Xfdesktop - en to tr translation catalogue (239 entries)

en:     Desktop File Icons:  %s
tr:     Masaüstü Dosya Simgeleri:  %s

en:     Desktop Icons:       %s
tr:     Masaüstü Simgeleri:       %s

en:     Desktop Menu:        %s
tr:     Masaüstü Menüsü:        %s

en: %A at %X
tr: %A %X'de

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
tr: %s
    Boyut: %s
    Son değiştirme: %s

en: %x at %X
tr: %x %X'de

en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
tr: <b>%s</b>
    Tür: %s
    Boyut: %s

en: <b>Appearance</b>
tr: <b>Görünüm</b>

en: <b>Default Icons</b>
tr: <b>Öntanımlı Simgeler</b>

en: <b>Desktop Menu</b>
tr: <b>Masaüstü Menüsü</b>

en: <b>Window List Menu</b>
tr: Pencere Listesi Menüsü

en: <b>Workspace %d</b>
tr: <b>Çalışma alanı %d</b>

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
tr: Aynı isimde bir dosya zaten var. Lütfen silin veya yeniden adlandırın.

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
tr: Geçerli çalışma alanında sonraki duvar kağıdına ilerle

en: Amount of time before a different background is selected.
tr: Başka bir arkaplan seçilmeden önceki süre.

en: Apply to all _workspaces
tr: Tüm _çalışma alanlarına uygula

en: Arrange Desktop _Icons
tr: Masaüstü _Simgelerini Sırala

en: Arrange icons
tr: Simgeleri düzenle

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
tr: Masaüstündeki tüm simgeleri otomatik olarak düzenle

en: Automatically select a different background from the current directory.
tr: Güncel dizinden otomatik olarak başka bir duvar kağıdı seç.

en: B_utton:
tr: _Düğme:

en: Bottom Left Horizontal
tr: Sol Alt Yatay

en: Bottom Left Vertical
tr: Sol Alt Dikey

en: Bottom Right Horizontal
tr: Sağ Alt Yatay

en: Bottom Right Vertical
tr: Sağ Alt Dikey

en: Build options:
tr: Oluşturma seçenekleri:

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
tr: GTK+ %d.%d.%d lie derlenmiş, GTK+ %d.%d.%d ile bağlantılıdır.

en: C_olor:
tr: _Renk:

en: Cause xfdesktop to quit
tr: Xfdesktop kapatılacaktır

en: Centered
tr: Ortalanmış

en: Change the _background
tr: Arka_planı değiştir

en: Choose the folder to select wallpapers from.
tr: Duvar kağıtlarının seçileceği dizini seçin.

en: Copy _Here
tr: _Buraya Kopyala

en: Could not create a new document from the template
tr: Şablondan, yeni bir dosya oluşturulamadı

en: Could not create a new file
tr: Yeni dosya oluşturulamadı

en: Could not create the desktop folder "%s"
tr: Masaüstü dizini oluşturulamadı: "%s"

en: Could not empty the trash
tr: Çöp Kutusu boşaltılamadı

en: Create Document Error
tr: Dökuman Oluşturma Hatası

en: Create File Error
tr: Dosya Oluşturma Hatası

en: Create _Document
tr: _Belge Oluştur

en: Create _Folder...
tr: _Dizin Oluştur...

en: Create _Launcher...
tr: Başlatıcı _Oluştur...

en: Create _URL Link...
tr: _URL Bağlantısı Oluştur...

en: Cu_t
tr: Ke_s

en: Delete Error
tr: Silme Hatası

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Desktop Folder Error
tr: Masaüstü Dizini Hatası

en: Desktop Settings
tr: Masaüstü Ayarları

en: Desktop _Settings...
tr: Masaüstü _Ayarları...

en: Disable debug messages
tr: Hata ayıklama iletilerini kapat

en: Disks and Drives
tr: Diskler ve Sürücüler

en: Display version information
tr: Sürüm bilgisini görüntüle

en: Do not wait for a window manager on startup
tr: Başlangıçta bir pencere yöneticisini bekleme

en: Do you really want to remove workspace %d?
    Note: You are currently on workspace %d.
tr: Çalışma alanı %d kaldırılsın mı?
    Not: %d çalışma alanı üzerindesiniz.

en: Do you really want to remove workspace '%s'?
    Note: You are currently on workspace '%s'.
tr: Çalışma alanı '%s' kaldırılsın mı?
    Not: '%s' üzerindesiniz.

en: E_ject Volume
tr: Diski _Çıkar

en: Eject Failed
tr: Çıkartma Başarısız

en: Eject Finished
tr: Çıkartma Tamamlandı

en: Ejecting device
tr: Aygıt çıkartılıyor

en: Enable debug messages
tr: Hata ayıklama iletilerini etkinleştir

en: Error
tr: Hata

en: Failed to eject "%s"
tr: "%s" çıkartılamadı

en: Failed to load the desktop folder
tr: Masaüstü dizini yüklenemedi

en: Failed to mount "%s"
tr: "%s" bağlanamadı

en: Failed to parse arguments: %s
tr: Ayrıştırılamayan argümanlar: %s

en: Failed to run "%s"
tr: "%s" başlatılamadı

en: File Properties Error
tr: Dosya Seçenekleri Hatası

en: File System
tr: Dosya Sistemi

en: File/launcher icons
tr: Dosya/başlatıcı simgeleri

en: Home
tr: Ev

en: Horizontal gradient
tr: Yatay eğim

en: Icon _size:
tr: _Simge boyutu:

en: Icon _type:
tr: _Simge tipi:

en: Icons _orientation:
tr: Simge _uyumluluğu:

en: Image files
tr: Resim dosyaları

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
tr: Resim biçemi Hiçbiri olarak ayarlanırken resim seçimi kullanılamıyor.

en: Include applications menu on _desktop right click
tr: Masaüstü sağ tık menüsüne uygulamalar menüsünü ekle

en: Launch Error
tr: Çalıştırma Hatası

en: Left
tr: Sol

en: Load Error
tr: Yükleme Hatası

en: Middle
tr: Orta

en: Minimized application icons
tr: Küçültülen uygulama simgeleri

en: Mo_difier:
tr: _Değiştirici:

en: Mo_ve to Trash
tr: Çöp K_utusuna Taşı

en: Modi_fier:
tr: _Değiştirici:

en: Mount Failed
tr: Bağlama Başarısız

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
tr: Bu iletişim penceresini ayarlarını değiştirmek istediğiniz ekrana ve çalışma alanına taşıyın.

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
tr: Bu iletişim penceresini ayarlarını değiştirmek istediğiniz ekrana taşıyın.

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
tr: Bu iletişim penceresini ayarlarını değiştirmek istediğiniz çalışma alanına taşıyın.

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
tr: İsim: %s
    Tür: %s
    Boyut: %s
    Son değişiklik: %s

en: Network Shares
tr: Ağ Paylaşımları

en: No templates installed
tr: Yüklü şablon yok

en: None
tr: Hiçbiri

en: None of the icons selected support being renamed.
tr: Seçilen simgeler yeniden adlandırma desteklemiyor.

en: Open With
tr: Birlikte Aç

en: Open With "%s"
tr: "%s" ile Aç

en: Open With Other _Application...
tr: _Başka Uygulama İle Aç...

en: Other Devices
tr: Diğer Aygıtlar

en: P_roperties...
tr: _Seçenekler...

en: Paste Into Folder
tr: Dizin  İçine Yapıştır

en: Please report bugs to <%s>.
tr: Lütfen hataları bize bildirin: <%s>.

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
tr: Açılır pencere menüsü (güncel fare konumunda)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
tr: Açılır pencere listesi (güncel fare konumunda)

en: Quit
tr: Çıkış

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
tr: Duvar kağıdı döngüdeyken aynı dizindeki rastgele başka bir resimi seçer.

en: Reload all settings
tr: Tüm ayarları yeniden yükle

en: Removable Devices
tr: Çıkartılabilir Aygıtlar

en: Removable Volume
    Mounted in "%s"
    %s left (%s total)
tr: Çıkartılabilir Aygıt
    Bağlama Noktası: "%s"
    Boş Alan: %s (Toplam Alan: %s)

en: Removable Volume
    Not mounted yet
tr: Çıkartılabilir Aygıt
    Bağlı değil

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove Workspace %d
tr: %d Çalışma Alanını Kaldır

en: Remove Workspace '%s'
tr: '%s' Çalışma Alanını Kaldır

en: Rename Error
tr: Yeniden Adlandırma Hatası

en: Right
tr: Sağ

en: SOCKET ID
tr: YUVA ID'Sİ

en: Scaled
tr: Ölçeklenmiş

en: Select First Color
tr: Birincil Rengi Seç

en: Select Second Color
tr: İkinci Rengi Seç

en: Select a Directory
tr: Bir Dizin Seç

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
tr: Masaüstünde önizlenebilir dosyaları görüntülemek için bu seçeneği seçin.

en: Set desktop background and menu and icon behavior
tr: Masaüstü arkaplan ve simge seti davranışını ayarla

en: Settings manager socket
tr: Ayarlar yöneticisi yuvası

en: Sh_ow application icons in menu
tr: _Uygulama simgelerini menüde göster

en: Show _application icons in menu
tr: _Uygulama simgelerini menüde göster

en: Show _window list menu on desktop middle click
tr: Masaüstünde orta tıklamada pencere listesi menüsünü göster

en: Show a_dd and remove workspace options in list
tr: Listede çalışma alanı e_kle ve kaldır'ı göster

en: Show hidden files on the desktop
tr: Gizli dosyaları masaüstünde göster

en: Show icon tooltips. Size:
tr: Simge araç ipuçlarını göster. Boyut:

en: Show icons on primary display
tr: Birincil ekranda simgeleri göster

en: Show s_ticky windows only in active workspace
tr: Gölgeli pencereleri sadece _aktif çalışma alanında göster

en: Show t_humbnails
tr: Küçük _resimleri göster

en: Show workspace _names in list
tr: Çalışma alanı _adlarını listede göster

en: Single _click to activate items
tr: Ögeleri etkinleştirmek için tek _tıklama

en: Size of the tooltip preview image.
tr: Araç ipucu önizleme simgelerini göster.

en: Solid color
tr: Düz renk

en: Spanning Screens
tr: Ekran Kaplamış

en: Spanning screens
tr: Ekran kaplama

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
tr: Eğimin "sağ" veya "alt" rengini belirtin.

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
tr: Eğimin üst, sol veya yoğun rengini ayarlayın.

en: Specify how often the background will change.
tr: Arkaplanın ne sıklıkla değişeceğini belirtin.

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
tr: Ekrana uydurmak için resmin nasıl boyutlandırılacağını belirtin.

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
tr: Arkaplan resminin gerisinden süzülen rengin biçemini belirleyin.

en: St_yle:
tr: _Düzen:

en: Stretched
tr: Gerilmiş

en: The Xfce development team. All rights reserved.
tr: Xfce geliştirici takımı. Tüm hakları saklıdır.

en: The application chooser could not be opened
tr: Uygulama seçicisi açılamadı.

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
tr: "%s" aygıtı sistemden güvenle kaldırıldı.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
tr: "%s" çıkarılıyor. Bu biraz zaman alabilir.

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
tr: "%s" sürücüsü sistemden ayrılıyor. Lütfen medyayı çıkartmayın veya sürücü bağlantısını kesmeyin

en: The file could not be opened
tr: Dosya açılamadı

en: The file could not be renamed
tr: Dosya yeniden adlandırılamadı

en: The file properties dialog could not be opened
tr: Dosya özellikleri penceresi açılamadı

en: The file transfer could not be performed
tr: Dosya taşıma işlemi gerçekleştirilemedi

en: The files could not be renamed
tr: Dosya yeniden adlandırılamadı

en: The folder could not be opened
tr: Dizin açılamadı.

en: The requested operation could not be completed
tr: İstenen işlem tamamlanamadı

en: The selected files could not be deleted
tr: Seçili dosyalar silinemedi

en: The selected files could not be moved to the trash
tr: Seçili dosyalar çöpe taşınamadı

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
tr: "%s" aygıtı çıkartılmadan önce bazı verilerin yazılması gerekiyor. Lütfen ortam aygıtını çıkarmayın veya sürücünün bağlantısını kesmeyin.

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
tr: Bu özellik dosya yöneticisi servisi gerektirir (Thunar gibi)

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
tr: Bu özellik (Thunar'ın sağladığına benzer) bir geri dönüşüm servisine ihtiyaç duyar.

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
tr: Xfce %s üzerinde koşan bu %s sürüm %s.

en: Tiled
tr: Bölünmüş

en: Today at %X
tr: Bugün %X'de

en: Top Left Horizontal
tr: Sol Üst Yatay

en: Top Left Vertical
tr: Sol Üst Dikey

en: Top Right Horizontal
tr: Sağ Üst Yatay

en: Top Right Vertical
tr: Sağ Üst Dikey

en: Transfer Error
tr: Taşıma Hatası

en: Transparent
tr: Saydam

en: Trash
tr: Çöp

en: Trash Error
tr: Çöp Hatası

en: Trash contains %d items
tr: Çöpte %d öge var

en: Trash contains one item
tr: Çöpte bir öge var

en: Trash is empty
tr: Çöp boş

en: Type '%s --help' for usage.
tr: Kullanım için '%s --help' yazın.

en: Unable to contact settings server
tr: Xfce ayar sunucusu ile bağlantı kurulamıyor

en: Unable to launch "%s":
tr: "%s" çalıştırılamıyor:

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
tr: Masaüstü üzerinde çalıştırıcıları düzenlemek/oluştumak için gerekli olan "exo-desktop-item-edit" çalıştırılamadı.

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Unmount Finished
tr: Ayırma Tamamlandı

en: Unmounting device
tr: Aygıt ayrılıyor

en: Untitled document
tr: Başlıksız belge

en: Use _submenus for the windows in each workspace
tr: Her çalışma alanındaki pencereler için _alt menüler kullan

en: Use custom _font size:
tr: Özel _yazı tipi boyutu:

en: Version information
tr: Sürüm bilgisi

en: Vertical gradient
tr: Dikey eğim

en: Wallpaper for %s
tr: %s için arkaplan

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
tr: %s için %d Ekranında Arkaplan

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
tr: %s için %d (%s) Ekranında Arkaplan

en: Wallpaper for Monitor %d
tr: %d Monitörü için Arkaplan

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
tr: %d (%s) Monitörü için Arkaplan

en: Wallpaper for my desktop
tr: Masaüstüm için arkaplan

en: Window List
tr: Pencere Listesi

en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
tr: Mevcut olanları düzenlemek ister misiniz?
    seçili uyuma göre simgeler?

en: Writing data to device
tr: Aygıta veri yazılıyor

en: Yesterday at %X
tr: Dün %X'de

en: Zoomed
tr: Yakınlaştırılmış

en: _Add Workspace
tr: Çalışma Alanı _Ekle

en: _Applications
tr: _Uygulamalar

en: _Background
tr: _Arkaplan

en: _Button:
tr: _Düğme:

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: _Delete
tr: _Sil

en: _Edit Launcher
tr: Başlatıcıyı _Düzenle

en: _Edit desktop menu
tr: Masaüstü menüsünü _düzenle

en: _Empty File
tr: _Boş Dosya

en: _Empty Trash
tr: Çöpü _Boşalt

en: _Execute
tr: _Çalıştır

en: _Folder:
tr: _Dizin:

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Icons
tr: S_imgeler

en: _Link Here
tr: _Buraya Bağlantı

en: _Menus
tr: Menüler

en: _Mount Volume
tr: Birim _Bağla

en: _Move Here
tr: _Buraya Taşı

en: _Next Background
tr: _Sonraki Arkaplan

en: _Open
tr: _Aç

en: _Open With "%s"
tr: "%s" ile _Aç

en: _Open all
tr: Tümünü _aç

en: _Open in New Window
tr: Yeni Pencerede _Aç

en: _Paste
tr: _Yapıştır

en: _Random Order
tr: _Rastgele Sırada

en: _Remove Workspace %d
tr: %d Çalışma Alanını  _Kaldır

en: _Remove Workspace '%s'
tr: '%s' Çalışma Alanını _Kaldır

en: _Rename...
tr: _Yeniden Adlandır...

en: _Unmount Volume
tr: _Birimi Ayır

en: _Window Actions
tr: _Pencere Eylemleri

en: at start up
tr: başlangıçta

en: chronologically
tr: kronolojik olarak

en: disabled
tr: devre dışı

en: enabled
tr: etkin

en: every day
tr: her gün

en: every hour
tr: her saat

en: in hours:
tr: saat:

en: in minutes:
tr: dakika:

en: in seconds:
tr: saniye:
