Xfce Apps - en to sr translation catalogue (401 entries)

en: ASCII DEL
sr: АСКРИ ДЕЛ

en: Ad_vanced
sr: На_предно

en: All Files
sr: Све датотеке

en: Allow bold te_xt
sr: Дозволи подебљан те_кст

en: Allows the terminal to play sound to indicate some events.
sr: Омогућава терминалу звучна обавештења неких догађаја.

en: Allows the terminal to use WM's capability of urgent hint to indicate some events.
sr: Омогућава терминалу да користи могућност управника прозора за важне напомене ради приказа неких догађаја.

en: Always
sr: Увек

en: Always keep window on _top
sr: Увек држи прозор на _врху

en: Appearance and Animation
sr: Изглед и анимација

en: Arabic
sr: Арапски

en: Armenian
sr: Арменски

en: Auto-detect
sr: Сам изабери

en: Auto-hi_de mouse pointer
sr: Самоскривање_ показивача миша

en: Automatically _copy selection to clipboard
sr: Самостано _умножи избор у оставу исечака

en: B_old text color:
sr: Боја задебљаног _текста:

en: Background
sr: Позадина

en: Background image
sr: Слика за позадину

en: Baltic
sr: Блатнички

en: Behavior
sr: Понашање

en: Black
sr: Црна

en: Black on White
sr: Црна на белом

en: Block
sr: Заустави

en: Blue
sr: Плава

en: Brown / Yellow
sr: Смеђа / жута

en: C_ase sensitive
sr: Осетљиво на велика слова

en: C_ustom command:
sr: _Произвољна наредба:

en: Cell spacing:
sr: Размак ћелије

en: Celtic
sr: Келтски

en: Centered
sr: На средини

en: Central European
sr: Централноевропски

en: Chinese Simplified
sr: Кинески поједностављени

en: Chinese Traditional
sr: Кинески традиционални

en: Choose Terminal Font
sr: Изабери словни лик за терминал

en: Choose background color
sr: Изабери боју позадине

en: Choose bold font color
sr: Изабери боју задебљаног словног лика

en: Choose cursor background color
sr: Изаберите боју позадине показивача

en: Choose cursor foreground color
sr: Изаберите боју прочеља показивача

en: Choose tab activity color
sr: Изабери боју радње листова

en: Choose text color
sr: Изабери боју текста

en: Choose text selection background color
sr: Изабери боју позадине изабраног текста

en: Choose text selection foreground color
sr: Изаберите боју позадине означавања писма

en: Choose title color
sr: Изабери боју наслова

en: Clipboard
sr: Складиште исечака

en: Close
sr: Затвори

en: Close Other Ta_bs
sr: Затвори остале листове

en: Close T_ab
sr: Затвори л_ист

en: Close _Window
sr: Затвори _прозор

en: Close all tabs?
sr: Да затворим све листове?

en: Close tab?
sr: Затворити лист?

en: Close this tab
sr: Затвори овај лист

en: Close window?
sr: Затворити прозор?

en: Co_mpatibility
sr: Са_гласност

en: Color Selector
sr: Бирач боје

en: Command
sr: Наредба

en: Compatibility
sr: Сагласност

en: Compose Email
sr: Састави е-пошту

en: Configure Xfce Terminal
sr: Подесите терминал ИксФЦЕ-а

en: Consider the following
    characters part of a _word
    when double clicking:
sr: Сматрај следеће
    знаке делом _речи
    при двоклику:

en: Control-H
sr: Ctrl-H

en: Controls whether text in the terminal is allowed to blink when '\e[5m' escape codes are used.
sr: Управља да ли је писму у терминалу дозвољено да трепће кад се користе кодови „\e[5m“.

en: Copy Email Address
sr: Умножи адресу е-поште

en: Copy Link Address
sr: Умножи адресу везе

en: Copy _Input To All Tabs...
sr: Умножи _унос у све листове...

en: Copy _Input:
sr: Умножи _унос:

en: Copy as _HTML
sr: Умножи као ХТМЛ

en: Copy input
sr: Умножи унос

en: Copy to clipboard
sr: Умножите у оставу

en: Copy to clipboard as HTML
sr: Умножи у оставу исечака као ХТМЛ

en: Cu_rsor color:
sr: Боја _курсора:

en: Cursor
sr: Показивач

en: Cursor blinks
sr: Показивач трепће

en: Cursor shape:
sr: Облик показивача

en: Custom Colors
sr: Прилагођене боје

en: Cyan
sr: Плавичаста

en: Cyrillic
sr: Азбука

en: D_uration:
sr: Тра_јање:

en: Dark Gray
sr: Тамно сива

en: Dark Pastels
sr: Тамне боје

en: Default (%s)
sr: Задато (%s)

en: Default character e_ncoding:
sr: Задато кодирање знакова:

en: Default geometry:
sr: Задате размере:

en: Disable _help window shortcut key (F1 by default)
sr: Онемогући кључ пречице помоћног прозора (Ф1 је подразумевано)

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f)
sr: Искључи све _пречицу за приступ изборнику (као што је Алт+ф)

en: Disable m_enu shortcut key (F10 by default)
sr: Онемогући кључ пречице изборника (Ф10 је подразумевано)

en: Disabled
sr: Искључено

en: Display _borders around new windows
sr: Прикажи _ивице око нових прозора

en: Display _menubar in new windows
sr: Прикажи _изборник у новим прозорима

en: Display _toolbar in new windows
sr: Прикажи траке _алата у новим прозорима

en: Display help contents
sr: Прикажите садржај помоћи

en: Display mismatch
sr: Неслагање приказа

en: Do _not ask me again
sr: _Не питај ме поново

en: Double Click
sr: Двоклик

en: Down
sr: Ниже

en: Drop-do_wn
sr: Падајући

en: Drop-down Terminal
sr: Падајући терминал

en: Enable this option to allow applications running inside the terminal windows to use bold text.
sr: Укључите ову могућност да би програмима који раде унутар терминала обезбедили да користе подебљани текст.

en: Enable this option to allow escape sequences such as '\e[1;35m' to switch text to bright colors in addition to bold. If disabled, text color will remain intact.
sr: Омогућити ово ради дозволе излазног низа као што је „\e[1;35m“ за приказ задебљаног писма јарким бојама. Ако је онемогућено, боја писма ће остати непромењена.

en: Enable this option to set a custom bold color. If disabled the text color will be used.
sr: Омогућите ово за постављање прилагођене задебљане боје. Ако је онемогућено, боја текста ће бити коришћена.

en: Enable this option to set custom text and background colors for the cursor. If disabled the background and text colors will be reversed.
sr: Омогућите ово ради постављања произвољних боја писма и позадине показивача. Ако је онемогућено, боје позадине и писма ће бити враћене.

en: Enable this option to set custom text and background colors for the selection. If disabled the background and text colors will be reversed.
sr: Омогућите ово ради постављања произвољних боја писма и позадине за избор. Ако је онемогућено, боја позадине и писма ће бити враћене.

en: Enable this option to show the menubar in newly created terminal windows.
sr: Изаберите ову могућност да прикажете изборник у новоствореним прозорима терминала.

en: Enable this option to show the toolbar in newly created terminal windows.
sr: Изаберите ову могућност да прикажете траке алата у новоствореним прозорима терминала.

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
sr: Изаберите ову могућност да прикажете украсе прозора у новоствореним прозорима терминала.

en: Enable this option to use system-wide monospace font.
sr: Омогућите ово за коришћење једноразмачног словолика система.

en: Enables you to press any key on the keyboard to scroll down the terminal window to the command prompt.
sr: Омогућава вам да притиснете било који тастер на тастатури да бисте померили прозор терминала на упит наредбе.

en: Encoding
sr: Кодирање

en: Enter the text to be copied to all tabs
sr: Унеси натпис који ће се умножити у све лилстове

en: Enter the title for the current terminal tab
sr: Унесите наслов тренутног листа терминала

en: Erase TTY
sr: Обриши ТТУ

en: Escape sequence
sr: Низ промене реда

en: Failed to connect to session manager: %s
sr: Нисам успео да се повежем са управником заседања: %s

en: Failed to create the regular expression
sr: Нисам успео да направим регуларни израз

en: Failed to execute child
sr: Нисам успео да извршим потпроцес

en: Failed to open the URL '%s'
sr: Нисам успео отворити адресу „%s“

en: Failed to save terminal contents
sr: Нисам успео сачувати садржаје терминала

en: Failed to set encoding %s
sr: Нисам успео поставити кодирање %s

en: Find
sr: Нађи

en: Find Ne_xt
sr: Нађи следе_ће

en: Find Pre_vious
sr: Нађи претходно

en: Font
sr: Словни лик

en: General
sr: Опште

en: General Options
sr: Опште могућности

en: Georgian
sr: Грузијски

en: Goes after initial title
sr: Стоји после почетног наслова

en: Goes before initial title
sr: Стоји испред почетног наслова

en: Greek
sr: Грчки

en: Green
sr: Зелена

en: Green on Black
sr: Зелена на црном

en: He_ight:
sr: Вис_ина:

en: Hebrew
sr: Јеврејски

en: Help
sr: Помоћ

en: I-Beam
sr: Приказ података

en: If disabled, URLs can be opened by Ctrl + left mouse click.
sr: Ако је онемогућено, адресе се могу отварати Ктрл + левим кликом.

en: If disabled, new tab will be opened in the rightmost position.
sr: Ако је онемогућено, нови лист ће бити отворен удесно навише.

en: If enabled, the shortcut to open and retract the window will give focus, rather than closing it, if it has previously lost focus
sr: Ако је омогућена, пречица за отварање и привлачење прозора ће га узети у жижу радије него затворити га, ако је претходно испао из жиже

en: Image Files
sr: Датотеке слика

en: Invalid argument for option "--dynamic-title-mode": %s
sr: Неисправна одредница за могућност „--dynamic-title-mode“: %s

en: Invalid geometry string "%s"
sr: Неисправан низ геометрије „%s“

en: Isn't displayed
sr: Није приказан

en: Japanese
sr: Јапански

en: Keep window open when it loses focus
sr: Држи прозоре отвореним кад изгубе жижу

en: Korean
sr: Корејски

en: L_eft
sr: Л_ево

en: Last _Active Tab
sr: Претходни _радни лист

en: Light Blue
sr: Светло плава

en: Light Cyan
sr: Светлотиркизна

en: Light Gray
sr: Светло сива

en: Light Green
sr: Светло зелена

en: Light Magenta
sr: Светло љубичаста

en: Light Red
sr: Светло црвена

en: Load Presets...
sr: Учитај претподешавања...

en: Magenta
sr: Љубичаста

en: Match _entire word only
sr: Упореди _целе речи

en: Match as _regular expression
sr: Упореди као са _регуларним изразом

en: Misc
sr: Разно

en: Move Tab _Left
sr: Премести лист _лево

en: Move Tab _Right
sr: Премести лист десно

en: Move to monitor with poi_nter
sr: Помери на екран ми_шем

en: Narrow
sr: Уско

en: Never
sr: Никад

en: Nick Schermer <nick@xfce.org>
sr: Ник Шермер (Nick Schermer) <nick@xfce.org>

en: None (use solid color)
sr: Ништа (користи обичну боју)

en: Nordic
sr: Нордијски

en: Note: Ctrl+click for color editor.
sr: Примедба: Ктрл+клик за уредника боја.

en: OPTION
sr: МОГУЋНОСТ

en: On the left side
sr: На левој страни

en: On the right side
sr: На десној страни

en: Opacity setting is not available since compositing is either disabled
    or not supported by your Window Manager.
sr: Поставке прозирности нису доступне пошто је слагање приказа онемогућено
    или није подржано од стране управника прозора.

en: Open Link
sr: Отвори везу

en: Open T_erminal
sr: Отвори _терминал

en: Open _Tab
sr: Отвори _лист

en: Open a dialog to specify the color
sr: Отворите прозорче да наведете боју

en: Open a new terminal tab
sr: Отворите нови лист терминала

en: Open a new terminal window
sr: Отвара нови прозор терминала

en: Open new tab to the _right of the active tab
sr: Отвори нови лист десно навише од радног листа

en: Open the preferences dialog
sr: Отворите прозорче поставки

en: Opening New Windows
sr: Отварам нове прозоре

en: Option "%s" requires specifying the color as its parameter
sr: Могућност „%s“ захтева навођење боје као њене одреднице

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
sr: Могућност „--command/-e“ захтева навођење наредбе за извршавање као своје одреднице

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
sr: Могућност „--default-display“ захтева навођење основног Икс приказа као њене одреднице

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
sr: Могућност --default-working-directory захтева навођење основног радног директоријума као њене одреднице

en: Option "--display" requires specifying the X display as its parameter
sr: Могућност „--display“ захтева навођење приказа Икс као своје одреднице

en: Option "--dynamic-title-mode" requires specifying the dynamic title mode as its parameter
sr: Могућност „--dynamic-title-mode“ захтева одређивање начина променљивог приказа као одреднице

en: Option "--execute/-x" requires specifying the command to run on the rest of the command line
sr: Могућност „--execute/-x“ захтева навођење наредбе за извршавање на преосталој линији наредбе

en: Option "--font" requires specifying the font name as its parameter
sr: Могућност „--font“ захтева одређивање имена словолика као одреднице

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
sr: Могућност „--geometry“ захтева навођење размере прозора као своје одреднице

en: Option "--icon/-I" requires specifying an icon name or filename as its parameter
sr: Могућност „--icon/-I“ захтева навођење назива иконице или датотеке као своје одреднице

en: Option "--initial-title" requires specifying the initial title as its parameter
sr: Могућност „--initial-title“ захтева одређивање почетног наслова као одреднице

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
sr: Могућност „--role“ захтева навођење улоге прозора као своје одреднице

en: Option "--sm-client-id" requires specifying the unique session id as its parameter
sr: Могућност „--startup-id“ захтева навођење иб-а покретања као своје одреднице

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
sr: Могућност „--startup-id“ захтева навођење иб-а покретања као своје одреднице

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
sr: Могућност „--title/-T“ захтева навођење наслова као своје одреднице

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
sr: Могућност „--working-directory“ захтева навођење радног директоријума као своје одреднице

en: Option "--zoom" requires specifying the zoom (%d .. %d) as its parameter
sr: Могућност „--zoom“ захтева одређивање приближавања (%d .. %d) као одреднице

en: Other
sr: Други

en: Palette
sr: Палета

en: Paste _Selection
sr: Убаци _изабрано

en: Paste from clipboard
sr: Убаци из оставе

en: Pasting this text to the terminal may be dangerous as it looks like
    some commands may be executed, potentially involving root access ('sudo').
sr: Лепљење овог записа у терминал може бити опасно јер изгледа
    као да неке наредбе могу бити извршене, укључујући корени приступ („судо“).

en: Please report bugs to <%s>.
sr: Молим пријавите грешке на <%s>.

en: Position
sr: Положај

en: Pr_eferences...
sr: _Поставке...

en: Presets
sr: Почене поставке

en: Re_wrap terminal contents on resize
sr: Преломи садржај терминала при промени величине

en: Received invalid color data: Wrong format (%d) or length (%d)
sr: Примљени су неисправни подаци боје: Неисправан облик (%d) или дужина (%d)

en: Red
sr: Црвена

en: Replaces initial title
sr: Замени почетни наслов

en: Rese_t
sr: Поврати_ на подразумевано

en: Reset
sr: Поништи

en: Reset cell spacing values to defaults
sr: Поврати размак ћелија на подразумевано

en: Reset double click options to defaults
sr: Поврати могућности двоклика на подразумеване

en: Reset tab activity _indicator after
sr: Врати _указивач радње листова након

en: Right
sr: Десно

en: Romanian
sr: Румунски

en: Run a _custom command instead of my shell
sr: Покрени _произвољну наредбу уместо моје љуске

en: Sa_ve Contents...
sr: Са_чувај садржаје...

en: Save contents...
sr: Сачувај садржаје...

en: Scaled
sr: Раширен

en: Scr_ollbar is:
sr: _Клизач је:

en: Scroll on _Output
sr: Клизај у _излазу

en: Scroll on _keystroke
sr: Померај на притисак _тастера

en: Scroll on ou_tput
sr: Померај при _испису

en: Scroll_back:
sr: _Задржавање:

en: Scrolling
sr: Клизање

en: Search terminal contents
sr: Тражи садржај терминала

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
sr: Погледајте страницу упутства %s за потпуно објашњење могућности изнад.

en: Select Background Image File
sr: Изаберите слику за позадину

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select this option to allow commands that use utmp/wtmp records (such as `write` or `wall`) to work.
sr: Изаберите ову могућност ради омогућавања наредби да користи белешке утмп/ввмп (као што су „пиши“ или „зид“) за рад.

en: Select this option to force Terminal to run custom command instead of your shell when you open new terminals.
sr: Одаберите ову могућност за приморавање терминала да врши произвољну наредбу уместо подразумеване љуске при отварању новог терминала.

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
sr: Изаберите ову могућност да приморате Терминал да покрене вашу шкољку као шкољку пријаве када отворите нове терминале. Погледајте документацију ваше шкољке за појединости о разликама између покретања као међудејствене шкољке и као шкољке пријаве.

en: Select this option to make new terminals (tabs or windows) use custom working directory. Otherwise, current working directory will be used.
sr: Изаберите ову могућност за одређивање произвољног радног места нових терминала(листова или прозора). Иначе, тренутно радно место ће се користити.

en: Set Title Co_lor...
sr: Постави _боју наслова...

en: Set _Encoding
sr: Подеси кодирање

en: Shortcuts
sr: Пречице

en: Show Window _Borders
sr: Прикажи _ивице прозора

en: Show _Menubar
sr: Прикажи _изборник

en: Show _Toolbar
sr: Прикажи палету _алата

en: Show _status icon in notification area
sr: Прикажи икону стања у обавештајној области

en: Show a dialog that allows to edit text that is considered unsafe for pasting.
sr: Приказуј прозорче које омогућава уређење записа који се сматра небезбедним за лепљење.

en: Show bold text in b_right colors
sr: Приказуј задебљано писмо јарким бојама

en: Show unsafe _paste dialog
sr: Приказуј прозорче упозорења небезбедних _лепљења

en: Show window _borders
sr: Приказуј _ивице прозора

en: Show/hide the menubar
sr: Прикажите или сакријте изборник

en: Show/hide the toolbar
sr: Прикажите или сакријте палету алата

en: Show/hide the window decorations
sr: Прикажите/сакријте украсе прозора

en: Solarized (dark)
sr: Осуначана (тамна)

en: Solarized (light)
sr: Осуначана (светла)

en: South-Eastern Europe
sr: Јужноисточна Европа

en: Specifies the number of lines that you can scroll back using the scrollbar.
sr: Одређује број редова за који можете да се вратите уназад користећи клизач.

en: St_yle:
sr: На_чин:

en: Stretched
sr: Развучено

en: Switch to last active tab
sr: Пребаци на претходни радни лист

en: Switch to next tab
sr: Пребаците се на следећи лист

en: Switch to previous tab
sr: Пребаците се на претходни лист

en: T_abs
sr: Листови_

en: Tab Options
sr: Могућности листова

en: Tab activit_y color:
sr: Боја _радње листова:

en: Tabs
sr: Листови

en: Tango
sr: Танго

en: Terminal
sr: Терминал

en: Terminal Emulator
sr: Опонашач терминала

en: Terminal Preferences
sr: Поставке терминала

en: Text _selection color:
sr: Боја избора текста:

en: Text blinks:
sr: Трептање писма:

en: Thai
sr: Тајландски

en: The Xfce development team. All rights reserved.
sr: Развојна дружина ИксФЦЕ-а. Сва права су задржана.

en: The child process exited normally with status %d.
sr: Потпроцес се окончао нормално са стањем %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
sr: Потпроцес је напуштен са знаком %d.

en: The child process was aborted.
sr: Потпроцес је отказао.

en: The random color is based on the selected background color, keeping the same brightness.
sr: Насумична боја је заснована на одабраној позадинској боји, одржавајући исто осветљење.

en: There are still processes running in some tabs.
    Closing this window will kill all of them.
sr: Још увек има покренутих обрада у неким листовима.
    Затварање прозора ће их убити све.

en: There is still a process running.
    Closing this tab will kill it.
sr: Још увек има покренутих обрада.
    Затварање овог листа ће их убити све.

en: There is still a process running.
    Closing this window will kill it.
sr: Још увек има покренутих обрада.
    Затварање овог прозора ће их убити.

en: These options may cause some applications to behave
    incorrectly. They are only here to allow you to work around
    certain applications and operating systems that expect
    different terminal behavior.
sr: Ове могућности могу проузроковати да неки програми не раде
    како треба. Оне само дозвољавају да разрешите проблеме
    са одређеним програмима и оперативним системима који
    очекују различито понашање терминала.

en: This option controls whether the cursor will be blinking or not.
sr: Ова могућност одређује да ли показивач трепће или не.

en: This option controls whether the terminal will have no limits on scrollback.
sr: Ова могућност одређује да ли терминал има ограничење премицања

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
sr: Ова могућност одређује да ли ће терминал сам да иде на последњи ред кад год наредба која ради у терминалу буде створила нови испис.

en: This window has %d tabs open. Closing this window
    will also close all its tabs.
sr: Овај прозор има %d отворених листова. Затварање
    овог прозора ће такође затворити и све његове листове.

en: Tiled
sr: Поплочано

en: Title
sr: Наслов

en: Toggle Drop-down Terminal
sr: Прекидач падајућег терминала

en: Toggle fullscreen mode
sr: Искључите/укључите приказ преко целог екрана

en: Toggle read-only mode
sr: Прекидач стања само за читање

en: Toggle scroll on output
sr: Прекидач клизања на излазу

en: Transparent background
sr: Провидна позадина

en: Turkish
sr: Турски

en: U_p
sr: _Више

en: Unable to determine your login shell.
sr: Не могу да одредим вашу шкољку пријављивања.

en: Unable to drop Mozilla URL on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
sr: Не могу да убацим Мозилину адресу у терминал: Погрешан облик (%d) или дужина (%d)

en: Unable to drop URI list on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
sr: Не могу да убацим списак адреса у терминал: Погрешан облик (%d) или дужина (%d)

en: Unable to drop selection of type text/plain to terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
sr: Не могу да убацим избор обичног текста у терминал: Погрешан облик (%d) или дужина (%d)

en: Unable to parse color: %s
sr: Нисам успео расчланити боју: %s

en: Unable to register terminal service: %s
sr: Не могу да забележим услугу терминала: %s

en: Underline
sr: Подвучено

en: Unicode
sr: Уникод

en: Unknown option "%s"
sr: Непозната могућност „%s“

en: Unli_mited scrollback
sr: Неограничено_ премицање

en: Untitled
sr: Неименовано

en: Usage:
sr: Употреба:

en: Use _middle mouse click to close tabs
sr: Користи средњи клик миша за затварање листова

en: Use custom styling to make tabs _slim (restart required)
sr: Користи произвољни начин за отањивање_ листова (захтева препокретање)

en: Use middle mouse click to open _URLs
sr: Користи средњи клик миша за отварање адреса_

en: Use shortcut to _focus visible window
sr: Користи пречицу за _жижу видљивог прозора

en: Use system _font
sr: Користи системски словолик

en: User id mismatch
sr: Неслагање корисничког иб-а

en: Vietnamese
sr: Вијетнамски

en: Visit Xfce Terminal website
sr: Посетите страницу терминала ИксФЦЕ-а

en: Warning
sr: Упозорење

en: Warning: Unsafe Paste
sr: Упозорење: небезбедно лепљење

en: Western European
sr: Западноевропски

en: When focused
sr: У жижи

en: When unfocused
sr: Ван жиже

en: White
sr: Бела

en: White on Black
sr: Бела на црном

en: Wi_dth:
sr: Ши_рина:

en: Wide
sr: Широко

en: Window Options
sr: Могућности прозора

en: Window or Tab Separators
sr: Раздвојници прозора или листова

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,
sr: Написао Бенедикт Морар (Benedikt Meurer) <benny@xfce.org>,

en: XTerm
sr: Икстерм

en: Xfce Terminal
sr: Терминал ИксФЦЕ-а

en: Xfce Terminal Emulator
sr: Опонашач терминала Иксфце-а

en: Xfce Terminal Settings
sr: Поставке терминала ИскФЦЕ-а

en: Yellow
sr: Жута

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: Zoom in with larger font
sr: Увећај са већим словоликом

en: Zoom out with smaller font
sr: Удаљи са смањивањем словолика

en: Zoom to default size
sr: Врати на подразумеване вредности увећања

en: _About
sr: _О програму

en: _Always show tabs
sr: _Увек приказуј листове

en: _Ambiguous-width characters:
sr: _Двојака ширина знакова:

en: _Appearance
sr: _Изглед

en: _Audible bell
sr: _Звучно обавештење

en: _Background color:
sr: Боја _позадине:

en: _Backspace key generates:
sr: Повратни тастер _остварује:

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Clear Scrollback and Reset
sr: _Очисти враћање и врати на почетне вредности

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Colors
sr: _Боје

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Delete key generates:
sr: Тастер за _брисање остварује:

en: _Detach Tab
sr: _Откачи лист

en: _Dynamically-set title:
sr: Пос_тави наслов у ходу:

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _File
sr: _Датотека

en: _File:
sr: _Датотека:

en: _Find...
sr: _Нађи...

en: _Fullscreen
sr: _Преко целог екана

en: _General
sr: _Опште

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Initial title:
sr: Почетни _наслов:

en: _Keep window open when it loses focus
sr: _Држи прозор отвореним кад изгуби жижу

en: _Next
sr: Сле_деће

en: _Next Tab
sr: _Следећи лист

en: _Normal Size
sr: _Уобичајена величина

en: _Opacity:
sr: _Непровидност:

en: _Paste
sr: _Убаци

en: _Previous
sr: Пре_тходно

en: _Previous Tab
sr: _Претходни лист

en: _Read-Only
sr: _Само за читање

en: _Relaunch
sr: _Препокрени

en: _Reset
sr: _Поново постави

en: _Reset compatibility options to defaults
sr: _Врати могућности усклађивања на подразумеване

en: _Run command as login shell
sr: _Покрени наредбу као шкољку пријаве

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Search for:
sr: _Тражи:

en: _Set Title...
sr: _Постави наслов...

en: _Shading:
sr: _Сенчење:

en: _Terminal
sr: _Терминал

en: _Text color:
sr: Боја _текста:

en: _Title:
sr: _Наслов:

en: _Undo Close Tab
sr: _Поништи затварање листа

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
sr: _Освежи белешке утмп/ввмп при покретању наредбе

en: _Use system theme colors for text and background
sr: _Користи боје које користи систем за писмо и позадину

en: _Vary the background color for each tab
sr: _Мењај боју позадине сваком листу

en: _View
sr: _Преглед

en: _Visual bell
sr: _Видно обавештење

en: _Working directory:
sr: _Радно место:

en: _Wrap around
sr: _Преламај

en: _Zoom
sr: _Приближи

en: and Igor Zakharov <f2404@yandex.ru>.
sr: И Игор Захаров <f2404@yandex.ru>.

en: c_olumns
sr: с_тупци

en: color
sr: боја

en: command
sr: наредба

en: directory
sr: директоријум

en: display
sr: приказ

en: font
sr: словолик

en: geometry
sr: размера

en: icon
sr: сличица

en: mode
sr: начин

en: role
sr: улога

en: row_s
sr: редов_и

en: seconds
sr: секунде

en: string
sr: ниска

en: title
sr: наслов

en: x height
sr: х висина

en: x width
sr: х ширина

en: zoom
sr: увећање
