Xfdesktop - en to sr translation catalogue (243 entries)

en:     Desktop File Icons:  %s
sr:     Сличице датотека радне површи:  %s

en:     Desktop Icons:       %s
sr:     Сличице радне површи:       %s

en:     Desktop Menu:        %s
sr:     Изборник радне површи:        %s

en: %A at %X
sr: %A у %X

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
sr: %s
    Величина: %s
    Задња измена: %s

en: %x at %X
sr: %x у %X

en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
sr: <b>%s</b>
    Врста: %s
    Величина: %s

en: <b>Appearance</b>
sr: <b>Изглед</b>

en: <b>Default Icons</b>
sr: <b>Задате сличице</b>

en: <b>Desktop Menu</b>
sr: <b>Изборник радне површи</b>

en: <b>Window List Menu</b>
sr: <b>Изборник списка прозора </b>

en: <b>Workspace %d</b>
sr: <b>Радна површ %d</b>

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
sr: Обична датотека са истим именом већ постоји. Преименујте је или је избришите.

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
sr: Пређи на следећу слику позадине на тренутном радном простору

en: Alt
sr: Алт

en: Amount of time before a different background is selected.
sr: Време пре избора друге позадине.

en: Apply to all _workspaces
sr: Примени на све _радне површи

en: Arrange Desktop _Icons
sr: Распореди _сличице радне површи

en: Arrange icons
sr: Преуреди сличице

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
sr: Самостално среди све сличице на радној површи

en: Automatically select a different background from the current directory.
sr: Самостално изабери другу позадину из тренутне фасцикле.

en: B_utton:
sr: Д_угме:

en: Bottom Left Horizontal
sr: Доле лево водоравно

en: Bottom Left Vertical
sr: Доле лево усправно

en: Bottom Right Horizontal
sr: Доле десно водоравно

en: Bottom Right Vertical
sr: Горе десно усправно

en: Build options:
sr: Могућности градње:

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
sr: Изграђено је уз помоћ ГТК+ %d.%d.%d, са везом на ГТК+ %d.%d.%d.

en: C_olor:
sr: Б_оја:

en: Cause xfdesktop to quit
sr: Узрокује напуштање програма „xfdesktop“

en: Centered
sr: По средини

en: Change the _background
sr: Измени _позадину

en: Choose the folder to select wallpapers from.
sr: Изаберите фасциклу одакле ће се бирати позадине.

en: Control
sr: Контрол

en: Copy _Here
sr: Умножи _овде

en: Could not create a new document from the template
sr: Нисам успео да направим нови документ из обрасца

en: Could not create a new file
sr: Нисам успео да направим нову датотеку

en: Could not create the desktop folder "%s"
sr: Нисам успео да направим фасциклу радне површи „%s“

en: Could not empty the trash
sr: Нисам успео да испразним смеће

en: Create Document Error
sr: Грешка стварања документа

en: Create File Error
sr: Грешка стварања датотеке

en: Create _Document
sr: Направи _документ

en: Create _Folder...
sr: Направи _фасциклу...

en: Create _Launcher...
sr: Направи _покретач...

en: Create _URL Link...
sr: Направи везу _адресе...

en: Cu_t
sr: Исец_и

en: Delete Error
sr: Грешка брисања

en: Desktop
sr: Радна површ

en: Desktop Folder Error
sr: Грешка фасцикле радне површи

en: Desktop Settings
sr: Поставке радне површи

en: Desktop _Settings...
sr: _Поставке радне површи...

en: Disable debug messages
sr: Онемогући поруке исправки грешака

en: Disks and Drives
sr: Преносиви уређаји и спољни дискови

en: Display version information
sr: Прикажи податке о издању

en: Do not wait for a window manager on startup
sr: Не чекај управника прозора при пријави

en: Do you really want to remove workspace %d?
    Note: You are currently on workspace %d.
sr: Да ли заиста желите да уклоните радну површ %d?
    Примедба: Тренутно сте на радној површи %d.

en: Do you really want to remove workspace '%s'?
    Note: You are currently on workspace '%s'.
sr: Да ли заиста желите да уклоните радну површ „%s“?
    Примедба: Тренутно сте на радној површи „%s“.

en: E_ject Volume
sr: И_збаци уређај

en: Eject Failed
sr: Избацивање није успело

en: Eject Finished
sr: Избацивање је извршено

en: Ejecting device
sr: Избацујем уређај

en: Enable debug messages
sr: Омогући поруке исправки грешака

en: Error
sr: Грешка

en: Failed to eject "%s"
sr: Нисам успео да откачим „%s“

en: Failed to load the desktop folder
sr: Нисам успео да учитам фасциклу радне површи

en: Failed to mount "%s"
sr: Нисам успео да прикачим „%s“

en: Failed to parse arguments: %s
sr: Нисам успео да рашчланим аргумент:%s

en: Failed to run "%s"
sr: Нисам успео да покренем „%s“

en: File Properties Error
sr: Грешка својстава датотеке

en: File System
sr: Систем датотека

en: File/launcher icons
sr: Датотека/покретач сличица

en: Home
sr: Матица

en: Horizontal gradient
sr: Водоравни прелив

en: Icon _size:
sr: _Величина сличице:

en: Icon _type:
sr: _Врста сличице:

en: Icons _orientation:
sr: _Усмерење сличица:

en: Image files
sr: Датотеке слика

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
sr: Одабир слика није доступан ако је начин приказа подешен на „Ништа“.

en: Include applications menu on _desktop right click
sr: Приказуј изборник програма на десни клик по радној површи

en: Launch Error
sr: Грешка покретања програма

en: Left
sr: Лево

en: Load Error
sr: Грешка учитавања

en: Middle
sr: Средње

en: Minimized application icons
sr: Умањене сличице програма

en: Mo_difier:
sr: Из_мењивач:

en: Mo_ve to Trash
sr: _Премести у смеће

en: Modi_fier:
sr: Изме_њивач:

en: Mount Failed
sr: Нисам успео да прикачим уређај

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
sr: Преместите ово прозорче на приказ и радни простор којем желите да уредите поставке.

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
sr: Преместите ово прозорче на радни простор којем желите да уредите поставке.

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
sr: Преместите ово прозорче на радни простор којем желите да уредите поставке.

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
sr: Име: %s
    Врста: %s
    Величина: %s
    Последња измена: %s

en: Network Shares
sr: Мрежна дељења

en: No templates installed
sr: Нема уграђених образаца

en: None
sr: Ништа

en: None of the icons selected support being renamed.
sr: Преименовање означених сличица није подржано.

en: Open With
sr: Отвори програмом

en: Open With "%s"
sr: Отвори програмом „%s“

en: Open With Other _Application...
sr: Отвори другим _програмом...

en: Other Devices
sr: Остали уређаји

en: P_roperties...
sr: О_собине...

en: Paste Into Folder
sr: Убаци у фасциклу

en: Please report bugs to <%s>.
sr: Молим пријавите грешку на <%s>.

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
sr: Прикажи изборник (на положају миша)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
sr: Прикажи списак прозора (на положају миша)

en: Quit
sr: Напусти

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
sr: Насумично бира следећу слику из исте фасцикле када је подешено да се слика позадине мења.

en: Reload all settings
sr: Поново учитај поставке

en: Removable Devices
sr: Уклоњиви уређаји

en: Removable Volume
    Mounted in "%s"
    %s left (%s total)
sr: Уклоњиви уређај
    Прикачен на „%s“
    %s преостало (%s укупно)

en: Removable Volume
    Not mounted yet
sr: Уклоњиви уређај
    Није прикачен

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove Workspace %d
sr: Уклони радну површ %d

en: Remove Workspace '%s'
sr: Уклони радну површ „%s“

en: Rename Error
sr: Грешка преименовања

en: Right
sr: Десно

en: SOCKET ID
sr: ЛБ УТИЧНИЦЕ

en: Scaled
sr: Раширено

en: Select First Color
sr: Одабери прву боју

en: Select Second Color
sr: Одабери другу боју

en: Select a Directory
sr: Изаберите фасциклу

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
sr: Одаберите ову могућност да би се приказивале датотеке с прегледом на радној површини као самостално створене умањене сличице.

en: Set desktop background and menu and icon behavior
sr: Подеси позадину површи и понашање изборника и сличица

en: Settings manager socket
sr: Управник подешавања утичнице

en: Sh_ow application icons in menu
sr: При_казуј сличице програма у изборнику

en: Shift
sr: Шифт

en: Show _application icons in menu
sr: Приказуј сличице _програма у изборнику

en: Show _window list menu on desktop middle click
sr: Приказуј изборник списка _прозора на средњи клик по радној површи

en: Show a_dd and remove workspace options in list
sr: Приказуј на списку могућности додавања и уклањања радног простора

en: Show hidden files on the desktop
sr: Приказуј скривене датотеке на радној површи

en: Show icon tooltips. Size:
sr: Приказуј напомене сличица. Величина:

en: Show icons on primary display
sr: Приказуј сличице на главном приказу

en: Show s_ticky windows only in active workspace
sr: Приказуј _лепљиве прозоре само на тренутној радној површи

en: Show t_humbnails
sr: Приказуј у_мањене сличице

en: Show workspace _names in list
sr: Приказуј _имена радних површи у списку

en: Single _click to activate items
sr: Један _клик покреће ставке

en: Size of the tooltip preview image.
sr: Величина напомене прегледа слике.

en: Solid color
sr: Пуна боја

en: Spanning Screens
sr: Равнање приказа

en: Spanning screens
sr: Обухватање приказа

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
sr: Одреди „десну“ или „доњу“ боју прелива.

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
sr: Одабери пуну боју, или „леву“ или „горњу“ боју прелива.

en: Specify how often the background will change.
sr: Одредите колико често ће се мењати позадина.

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
sr: Одреди како ће слици бити промењена величина да би се уклопила на приказ.

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
sr: Одреди начин цртања боје иза позадинске слике.

en: St_yle:
sr: На_чин:

en: Stretched
sr: Развучено

en: The Xfce development team. All rights reserved.
sr: Развојна дружина Иксфце-а. Сва права су задржана.

en: The application chooser could not be opened
sr: Нисам успео да отворим изабирача програма

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
sr: Уређај „%s“ је безбедно уклоњен са система.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
sr: Избацујем уређај „%s“. То може потрајати

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
sr: Систем је откачио уређај „%s“. Не уклањајте уређај и не прекидајте везу

en: The file could not be opened
sr: Нисам успео да отворим датотеку

en: The file could not be renamed
sr: Нисам успео да преименујем датотеку

en: The file properties dialog could not be opened
sr: Нисам успео да отворим прозорче својства датотеке

en: The file transfer could not be performed
sr: Нисам успео да извршим пренос датотека

en: The files could not be renamed
sr: Нисам успео да преименујем датотеке

en: The folder could not be opened
sr: Нисам успео да отворим фасциклу

en: The requested operation could not be completed
sr: Нисам успео да обавим захтевани поступак

en: The selected files could not be deleted
sr: Нисам успео да избришем означену датотеку

en: The selected files could not be moved to the trash
sr: Нисам успео да означену датотеку преместим у смеће

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
sr: Одређени подаци требају бити уписани на уређај „%s“, да би уређај био уклоњен. Не извлачите и не уклањајте уређај

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
sr: Ова могућност захтева присутност услуге управника датотека (као што је она што долази с Тунаром).

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
sr: Ова могућност захтева присутност услуге корпе смећа (као што је она коју пружа Тунар).

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
sr: Ово је %s издања %s , у погону на ИксФЦЕ-у %s.

en: Tiled
sr: Поплочано

en: Today at %X
sr: Данас у %X

en: Top Left Horizontal
sr: Горе лево водоравно

en: Top Left Vertical
sr: Горе лево усправно

en: Top Right Horizontal
sr: Горе десно водоравно

en: Top Right Vertical
sr: Горе десно усправно

en: Transfer Error
sr: Грешка преноса

en: Transparent
sr: Провидна

en: Trash
sr: Смеће

en: Trash Error
sr: Грешка смећа

en: Trash contains %d items
sr: Смеће садржи %d ставке

en: Trash contains one item
sr: Смеће садржи једну ставку

en: Trash is empty
sr: Нема смећа

en: Type '%s --help' for usage.
sr: Упишите „%s --help“ за коришћење.

en: Unable to contact settings server
sr: Нисам успео да покренем служитеља поставки

en: Unable to launch "%s":
sr: Нисам успео да покренем „%s“:

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
sr: Нисам успео да покренем "exo-desktop-item-edit", који је неопходан за прављење и уређивање покретача и веза на радном простору.

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unmount Finished
sr: Откачињање је извршено

en: Unmounting device
sr: Откачујем уређај

en: Untitled document
sr: Безимени докуменат

en: Use _submenus for the windows in each workspace
sr: Користи _подизборнике за прозоре на свакој радној површи

en: Use custom _font size:
sr: Користи прилагођени _словни лик величине:

en: Version information
sr: Подаци о издању

en: Vertical gradient
sr: Усправни прелив

en: Wallpaper for %s
sr: Позадинска слика за %s

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
sr: Позадинска слика за %s на приказу %d

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
sr: Позадинска слика %s за приказ %d (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
sr: Позадинска слика за приказ %d

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
sr: Позадинска слика за приказ %d (%s)

en: Wallpaper for my desktop
sr: Позадинска слика за моју радну површ

en: Window List
sr: Списак прозора

en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
sr: Желите ли да преуредите све постојеће
    сличице по изабраном усмерењу?

en: Writing data to device
sr: Пишем податке на уређај

en: Yesterday at %X
sr: Јуче у %X

en: Zoomed
sr: Увећано

en: _Add Workspace
sr: _Додај радну површ

en: _Applications
sr: _Програми

en: _Background
sr: _Позадина

en: _Button:
sr: _Дугме:

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Delete
sr: _Избриши

en: _Edit Launcher
sr: _Уреди покретач

en: _Edit desktop menu
sr: _Уреди изборник радне површи

en: _Empty File
sr: _Празан документ

en: _Empty Trash
sr: _Избаци Смеће

en: _Execute
sr: _Изврши

en: _Folder:
sr: _Фасцикла:

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Icons
sr: _Сличице

en: _Link Here
sr: _Повежи овде

en: _Menus
sr: _Изборници

en: _Mount Volume
sr: _Прикачи уређај

en: _Move Here
sr: _Премести овде

en: _Next Background
sr: Следећа позадина

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Open With "%s"
sr: _Отвори програмом „%s“

en: _Open all
sr: _Отвори све

en: _Open in New Window
sr: _Отвори у новом прозору

en: _Paste
sr: _Налепи

en: _Random Order
sr: _Насумичан редослед

en: _Remove Workspace %d
sr: _Уклони радну површ %d

en: _Remove Workspace '%s'
sr: _Уклони радну површ „%s“

en: _Rename...
sr: _Преименуј...

en: _Unmount Volume
sr: _Откачи уређај

en: _Window Actions
sr: _Радње прозора

en: at start up
sr: по пријави

en: chronologically
sr: временски

en: desktop;settings;background;wallpaper;color;gradient;menu;applications;right click;window list;middle click;workspace;icon;size;orientation;arrangement;font;thumbnails;single click;default;
sr: радна површ;поставке;позадина;слика површи;прелаз боја;изборник;програми;десни клик;списак прозора;средњи клик;радни простор;сличица;иконица;величина;усмерење;уређење;словолик;фонт;умањене сличице;једноклик;подразумевано;

en: disabled
sr: онемогућен

en: enabled
sr: омогућен

en: every day
sr: сваког дана

en: every hour
sr: сваког сата

en: in hours:
sr: у сатима:

en: in minutes:
sr: у минутима:

en: in seconds:
sr: у секундама:
