: and Igor Zakharov <f2404@yandex.ru>.
sl: in Igor Zakharov <f2404@yandex.ru>.

en: c_olumns
sl: stolpci

en: color
sl: barva

en: command
sl: ukaz

en: directory
sl: mapa

en: display
sl: prikaz

en: font
sl: pisava

en: geometry
sl: geometrija

en: icon
sl: ikona

en: mode
sl: način

en: role
sl: vloga

en: row_s
sl: vrstice

en: seconds
sl: sekunde

en: string
sl: niz

en: title
sl: naslov

en: x height
sl: višina y

en: x width
sl: širina x

en: zoom
sl: približanje
